Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasiłek celowy tylko na niezbędne potrzeby

  .39 ust.1 i 2 ustawy o pomocy społecznej zasiłek celowy może być przyznany w celu zaspokojenia niezbędnej potrzeby bytowej, w szczególności może być przyznany na pokrycie części, (...)

 • Korzystanie ze świadczeń opieki zdrowotnej

  do Funduszu uzyskuje prawo do świadczeń opieki zdrowotnej. Osoba niewymieniona w ustawie może ubezpieczyć się dobrowolnie na podstawie pisemnego wniosku złożonego w Funduszu, jeżeli ma miejsce

 • Obwieszczenie o licytacji

  . Po tym działaniu ewidentnie zanotowano drastyczny spadek sprzedaży w biurze handlowym. Czy komornik może tak postępować mając świadomość wyrządzonych szkód i jaka jest jego odpowiedzialność (...)

 • Opinia prawna na temat czy komornik może zająć zasiłek dla bezrobotnych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy komornik może zająć zasiłek dla bezrobotnych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzekucja przez zajęcie wierzytelności

  Załóżmy, że dowiedziałem się o tym, iż mojemu dłużnikowi pewna prywatna firma ma udzielić pożyczki albo że ma on otrzymać jakąś urzędową dotację. Czy komornik na mój wniosek może (...)

 • Zawieszenie działalności a bezrobocie

  Działalność gospodarcza została wyrejestrowana z ZUS-u 1 VII 08 i od tego czasu nie opłacam składek. Czy mogę się jeszcze ubiegać o zasiłek dla bezrobotnych? Czy muszę (...)

 • Egzekucja komornicza przeciwko członkowi rodziny

  Witam. Przeciwko mojemu synowi prowadzona jest egzekucja. Czy komornik może zająć przedmioty będące w naszym mieszkaniu? Wybierając sposób prowadzenia egzekucji wierzyciel (...)

 • Zajęcie egzekucyjne a zameldowanie

  zakresie. W omawianej sytuacji egzekucja skierowana może być w stosunku do ruchomości znajdujących się w mieszkaniu z którego nastąpiło wymeldowanie. Jednak zgodnie z art.845 par.2 KPC komornik (...)

 • Zajęcie przedmiotu nie należącego do dłużnika

  nie może być z nich przeprowadzona. Zgodnie z artykułem 845 kodeksu postępowania cywilnego do egzekucji z ruchomości komornik przystępuje przez ich zajęcie. Zająć można ruchomości (...)

 • Poszukiwanie majątku przez komornika

  ] k.p.c.   Czy komornik może odmówić poszukiwań?   Jakkolwiek sam przepis mówi o "zleceniu" poszukiwania majątku dłużnika, nie będzie to umowa zlecenie. Komornik (...)

 • Pytanie z zakresu prawa pracy

  chorobowego, o ile podejmie się inną pracę. Zasiłek nie będzie przysługiwał także osobom, które po ustaniu zatrudnienia zostały emerytami lub rencistami, bezrobotnymi albo przyznano im zasiłek

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane