Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Problem z rozliczeniem alimentów po zmianie wyroku - opinia prawna

  możliwość zaliczenia otrzymanych alimentów na poczet zaległości alimentacyjnych jakie już istniały, pomimo że mąż na przekazie zaznaczył, iż mają one być zaliczone jako nowe alimenty. (...)

 • Opóźnienie egzekucji

  prowadzi działalność, a nawet ją poszerza. W chwili obecnej zdobyłem nazwę banku i numer konta dłużnika (wiem, że na to konto wpływają należności). Jak wpłynąć na przyspieszenie (...)

 • Egzekucja komornicza a spłacany kredyt

  , a potrącona kwota nie wystarcza na całkowite ich zaspokojenie (art. 881 § 3 pkt 2); w takiej sytuacji jednak komornik może na podstawie sporządzonego planu podziału zlecić bezpośrednie (...)

 • Porada prawna na temat czy komornik moze wejsc na konto walutowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy komornik moze wejsc na konto walutowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zapłata wierzycielowi zamiast komornikowi

  zaoszczędzi mu kosztów komorniczych i czy on może skorzystać z tej propozycji? Czy mogę po tym wycofać wniosek od komornika i dłużnik nic nie będzie musiał mu płacić, czy jednak (...)

 • Wypłata sumy wyegzekwowanej

  nim jakieś wpływy? Jeżeli moje roszczenie wynosi np. 16.000PLN, a komornik sukcesywnie odzyskuje mniejsze kwoty, to czy powinien on przelewać je na moje konto, czy dopiero (...)

 • Odpowiedzialność banku

  Jaka jest odpowiedzialność banku, prowadzącego konto firmowe spółki cywilnej, który na podstawie nieprawomocnej egzekucji komornika zajmującej to konto zablokował konto ( uniemożliwia (...)

 • Przelew pieniędzy z zagranicy

  Oboje z żoną pracujemy w UK. Niedawno ze wspólnego konta w UK przelałem na konto walutowe córki w Polsce dość wysoką kwotę. Pieniądze te pochodzą z otrzymanego kredytu. Chcę zaznaczyć, (...)

 • Egzekucja z wierzytelności

  członków spółdzielni), aby w ciągu tygodnia złożył oświadczenie czy i w jakiej wysokości przysługuje dłużnikowi zajęta wierzytelność, czy też odmawia zapłaty i z jakiej przyczyny (...)

 • Ugoda w sprawie spłaty zobowiązania pieniężnęgo

  Komornik zajął dłużnikowi wynagrodzenie za pracę tytułem spłaty jego zobowiązania wobec wierzyciela (w tym wypadku ja jestem wierzycielem). Komornikowi udało się nawet przekazać na moje (...)

 • Egzekucja z majątku spółki cywilnej

  zadłużeń wspólnika? Czy komornik może egzekwować z majątku spółki, konta bankowego lub towaru handlowego? Spółka cywilna nie stanowi podmiotu praw i obowiązków; podmiotami (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane