Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  dziecko nauki w szkole, niezależnie od wieku, w którym rozpoczęło ono naukę. Świadczenie dobry start przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 roku (...)

 • Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  . Jeżeli dziecko jest chore, w ramach niezbędnych potrzeb mieści się także konieczność zakupu leków czy ponoszenie kosztów jego leczenia. Rodzic ubiegający się o nałożenie (...)

 • Przeszukanie mieszkania przez komornika

  ma komornik czy policjant. Jak daleko to przeszukanie odzieży może się posunąć? Czy komornik może mi przeszukiwać dziecko? Jak komornik ma zachowywać się w moim (...)

 • Porada prawna na temat czy komornik moze zajac ulge na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy komornik moze zajac ulge na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka

  celowa w trakcie postępowania. W razie sporu z komornikiem może Pan jednak złożyć skargę na jego czynności, tj. na żądanie opłat od pana zamiast od syna. alimenty, pełnoletnie dziecko, (...)

 • Problem z rozliczeniem alimentów po zmianie wyroku - opinia prawna

  możliwość zaliczenia otrzymanych alimentów na poczet zaległości alimentacyjnych jakie już istniały, pomimo że mąż na przekazie zaznaczył, iż mają one być zaliczone jako nowe alimenty. (...)

 • Gdy zobowiązany nie płaci alimentów

  względu na miejsce zamieszkania osoby uprawnionej) osobie uprawnionej na poczet należnego świadczenia alimentacyjnego, ustalonego na podstawie tytułu wykonawczego, jeżeli egzekucja jest (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  hipoteki przymusowej na istniejący dług i hipoteki przymusowej kaucyjnej na przyszły dług i odsetki oraz wpisanie do księgi wieczystej nowej formy własności na zasadach współwłasności (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, który wypłaca lub stawia do dyspozycji przychody (dochody), o których mowa w ust. 5, na rzecz faktycznego odbiorcy.3. Faktycznym (...)

 • Egzekucja zaległych składek ZUS

  oczywiście nasze. Czy komornik może zająć nasze meble? Po za tym nasze wyposażenie to darowizny od ludzi, nie mamy dokumentów, że jakiś Kowalski nie potrzebował kanapy, czy lodówki (...)

 • Czy musimy odpowiadać za nie swoje długi?

  teraz środków na spłatę. Czasem tę wiadomość przekazuje komornik, gdy została już wszczęta egzekucja innym razem widzimy wezwania do zapłaty kierowane przez firmę windykacyjną. (...)

 • Skuteczność porozumienia zmniejszającego alimenty zasądzone wyrokiem - opinia prawna

  dziecka przy czynnościach prawnych między dzieckiem a jednym z rodziców, chyba że czynność prawna polega na bezpłatnym przysporzeniu na rzecz dziecka albo że dotyczy należnych dziecku (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych

  wniosku o egzekucję komorniczą alimentów bo nie istnieją dla jej prowadzenia żadne finansowe uzasadnienia. Czy i na podstawie jakiego paragrafu mąż mógłby na drodze postępowania cywilnego (...)

 • Alimenty do rąk pełnoletniego dziecka

  wówczas chciałbym płacić alimenty bezpośrednio na dziecko. Co powinienem zrobić aby z chwilą ukończenia 18 lat alimenty były płacone do rąk dziecka z pominięciem matki? Czy mogę (...)

 • Roszczenie z tytułu zaliczki alimentacyjnej

  Przez pewien czas nie płaciłem alimentów zasądzonych na dziecko. Komornik z wniosku żony (wierzyciela) wszczął egzekucje. Następnie w zamian za zrzeczenie się władzy rodzicielskiej (...)

 • Nieskuteczność egzekucji alimentów

  stanie ich wyegzekwować i odesłał mnie do MOPS-u. W MOPS-ie powiedzieli, że nie mam szans na alimenty czy inne świadczenia. W tym czasie wyszłam za mąż. Czy naprawdę w żaden sposób (...)

 • Alimenty

  komorniczej jest prawidłowe? 2. Jak będzie wyglądała sytuacja prawna po ustaniu zaległości alimentacyjnej, gdy zobowiązany nadal sukcesywnie płaci zgodnie z wyrokiem co do formy? 3. Czy komornik (...)

 • Podwyższenie alimentów

  1800 brutto miesięcznie z czego komornik zabiera 720 zł netto na pokrycie zasądzonych alimentów. Kobieta, z którą mam dziecko nieślubne wniosła o podwyższenie alimentów z 200 do 500 (...)

 • Spadek dla małoletniej córki - opinia prawna

  ;łce na trzy miesiące naprzód na koniec roku obrachunkowego – jeśli umowa spółki zawarta była na czas nieokreślony. Z ważnych powodów można żądać również (...)

 • Projekt ustawy o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych

  należności likwidowanego funduszu z tytułu wypłaconych lub bezpodstawnie pobranych świadczeń podlegały przekazaniu na dochody budżetu państwa, jednak z przeznaczeniem na realizację pomocy (...)

 • Skarga na komornika

  Komornik ściąga z pensji ojca alimenty na dziecko przelew wysyłany jest 6 każdego miesiąca z zakładu pracy a matka otrzymuje pieniądze dopiero po 20-tym. Czy takie postępowanie (...)

 • Zajęcie konta a wpłacanie zasądzonych alimentów

  wypłat, o których mowa wyżej na podstawie zezwolenia komornika. Wypłaty na alimenty następują do rąk uprawnionego do tych świadczeń. Uprawnionym do tych świadczeń jest dziecko, zaś (...)

 • Zapłata alimentów do rąk dziecka

  otrzymaniu pieniędzy, przesyła je na ich konto. Chciałbym to zmienić. Czy mogę wysyłać alimenty dzieciom na ich konta, choćby temu pełnoletniemu ? Czy muszę mieć pozwolenie (...)

 • Postępowanie egzekucyjne wobec skazanego wyrokiem karnym - opinia prawna

  osobistego? Czy pomimo darowizny domu, komornik będzie mógł prowadzić egzekucję również z tego domu? Jeżeli tak, to czy prawo własności syna, któremu darowaliśmy (...)

 • Alimenty a wyprawka dla nowonarodzonego dziecka

  ). Wiem, że w drodze egzekucji komornik może zająć 60 % jego wynagrodzenia, co stanowi 780 zł. Co będzie jeżeli w sumie alimenty na mnie i na dziecko przekroczą tą wartość? (...)

 • Alimenty od Polaka mieszkającego za granicą

  aktualnie jest zameldowany, czy w Polsce czy już w Anglii. W jaki sposób mogę wystąpić o alimenty na dziecko? Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Rady (WE) NR 44/2001 z dnia 22 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane