Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Do dziś wybierasz: pensja czy emerytura

  Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2011 r. Nr 168 poz. 1001). Zgodnie z nowym prawem emeryt dostanie szansę ponownego przeliczenia świadczenia. Będą mogli starać się o to zarówno (...)

 • Zmiany w emeryturach, zobacz czy cię dotyczą

  przed ustaleniem prawa do świadczenia nie zwolnili się z pracy. O przeliczenie będą mogli starać się zarówno emeryci urodzeni przed dniem 1 stycznia 1949 roku, urodzeni (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  której każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. W konsekwencji w okresie od roku (...)

 • Porada prawna na temat czy emeryci będą mogli pracować w 2011 roku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy emeryci będą mogli pracować w 2011 roku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jaka jest prawda o emeryturach pomostowych?

  sobie wybierać, czy chcą pracować krócej i dostawać mniej, czy też pracować dłużej i więcej odłożyć. Mechanizm psychologiczny jest znany. W takich warunkach (...)

 • Parlament przyjął pakiet klimatyczny

  zasady przewidziano jednak wyjątki zgodnie z ustaleniami podjętymi na szczycie Rady Europejskiej w grudniu 2008 roku. Nowe państwa członkowskie, w tym Polska, uzyskają do 70% uprawnień (...)

 • Emerytury dziś i jutro...

  skorzystać z porad doradców emerytalnych oraz z kalkulatora emerytalnego dostępnego na stronie ZUS. Dzięki temu mogli łatwiej podjąć decyzję o tym, czy przejść na emeryturę (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  , nazwisko aktualne i rodowe, PESEL, data urodzenia, adres, obywatelstwo, czy jest emerytką, czy ma rentę, czy jest osobą z niepełnosprawnością i jeśli tak, to w jakim stopniu, czy (...)

 • Praca w zjednoczonej Europie

  . Kilka krajów już zadeklarowało, że otworzy swój rynek pracy już w momencie rozszerzenia Unii w 2004 roku. Hiszpania, Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Szwecja i Holandia to te państwa, (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  załączników do wniosku nie może przekroczyć 3,5 MB; można dołączyć do wniosku maksymalnie 5 plików; nazwy plików nie mogą zawierać polskich znaków (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  ; Pan X pracuje w Niemczech. W Polsce synowie Pana X studiują. W związku z powyższym gdzie należy złożyć wniosek oraz czy w związku z powyższym należą się świadczenia (...)

 • Reforma edukacji

  niepełnosprawnemu oraz uczniowi szkoły w zakładzie poprawczym i schronisku dla nieletnich, będą podejmowane: 1) w przypadku szkoły podstawowej:a) nie później niż do końca roku (...)

 • Gotowa konstytucja dla nauki

  obecności w tym ważnym organie uczelni. Więcej o rozwiązaniach dla studentów. Polscy naukowcy bardziej widoczni w świecie Dokonania polskich badaczy powinny włączać się w (...)

 • Będzie Pełnomocnik ds. Prezydencji w UE

  . Następnie w 2004 roku został rzecznikiem prasowym Komisji Europejskiej ds. Stosunków Instytucjonalnych i Komunikacji Społecznej. W 2007 roku rozpoczął pracę w (...)

 • Fair play w internecie?

  internetowymi. Będą zatem w stanie dzielić się w internecie wszelkimi treściami, np. piosenkami i wideoklipami, objętymi takimi umowami licencyjnymi, lub je wykorzystywać.  Ponadto (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  Szwecji przez okres 2 lat, - w Polsce przez okres 1 rokuW czasie zatrudnienia w Polsce uległ wypadkowi przy pracy i ubiega się o rentę z tytułu niezdolności do pracy (...)

 • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich potrzebujących

  rozwiązania pewnych problemów, na przykład w zakresie kredytów lub innych umów bankowych. Nowe rozwiązania zakładają więc, że w ramach systemu (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  zezwolenia o pracę sezonową? Czy uchylamy decyzję o zezwoleniu na pracę sezonową wydaną dla podmiotu A? Czy w ogóle odnotowujemy ten fakt w dokumentach w przypadku (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  tylko tej wskazanej w zezwoleniu. Różne ścieżki postępowania - w zależności od tego, czy cudzoziemiec jest już w Polsce, czy dopiero zamierza wjechać w celu (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  , 4-letnim technikum lub 3-letnim liceum ogólnokształcącym. W roku szkolnym 2017/2018 kształcenie w branżowej szkole I stopnia odbywa się w zawodach ujętych w klasyfikacji (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracowników

  będą objęte podatkiem od spadków i darowizn? Nie. Nabycie w drodze dziedziczenia środków z PPK nie podlega podatkowi od spadków i darowizn. Czy (...)

 • Rok szkolny 2018/2019 - co nowego dla uczniów i nauczycieli?

  dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2018/2019. W szkołach podstawowych będzie uczyć się ponad 3 mln uczniów, w tym w I klasie około 361 tys. dzieci. W (...)

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?

  rozpocznie się w 2017 roku. Czy sprawdzenie i ocena poszczególnych elementów systemu będzie realizowana wg wystandaryzowanych procedur, jak w przypadku np. dowództw (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracodawców

  wskazanych w wezwaniu podmiot zatrudniający może zostać obciążony karą finansową. Czy pracownicy będą mogli domagać się zmiany wybranej przez pracodawcę instytucji finansowej? Pracownicy (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ;w wypełnione przez członków rodziny. W takim przypadku świadczenie będzie uzależnione od kryterium dochodowego netto 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł (w rodzinach (...)

 • Wsparcie dla rodzin zmienione

  obniżenie opłat ponoszonych przez rodziców. W efekcie rodzice będą mogli powrócić na rynek pracy. Dzięki powstaniu nowych żłobków zwiększy się również (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane