Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Zarząd majątkiem wspólnym

    przebywa ze mną poza granicami Polski) sprzedać lub darować to mieszkanie i garaż o którym piszę powyżej? Czy jest wymagana w Polsce zgoda mojej Żony na taką transakcję? Jeszcze (...)

  • Dochodzenie alimentów za granicą

    jeśli działalność jest niedochodowa? Mówię tu ciągle o osobie zamieszkującej za granicą. Czy ma to znaczenie czy jest to Europa czy poza Europą? Jeżeli osoba zobowiązana (...)

  • Delegacje zagraniczne pracowników

    EURO oraz ekwiwalent za nocleg w wysokości 30 % limitu stawek noclegowych. Czy otrzymane diety i ekwiwalenty za nocleg podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym i składkami ZUS? Czy to jest (...)

  • Opinia prawna na temat czy komornik moze zajac moje konto poza granicami polski

    Nie szukaj dłużej informacji na temat czy komornik moze zajac moje konto poza granicami polski, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Czy można wypłacić pracownikowi wynagrodzenie w walucie obcej?

    lub organach władzy publicznej, niebędących pracownikami. Podstawa takiego twierdzenia jest art. 2 kodeksu pracy. Zatem poza wyżej wymienionymi przypadkami pracodawca polski nie ma możliwości (...)

  • Zapłata wierzycielowi zamiast komornikowi

    zaoszczędzi mu kosztów komorniczych i czy on może skorzystać z tej propozycji? Czy mogę po tym wycofać wniosek od komornika i dłużnik nic nie będzie musiał mu płacić, czy jednak (...)

  • Podatek od czynności cywinoprawnych od pożyczki

    zawarcia poza granicami Polski, nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych w naszym kraju. Mając więc na uwadze powyższe, bez znaczenia pozostaje kwestia, w jakim terminie środki (...)

  • Oświadczenie woli składane drogą elektroniczną

    często zamieszkują poza granicami Polski lub często są w podróży, co też utrudnia doręczenie listu. Czy w przypadku braku korespondencji wysyłanej do właściciela nieruchomości, (...)

  • Określenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego

    za granicą. Czy swoje ewentulane polskie rozliczenia podatkowe mam rozliczać z urzędem właściwym dla mojego ostatniego miejsca zamieszkania w Polsce, czy z jakimś specjanym urzędem, który (...)

  • Organizowanie zbiórek publicznych w internecie - opinia prawna

    wydatkowane będą poza granicami państwa, plan przeprowadzenia zbiórki publicznej powinien również wskazywać miejsce, gdzie będą wydatkowane zebrane ofiary. Obowiązki przeprowadzającego (...)

  • Świadczenie usług dla zagranicznego odbiorcy a VAT

    granicami Polski. Czy firma X jest zwolniona z podatku VAT za wykonaną usługę? Czy firma ta może otrzymywać zapłaty za przedmiotowe usługi na swoje konto w banku holenderskim, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

    Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

  • Alimenty na dziecko

    W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

  • alimenty

    alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

  • Wysokość alimentów - a dochody ojca

    Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

  • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

    siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane