Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  związku z ruchem tych pojazdów, czyli ubezpieczenie OC. Posiadacz pojazdu mechanicznego jest zatem obowiązany zawrzeć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC za szkody powstałe w związku (...)

 • Rabaty i zniżki na ubezpieczenie samochodu

  także odpowiednie zabezpieczenie pojazdu. ubezpieczenie majątkowe, OC, AC, autocasko samochodu, jazda bezszkodowa, zniżki, składki

 • Odmowa wypłaty odszkodowania z AC

  Opłacam OC i AC. Samochód zostawiony na górce na biegu zjechał i został rozbity tył samochodu. Ubezpieczyciel stwierdził, że jest to moje zaniedbanie i nie wypłaci odszkodowania z AC. (...)

 • Porada prawna na temat czy dziedziczę zniżki oc, ac po zmarłym małżonku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy dziedziczę zniżki oc, ac po zmarłym małżonku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny

  ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu znajduje się na naszej <a href="http://e-prawnik.pl/show/data.php/dHlwZT00MDk3JmlkPTEmdj0yMjMmY2lkPTExNjQ" target="_blank">stronie</a> ubezpieczenie, AC, (...)

 • Odszkodowanie z polisy OC

  Czy odszkodowanie z polisy OC lub AC wypłaca się według wartości brutto czy netto (z VATem czy bez)? Spotkała mnie nieprzyjemna niespodzianka ze strony firmy, w której ubezpieczyłem (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży udziału w nieruchomości po zmarłym współmałżonku

  udziału po zmarłym mężu w 2013 r. nie mogło dojść do powtórnego nabycia udziału w rzeczonej nieruchomości, którą małżonkowie nabyli w 1995 r. na majątek wspólny, (...)

 • Podział majątku spadkowego a prawa małżonki zmarłego - opinia prawna

  14; całości spadku. Zgodnie więc z powyższym, majątek po zmarłym małżonku dziedziczy drugi z małżonków oraz trójka dzieci – wszyscy po ¼ całości spadku. W sytuacji (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  osobiste ojca)? 6. Czy ja i brat jako spadkobiercy możemy zamknąć jeden z pokoi w tym mieszkaniu w celu zabezpieczenia rzeczy po ojcu przed osobami trzecimi ze strony wujka? 7. Czy (...)

 • Jak udowodnić swoje prawo do spadku? - opinia prawna

  nabędziemy z chwilą uprawomocnienia wyroku sądu? Czy wujek miał prawo przejmować korespondencję do ojca? Czy wujek mógł wymienić zamki w drzwiach? Czy wujek może bez naszej (...)

 • Kto może dziedziczyć spadek?

  małżonkowie giną jednocześnie np. w wypadku samochodowym, żadne z nich nie dziedziczy po drugim. Jeśli natomiast jedno z nich umrze dopiero po przewiezieniu do szpitala, dziedziczy po (...)

 • AC i OC a uszkodzona naczepa

  odszkodowania można dochodzić w zwykłym procesie cywilnym, ale wyłącznie od sprawcy (kierowcy); nie można natomiast żądać odszkodowania od ubezpieczyciela ciągnika siodłowego w ramach OC. ubezpieczenie, (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  związanych z emeryturą lub rentą stosuje się formularze unijne z serii E 200.   2. Prawo do renty rodzinnej Osoba, która uzyskała w Polsce prawo do renty rodzinnej po zmarłym rodzicu (...)

 • Spadek po matce, która wyszła za mąż

  postępowanie spadkowe? To z chwilą śmierci. a nie z chwilą przeprowadzania sądowego postępowania po zmarłym majątek należący do spadkodawcy przechodzi na spadkobierców. Jeżeli Pana matka (...)

 • Prawo do renty rodzinnej

  się o rentę rodzinną po małżonku, 2) czy jest zatrudniona w pełnym wymiarze czasu pracy. Jeżeli jednak wniosek dotyczy renty rodzinnej po emerycie lub renciście, okoliczności, (...)

 • Prawo do renty rodzinnej

  . Czy po zawarciu związku dalej będę mógł ją pobierać? Renta pobierana po zmarłym małżonku, to tzw. renta rodzinna. Wdowiec ma prawo do renty rodzinnej, jeżeli: 1) (...)

 • Rozdzielność majątkowa a dziedziczenie

  k.c. Natomiast fakt ustanowienia rozdzielności majątkowej nie wpływa na prawo do ustalenia renty rodzinnej po zmarłym małżonku. W odniesieniu do środków zgromadzonych w OFE, zgodnie (...)

 • Składniki masy spadkowej po zmarłym małżonku

  Jakie składniki wchodzą w skład masy spadkowej po zmarłym małżonku na podstawie przepisów Kodeksu Cywilnego? W skład spadku wchodzą prawa i obowiązki majątkowe spadkodawcy. (...)

 • Dziedziczenie osobistego majątku małżonka

  . do spadku po zmarłym Józefie, którego majątek stanowi odrębną własność z poprzedniego małżeństwa. Czy słusznym jest przypisanie do spadku - drugiej żony, gdzie przedmiotem spadku (...)

 • Przedłużenie umowy ubezpieczenia OC

  warunkach niż poprzednia umowa tzn. firma ubezpieczeniowa zmieniła zasady i nie uwzględnia zniżki za bezszkodową jazdę? Skoro w poprzedniej polisie widniały zniżki w kwocie 60%, to czy (...)

 • Czy należy mi się renta fakultatywna po zmarłym konkubencie?

  Chciałabym Państwu zadać pytanie dotyczące renty fakultatywnej. Czy jeżeli żyłam przez wiele lat z moim partnerem, razem mieszkaliśmy, ja opiekowałam się nim i domem, czy w takiej sytuacji (...)

 • Odrzucenie spadku przez spadkobiercę z testamentu

  całą pewnością jest spadkiem. Z powyższego wynika, iż może Pan być pewnien tylko tego, że dziedziczy Pan ogół praw i obowiązków po swoim zmarłym bracie. Być może, iż po orzeczeniu (...)

 • Kiedy wdowcy mają prawo do renty rodzinnej?

  wystąpienia ryzyka (zdarzenia).   Kiedy wdowa czy wdowiec mają prawo do renty rodzinnej po zmarłym małżonku? W kręgu uprawnionych do renty rodzinnej członków (...)

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  ., podatek przy koszcie samochodu sprowadza się praktycznie do zera. Odprowadzam do US tylko VAT bez potrąceń. Czy aktualnie  moja działalność może budzić wątpliwości? Czy kontynuacja (...)

 • Automatyczne przedłużenie umowy OC

  prawo zgłaszać się z takim roszczeniem po upływie 4 miesięcy? Jeśli tak, to jakiej wysokości "odpowiedniej składki" może żądać, jeśli uprzednio miałem u nich zniżkowy pakiet OC+AC? (...)

 • Odbiór pojazdu usuniętego z drogi przez Policję

  parking. Z ważną polisą OC zgłosiłem się na komendę Policji dosłownie w ciągu trzech godzin, ale tu spotkała mnie niespodzianka. Policja wprawdzie stwierdziła, że polisa OC jest ważna (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • OC AC Samopomoc SA

  Mam odmowe wyplaty odszkodowania z TU Samopomoc SA. Na miejscu byla policja ukarala sprawce kolizji mandatem. A w towarzystwie ubezpieczeniowym powiedziano (...)

 • OC

  Witam Mam pytanie jaka kara grozi teraz za niezapłacone OC podczas kontroli drogowej?Z góry dziękuję za odpowiedzi Witam Czy mógłby (...)

 • nie wypowiedziałem umowy oc

  Witam. Mam wielki problem. Zakupiłem fiata cinquecento dnia 21 maja. Do 14 września jeździłem na polisie oc poprzedniego właściciela która była (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane