Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  inaczej.Art. 910. § 1. Do egzekucji z praw majątkowych komornik przystąpi przez zajęcie prawa. W tym celu komornik:  1) zawiadomi dłużnika, że nie wolno mu rozporządzać, (...)

 • Gdy komornik egzekwuje należność z samochodu... zastaw rejestrowy – opinia prawna

  ; może zrobić zastaw w urzędzie komunikacji? Czy komornik zajmie go po spłacie kredytu? A jeśli zajmie, czy mógłbym go sprzedać wcześniej aby komornik go nie zajął? Czy (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  , z tym że w przypadku poboru zaliczek od emerytur i rent z zagranicy stosuje się postanowienia umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, zawartej z państwem, z którego (...)

 • Porada prawna na temat czy komornik moze mnie sciagnac z zagranicy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy komornik moze mnie sciagnac z zagranicy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przestępstwa i błędy popełniane w toku egzekucji - opinia prawna

  toku egzekucji  Zgodnie z art. 855 kodeksu postępowania cywilnego, zajęte ruchomości komornik pozostawia we władaniu osoby, u której je zajął. Jednakże z ważnych przyczyn komornik (...)

 • Egzekucja alimentów

  . Zgodnie z tym przepisem komornik wstrzyma się z dokonaniem czynności, jeżeli przed jej rozpoczęciem dłużnik złoży niebudzący wątpliwości dowód na piśmie, że obowiązku swojego (...)

 • Zbieg z egzekucją administracyjną

  sprzedany (a tak, to komornik sądowy zwrócił mi zaliczkę, przekazując akta). W odpowiedzi komornik skarbowy odpisał mi, że powoływanie się przeze mnie na kpc jest bezpodstawne, gdyż (...)

 • Obowiązki komornika

  jakich swoich czynnościach komornik powinien mnie informować? Jakie terminy obowiązują komornika? Jeżeli komornik nie ma obowiązku informowania mnie na jakim etapie jest prowadzone (...)

 • Bezskuteczna egzekucja o ponoszenie kosztów

  wierzyciel powinien zwrócić komornikowi połowę opłaty stosunkowej? Czy komornik może ode mnie żądać powyższej opłaty? Czy jest to zgodne z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego? (...)

 • Właściwość komornika a miejsce zamieszkania.

  dłużnika); egzekucję z wynagrodzenia za pracę - właściwy będzie komornik miejsca (rzeczywistego) zamieszkania dłużnika (a nie miejsce zameldowania); egzekucja z nieruchomości - właściwy (...)

 • Dozór wierzyciela - egzekucja z ruchomości

  845 kodeksu postępowania cywilnego, zgodnie z którym do egzekucji z ruchomości komornik przystępuje przez ich zajęcie. Natomiast zgodnie z artykułem 855 kodeksu postępowania cywilnego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane