Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  wojewodę na wniosek cudzoziemca, uprawnia zarówno do pracy, jak i do pobytu. Stroną inicjującą pracę jest, co do zasady, pracodawca (zezwolenie na pracę, zezwolenie na pracę (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  ? Czy w tym celu można wydać nowe zezwolenie albo przedłużenie? Czy traktuje się go jak cudzoziemca przebywającego w Polsce, czy jak cudzoziemca, który wjechał do Polski (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  to, że wraz z upływem 90. dnia, podatnik polski musi wykazać WDT z Polski do kraju B, zaś w kraju B musi wykazać WNT, tj. wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów. Rejestracja (...)

 • Porada prawna na temat czy maz afrykanczyk musi miec wize do polski

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy maz afrykanczyk musi miec wize do polski, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przygotuj się na wakacje

  foteliku lub przyczepce. Osoba, która ubiega się o kartę rowerową musi mieć ukończone 10 lat. W przypadku roweru wieloosobowego kierujący musi mieć minimum 17 lat, a do kierowania (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  do zasiłku rodzinnego (w niektórych państwach członkowskich również do dodatku do emerytury lub renty na utrzymanie dziecka); jest studentem i wychowuje dziecko - podlega (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  prawomocne z upływem terminu do wniesienia apelacji przez wszystkich uczestników.       Skutki podziału quoad usum Nie ma znaczenia, czy do podziału (...)

 • Kodeks wyborczy

  stosuje się w wyborach do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz w wyborach wójta.§ 3. W wyborach uzupełniających do Senatu przepis § 1 ma zastosowanie (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  jednostkę organizacyjną, np. na CUW. Każdy z podmiotów zobowiązanych do wyznaczenia inspektora ochrony danych (niezależnie, czy będzie to jedna, ta sama osoba, czy różne (...)

 • Przetwarzanie danych przy rekrutacji pracowników a RODO

  sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych; 3) prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych; 4) prawo do usunięcia danych osobowych; 5) prawo do wniesienia skargi do (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  granicami Polski znajdziesz się w trudnej czy nowej sytuacji, tam znajdziesz porady, które mogą ci pomóc, np. czy do docelowego kraju potrzebna jest wiza, ostrzeżenia - (...)

 • Zagraniczne podróże ze zwierzętami

  , targów, wystaw ani innych zgromadzeń ptaków przez okres 30 dni po ich wprowadzeniu do UE, z wyjątkiem przemieszczania do ww. zatwierdzonego miejsca kwarantanny po ich przywozie do (...)

 • Praca za granicą

  . Poszkodowany może także za granicą, jeszcze 14 przed powrotem do kraju, powiadomić o naruszeniu swoich praw właściwy dla miejsca pobytu polski konsulat. Czy okresy pracy za granicą (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  oraz stypendia socjalne. Zasiłek rodzinny oraz świadczenie pielęgnacyjne nie wlicza się do dochodu rodziny.   Czy urzędnicy ośrodków pomocy społecznej będą mieli dostęp do (...)

 • Jakie sądy orzekają o nabyciu spadku zagranicznego?

  amerykańskiego. Gdyby taki wniosek spadkobierca złożył do sądu polskiego, sąd z uwagi na brak jurysdykcji w tej sprawie musi odrzucić wniosek. Od tej zasady są pewne wyjątki. Otóż (...)

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?

  wstąpić do WOT, jeśli nie byłem/nie byłam w wojsku? Tak. Do wniosku o powołanie do TSW składanego do WKU kandydat do TSW powinien dołączyć informację, wskazującą (...)

 • Ułatwienia i pomoc dla rolników...

  odnoszących się do obowiązku dostosowania powierzchni lub pojemności miejsc do przechowywania nawozów naturalnych do wymogów określonych w "programie azotanowym", które (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracodawców

  prowadzony dla niego rachunek PPK. Czy wpłaty do PPK przechodzą przez ZUS? Nie, PPK to całkowicie odrębny od ZUS system oszczędzania na emeryturę. Wpłaty dokonywane do PPK - niezależnie, (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  1 motocykl o pojemności skokowej silnika do 125 cm3, mocy do 11 kW i stosunku mocy do masy własnej do 0,1 kW/kg, motocykl trójkołowy o mocy do 15 kW, pojazdy z kategorii (...)

 • Koordynacja świadczeń z tytułu bezrobocia w ramach UE

  , to w jakiej wysokości i na jaki okres. W przypadku przyznania prawa do zasiłku - instytucja włoska będzie również zobowiązana do jego wypłaty, a także do jego transferowania (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  do zasiłku wskazuje płatnika składek zobowiązanego do naliczenia i wypłaty podwyższenia zasiłku. Jeżeli jednym z płatników zasiłku macierzyńskiego jest ZUS, do naliczenia (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracowników

  której pracownik oświadczy o rezygnacji z prawa do wpłat pracodawcy oraz dopłat od państwa. Czy po rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK pracownik znów zostanie zapisany (...)

 • Fair play w internecie?

  procedurę. Procedura ta nie będzie miała wpływu na prawa użytkowników do odwołania się do sądów krajowych w celu dochodzenia swoich praw, co jednoznacznie określono w nowych (...)

 • Ochrona polskich dzieci

  oddzieliły dzieci od polskich rodziców, ale zgadzają się, by trafiły one do Polski pod pieczę bliskich krewnych, rodziny zastępczej lub ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Jeśli już (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  , nazwisko aktualne i rodowe, PESEL, data urodzenia, adres, obywatelstwo, czy jest emerytką, czy ma rentę, czy jest osobą z niepełnosprawnością i jeśli tak, to w jakim stopniu, czy (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie wyprodukowane, importowane lub nabyte wewnątrzwspólnotowo do 31 grudnia 2018 r., które będą przeznaczone do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)

 • malzenstwo z obywatelem Afryki Poludniowej

  Witam, chce wziac slub z obywatelem Poludniowej Afryki i chcialabym prosic o pomoc w odpowiedzi na pytanie: jakie prawa bedzie on mial po slubie ze mna? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane