Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Projekt ustawy o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych

  należności likwidowanego funduszu z tytułu wypłaconych lub bezpodstawnie pobranych świadczeń podlegały przekazaniu na dochody budżetu państwa, jednak z przeznaczeniem na realizację pomocy (...)

 • Uniknięcie zajęcia nieruchomości przez komornika

  bezskuteczną, może z pierwszeństwem przed wierzycielami osoby trzeciej dochodzić zaspokojenia z przedmiotów majątkowych, które wskutek czynności uznanej za bezskuteczną wyszły (...)

 • Egzekucja z nieruchomości a lokal zastępczy

  czynności potrzebnych do wprowadzenia wierzyciela w posiadanie. Prowadząc egzekucję na podstawie tytułu nakazującego dłużnikowi opróżnienie lokalu lub pomieszczenia, komornik usunie z niego (...)

 • Opinia prawna na temat czy komornik moze zajac pieniadze z opieki społecznej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy komornik moze zajac pieniadze z opieki społecznej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania karnego

  psychiatrycznym oraz badaniom połączonym z dokonaniem zabiegów na jego ciele, z wyjątkiem chirurgicznych, pod warunkiem że dokonywane są przez uprawnionego do tego pracownika służby zdrowia (...)

 • Kodeks wykroczeń

  (Dz. U. Nr 54, poz. 535, z późn. zm.) niezgodne ze stanem faktycznym, podlega karze grzywny do 500 zł.Art. 96. § 1. Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który (...)

 • Komornik zostawi bieliznę i konia z uprzężą

  Prawnych P.J. Sowisło & Topolewski. Każdy ma prawo zatrzymać bieliznę, pościel, przedmioty urządzenia domowego, czy codzienne ubranie. Nieważne czy będzie to tani t-shirt i trampki z (...)

 • Koszty utrzymania w domu opieki

  , co my teraz wykładamy za nią? Mama będzie ubezwłasnowolniona i będzie przyznany opiekun. My opłacamy koszty spraw. Czy to opiekun będzie decydował o tym czy nam zwróci te pieniądze czy (...)

 • Zwolnienie z wykonywania pracy z powodu opieki nad chorym - opinia prawna

  od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny, jeżeli pozostaje we wspólnym gospodarstwie domowym z ubezpieczonym w okresie sprawowania (...)

 • Więzienie za niepłacenie alimentów

  wydźwięk pejoratywny, świadczący o wyraźnie złej woli domniemanego sprawcy, ignorującego w sposób tendencyjny obowiązek alimentacyjny, wynikający czy to z ustawy, czy to z (...)

 • Kto podlega (i co z tego ma) ubezpieczeniu zdrowotnemu obowiązkowo?

  ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu; osoby bezdomne wychodzące z bezdomności niepodlegające obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu; osoby objęte indywidualnym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane