Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kara z niedopełnienie obowiązku meldunkowego

  Czy istnieje jeszcze w Polsce obowiązek meldunkowy (zameldowania stałego w szcególności)? Czy związane są z ewentualnym niewypełnieniem tego obowiązku jakieś kary? Kto ewentualnie (...)

 • Obowiązek meldunkowy a przyjęcie dziecka do przedszkola - opinia prawna

  , ponieważ nie mieszkamy w okręgu przynależnym do przedszkola. Czy jest jakiś obowiązek czasowego zameldowania? Jeżeli istnieje taki obowiązek, w jaki sposób go dopełnić? Czy (...)

 • Obowiązek meldunkowy a stosunek najmu

  z art. 2 ustawy o ewidencji ludności, osoba przebywająca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązana wykonywać obowiązek meldunkowy określony w ustawie. Obowiązek meldunkowy polega (...)

 • Porada prawna na temat czy istnieje obowiazek meldunkowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy istnieje obowiazek meldunkowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zainicjować wymeldowanie z urzędu - opinia prawna

  to czy będzie w nim formalnie zameldowana, czy nie. Aby osiągnąć skutek w postaci trwałego „pozbycia się” niechcianego lokatora z mieszkania, konieczne jest uzyskanie wyroku eksmisyjnego, (...)

 • Pomocnictwo przy podrobieniu dokumentu

  zakończeniu tej sprawy nadal będę mogła zajmować to stanowisko z punktu prawnego oraz czy sąd prześle jakąś informację do zakładu pracy, że popełniłam wykroczenie? Czy istnieje (...)

 • Dwa adresy zameldowania a emerytura

  wtedy, gdy lokal jest opuszczany przez najemcę, który się nie wymeldowuje) lub z urzędu. Należy podkreślić, iż przewidziany w polskim prawie obowiązek meldunkowy w żaden sposób nie narusza praw (...)

 • Zameldowanie się bez zgody właściciela

  Czy istnieje możliwość zameldowania się osoby w mieszkaniu bez zgody właściciela? W 2000 r. rodzice zapisali mi nowo wybudowany dom, w którym zameldowała się bez mojej zgody siostra. W Urzędzie (...)

 • Wyjazd za granicę a obowiązek meldunkowy

  Australii - okresy kilku miesięczne albo roczne. Czy istnieje obowiązek zmiany zameldowania stałego w momencie wyjazdu z Polski? Czy mogę pozostać zameldowany na stałe w Polsce w swym (...)

 • Zameldowanie cudzoziemca

  powyższych przepisach cudzoziemiec, zameldowanie, wymeldowanie, obowiązek meldunkowy, urząd gminy, pobyt, stały, czasowy, zgłoszenie, okres

 • Obowiązek meldunkowy ludności - ewidencja

  Czy istnieje konieczność bycia zameldowanym? Sprzedaję mieszkanie, tak więc muszę się wymeldować, nowe będę miał dopiero za pół roku (może dłużej), przez ten czas będę wynajmował (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Osoba zagraniczna a meldunek stały

  Dlaczego sformuowanie "stałe miejsce zamieszkania za granicą" z definicji osoby zagranicznej w ustawie Prawo działalności gospodarczej należy (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • alimenty od dziadków kiedy można ich żądać

  Były mąż nie płaci alimentów. Komornik stwierdził, ze dług jest nieściagalny (nie pracuje, złożył oświadczenie, że nic nie ma). Prawda jest (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane