Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dochodzenie alimentów za granicą

  jeśli działalność jest niedochodowa? Mówię tu ciągle o osobie zamieszkującej za granicą. Czy ma to znaczenie czy jest to Europa czy poza Europą? Jeżeli osoba zobowiązana (...)

 • Czy można wypłacić pracownikowi wynagrodzenie w walucie obcej?

  kraju; rozporządzenie to powinno w szczególności określać w przypadku podróży poza granicami kraju - walutę, w jakiej będzie ustalana dieta i limit na nocleg w poszczególnych

 • Delegacje zagraniczne pracowników

  EURO oraz ekwiwalent za nocleg w wysokości 30 % limitu stawek noclegowych. Czy otrzymane diety i ekwiwalenty za nocleg podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym i składkami ZUS? Czy to jest (...)

 • Porada prawna na temat czy komornik moze zajac moje konto poza granicami polski

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy komornik moze zajac moje konto poza granicami polski, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zapłata wierzycielowi zamiast komornikowi

  zaoszczędzi mu kosztów komorniczych i czy on może skorzystać z tej propozycji? Czy mogę po tym wycofać wniosek od komornika i dłużnik nic nie będzie musiał mu płacić, czy jednak (...)

 • Oświadczenie woli składane drogą elektroniczną

  często zamieszkują poza granicami Polski lub często są w podróży, co też utrudnia doręczenie listu. Czy w przypadku braku korespondencji wysyłanej do właściciela nieruchomości, (...)

 • Czy można zaskarżyć czynności komornika?

  Czy mogę zaskarżyć czynności komornika w takiej sytuacji? Na moje konto bankowe została nałożona egzekucja. Doszło do zbiegu egzekucji sądowej i administracyjnej. Pomimo spłaty zajęcia, (...)

 • Określenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego

  za granicą. Czy swoje ewentulane polskie rozliczenia podatkowe mam rozliczać z urzędem właściwym dla mojego ostatniego miejsca zamieszkania w Polsce, czy z jakimś specjanym urzędem, który (...)

 • Organizowanie zbiórek publicznych w internecie - opinia prawna

  wydatkowane będą poza granicami państwa, plan przeprowadzenia zbiórki publicznej powinien również wskazywać miejsce, gdzie będą wydatkowane zebrane ofiary. Obowiązki przeprowadzającego (...)

 • Świadczenie usług dla zagranicznego odbiorcy a VAT

  granicami Polski. Czy firma X jest zwolniona z podatku VAT za wykonaną usługę? Czy firma ta może otrzymywać zapłaty za przedmiotowe usługi na swoje konto w banku holenderskim, (...)

 • Obowiązki dłużnika w związku z wyjazdem za granicę

  powiadamiając komornika. W zakładzie pracy wzięłabym urlop bezpłatny. Po kilku miesiącach chciałabym wrócić. Czy komornik jest w stanie znaleźć mnie poza granicami kraju? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane