Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Złóż PIT-12 i zapomnij o rocznym rozliczeniu z fiskusem

  podatku, bo mogą otrzymać zwrot znacznie szybciej. Niezależnie od tego, że w ciągu roku zaliczki na podatek dochodowy za pracownika oblicza, pobiera i odprowadza pracodawca, rozliczenie roczne (...)

 • Ulga na dzieci w PIT

  przez tych podatników ciążącego na nich obowiązku alimentacyjnego oraz w związku ze sprawowaniem funkcji rodziny zastępczej.   Na jakie dzieci przysługuje ulga rodzinna? Ulga przysługuje (...)

 • Czy emeryt musi rozliczyć PIT - PIT 2016

  organizacji pożytku publicznego (OPP). Kiedy emeryt musi samodzielnie rozliczyć PIT? Nie zawsze jest możliwe rozliczenie roczne przez organ rentowy. Emeryt jest zobligowany sam złożyć zeznanie (...)

 • Porada prawna na temat czy komornik moze zajac rozliczenie roczne na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy komornik moze zajac rozliczenie roczne na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty na dziecko. Komu i na jakich zasadach przysługują?

  ;d albo innej, z której wynikają wyżej wymienione istotne okoliczności (na przykład dział spadku, podział majątku). Sąd z urzędu (czyli bez względu na to, czy został zgłoszony (...)

 • Kiedy nastąpi zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń pracującego emeryta lub rencisty?

  emerytur i rent Przed rozliczeniem Twojej emerytury lub renty ZUS ustali: czy korzystniejsze jest rozliczenie roczne czy miesięczne, czy opłaca Ci się dokonać dobrowolnej (...)

 • Podatek PIT 2017 wyższy niż rok temu?

  roku podjąć działania, które wpłyną na jej wysokość. Ich stosowanie w pierwszych miesiącach 2018 r. - przed złożeniem deklaracji podatkowej, nie pozwoli na korzystniejsze rozliczenie (...)

 • PIT 2012. Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  Przyznali ci dodatek mieszkaniowy, odszkodowanie, zasiłek na dziecko czy pomoc z opieki społecznej? Sprawdź, czy w ogóle musisz składać PIT. Przyznali ci dodatek mieszkaniowy, (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  może nastąpić na 3 miesiące naprzód na koniec kwartału kalendarzowego, chyba że strony postanowią w umowie inaczej.   Art. 21. 1. Spółdzielnia ustanawia na rzecz członka (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  fizycznych na zajęciach wychowania fizycznego na podstawie opinii o ograniczonych możliwościach wykonywania przez ucznia tych ćwiczeń. Dokument taki wydaje lekarz na czas określony w (...)

 • Spóźniony PIT kosztuje i odbiera przywileje

  podatnicy muszą się także liczyć z utratą takich przywilejów, jak wspólne rozliczenie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Termin na złożenie zeznania rocznego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane