Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zapłata czynszu a zajęcie rachunku bankowego

  Jestem zarządcą i współwłaścicielem kamienicy. Od lokatorów wpływa czynsz na konto do zaprzyjaźnionych czy starszych chodzę osobiście. Komornik zajął mi moje konto, (...)

 • Obliczanie różnic kursowych

  muszę wyliczyć drugą różnicę kursową. Natomiast przy opcji wypłaty na cele prywatne lub zasilenia konta osobistego - drugiej różnicy kursowej nie wyliczam. Tak więc postępuję. Czy prawidłowo (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  , które mają być nim stwierdzone wynikają z dokumentu, o którym mowa w art. 797 § 3. Komornik podejmie na wniosek wierzyciela postępowanie zawieszone na podstawie § (...)

 • Porada prawna na temat czy komornik moze wejsc na konto walutowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy komornik moze wejsc na konto walutowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Różnice kursowe z przewalutowania

  walucie obcej; a następnieb) zapłaty lub innej formy wypływu tych środków pieniężnych.Należy stwierdzić, iż:a) w momencie wpływu kwoty na konto walutowe podatnik otrzymał (...)

 • Bezpłatna umowa zlecenia

  Od 2005 roku do stycznia 2009 na konto walutowe mego ojca przesłałem z Anglii 75 tys. funtów szterlingów, które zarobiłem legalnie i odprowadziłem podatek dochodowy do angielskiego US. (...)

 • Przelewy z zagranicy

  Od 5 lat mieszkam w Anglii, gdzie prowadzę działalność gospodarczą; przez ten okres przelewałem na konto walutowe ojca pieniądze łącznie 75 tys. funtów. Tu odprowadzam podatek dochodowy. (...)

 • Zajęcie konta spólki cywilnej

  komornikowi nr konta bankowego o którym myślałem że jest jego prywatnym kontem. Okazało się jednak że jest to konto spółki cywilnej której jest on wspólnikiem. Komornik zajął konto (...)

 • Zawieszenie egzekucji a zajęcie rachunku bankowego

  egzekucyjnego możliwe jest rozporządzanie środkami przelanymi na konto po zawieszeniu egzekucji - czy też jest to niemożliwe z uwagi na blokadę wszelkich środków znajdujących (...)

 • Faktura VAT wystawiana przez komornika sądowego

  to faktem, że pieniądze nie idą na jego konto, tylko na konto sądu, który rozdziela później środki na poszczególnych wierzycieli. Sąd nie jest płatnikiem VAT i nie (...)

 • Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

  Ciąży na mnie nakaz komorniczy, mąż zaciągnął leasing, a ja podpisałam mu weksel. Obawiam się, że komornik zajmie mi konto osobiste. Bank zaproponował mi kredyt. Kwota kredytu ma (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane