Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  nieruchomość w ten sposób, że każdy z byłych małżonków otrzymał jeden z pokoi do wyłącznego korzystania. Natomiast pozostałe pomieszczenia w lokalu będą przeznaczone (...)

 • Emerytura wojskowa a kapitał początkowy

  obliczyć, czy bardziej korzystne dla Pana będzie skorzystanie z regulacji określonej w punkcie IV , czy w punkcie V ad. pytanie emerytura, emerytura wojskowa, kapitał początkowy, obliczenie, (...)

 • PIT 2013. Emeryt i rencista muszą się rozliczać?

  roku świadczenia z ZUS. Chodzi o podatników, którym zakład wystawił PIT-40A. Wypełniony przez ZUS formularz został jednocześnie przekazany do właściwego urzędu (...)

 • Opinia prawna na temat czy emeryt może jechać do sanatorium z zus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy emeryt może jechać do sanatorium z zus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  jednego z nich. Każdy z małżonków może również zachować swoje dotychczasowe nazwisko albo połączyć z nim dotychczasowe nazwisko drugiego małżonka. Nazwisko utworzone w wyniku (...)

 • Emerytura a przychody z najmu

  Osoba otrzymująca emeryturę będzie uzyskiwać dochód z tytułu najmu lokalu mieszkalnego. Czy ten dodatkowy dochód (z tytułu najmu) brany jest pod uwagę przez ZUS przy wyliczaniu (...)

 • Działalność gospodarcza emeryta a ZUS

  prowadzących pozarolniczą działalność. Co do ubezpieczenia chorobowego to taki emeryt podlegać może mu dobrowolnie na swój wniosek. Obowiązkowemu ubezpieczeniu z tytułu wypadków (...)

 • Wypłaty z rachunku oszczędnościowego w razie śmierci posiadacza

  przypadku zbiegu żądań wypłaty z rachunku bankowego innych osób uprawnionych oraz ZUS-u, bank nie może wypłacić tym osobom żądanych przez nich kwot, Bank jest zwolniony z (...)

 • Skutki pobierania podwójnego zasiłku chorobowego z ubezpieczenia społecznego - opinia prawna

  . Zgłosił ten fakt do ZUS. Czy będzie zmuszony zapłacić odsetki wraz ze zwrotem świadczeń mimo, iż ZUS był informowany o fakcie jego zatrudnienia. Nikt z Oddziału ZUS (...)

 • Ulga remontowa dla "liniowców"

  z tytułu pobieranej emerytury? Dodam, że jestem osobą samotną. Mam też pytanie: czy emeryt - małżonek osoby prowadzącej działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  wspólników po stronie jednego z nich zaistnieje powód rozwiązania spółki, sąd może przyznać drugiemu wspólnikowi prawo do przejęcia majątku spółki z obowiązkiem rozliczenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane