Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rolnik jako dłużnik w rejestrze dłużników

  to ok. 30000,00 zł. Czy rolnik prowadzący działalność gospodarczą jest w rozumieniu prawa przedsiębiorcą i czy można go dopisać jako dłużnika do Krajowego Rejestru Długów? Definicję (...)

 • Odszkodowanie od małoletniego

  wszczęcie egzekucji. Sprawca ma w chwili obecnej ok. 17-18 lat. Czy poniesione koszty komornicze 125,40 mogę żądać od wierzyciela również? Jak wyegzekwować odszkodowanie? Czy można żądać (...)

 • Przedawnienie roszczenia o alimenty

  razie zaległości te nigdy się nie przedawnią? Czy art. 125kc można potraktować jako przepis szczególny? Jak wybrnąć z tej sytuacji? Dodam, że co miesiąc spłaca małe kwoty bezpośrednio do ZUS. (...)

 • Opinia prawna na temat czy komornik może zająć zasiłek dla bezrobotnych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy komornik może zająć zasiłek dla bezrobotnych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podwyższenie alimentów

  1800 brutto miesięcznie z czego komornik zabiera 720 zł netto na pokrycie zasądzonych alimentów. Kobieta, z którą mam dziecko nieślubne wniosła o podwyższenie alimentów z 200 do 500 zł. Czy (...)

 • Egzekucja z nieruchomości po śmierci dłużnika

  spadku może wszcząć wierzyciel. Uzyskawszy stosowny tytuł, wierzyciel może dołączyć się do wcześniej wszczętej przez innych wierzycieli egzekucji z nieruchomości, o ile ona trwa, to znaczy (...)

 • Potrącenie wzajemnych wierzytelności

  dotychczasowe koszty były niezbędne i celowe dla dochodzenia przysługującej mu wierzytelności, jako takie obciążają Panią ( o czym stanowi art. 770 KPC) i mogą być doliczone do potrącanej wierzytelności

 • Zapłata ceny przez zwyciężcę przetargu

  Zamierzam uczestniczyć w licytacji komorniczej. Czy bezpośrednio po wylicytowaniu muszę zapłacić 20 % ceny? Zasadą jest, że przetarg odbywa się ustnie. Postąpienie nie może wynosić mniej (...)

 • Realizacja uprawnienia z hipoteki

  należy wybrać ten najmniej uciążliwy dla dłużnika. Proszę także pamiętać, że za zobowiązania spółki odpowiedzialność ponosi przede wszystkim sama spółka. W zasadzie dopiero gdy egzekucja (...)

 • Problemy z najemcą

  mieszkających (art. 686 k.c.). Celem zabezpieczenia płatności może Pan, więc zająć przedmioty należące do wynajmującego i zatrzymać je w wynajmowanym lokalu. Zastaw wygasa wraz z wydaniem (...)

 • Podatek od alimentów. Kiedy trzeba zapłacić

  miesięczny i bez znaczenia pozostaje fakt, czy alimenty zobowiązany wpłaca za okres bieżący, czy z opóźnieniem – na przykład w jednym miesiącu kilka zaległych. Liczy się bowiem miesięczna (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane