Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odszkodowanie za śmierć dla rodziny

  do pracy? Jakie przepisy to regulują? Jeżeli w wyniku wypadku samochodowego poszkodowany stał sie trwale niezdolny do pracy, tylko on może żądać od sprawcy wypadku odszkodowania a także (...)

 • Urlop chorobowy a upadłość pracodawcy

  do wypłaty zasiłku. pracownik, pracodawca, urlop, choroba, uprawnienia, ochrona, zakaz, uprawnienie, wypowiedzenie, urlop, okres, zasiłek, ZUS, wypłata

 • Zwolnienie lekarskie w dniu wolnym od pracy

  Zatrudniam pracownika w równoważnym systemie czasu pracy. Pracownik pracuje 5 dni w tygodniu od wtorku do soboty. Pracownik dostarczył zwolnienie lekarskie od poniedziałku do poniedziałku. Czy (...)

 • Opinia prawna na temat czy choroba neurologiczna kwalifikuje sie do renty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy choroba neurologiczna kwalifikuje sie do renty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zabezpieczyc sie przed alimentami dla mamy

  pomocy społecznej wydaje organ gminy właściwej dla tej osoby w dniu jej kierowania do domu pomocy społecznej. Pobyt w domu pomocy społecznej jest odpłatny do wysokości średniego miesięcznego (...)

 • Zagospodarowanie terenu

  , które utraciły moc 5) decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi. Otóż z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że nie spełniony został pierwszy z przedstawionych warunków. Oznacza to, że do (...)

 • Wynagrodzenie za czas choroby

  Pracownica dostarczyła L-4 od dnia 20.06.2007r. na okres 6 dni. Czy pracownica ma prawo do wynagrodzenia za czas choroby? Wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy na skutek choroby (do (...)

 • Unieważnienie małżeństwa a skutki majątkowe

  Czy jeżeli jeden z małżonków w trakcie trwania małżeństwa dowiaduje się, że współmałżonek ukrył przed nim fakt że jest poważnie i nieuleczalnie chory (nie jest to choroba psychiczna (...)

 • Dowód w postępowaniu uproszczonym

  Czy roszczenie o zapłatę faktury na kwotę należności głównej poniżej 10.000,- zł za sprzedaż towaru, ale bez pisemnej umowy sprzedaży tego towaru, kwalifikuje się do postępowania (...)

 • Kraków: ZUS i WUP dla osób pracujących na terenie UE

  poszczególnych krajach Unii Europejskiej (zagadnienia takie jak m.in.: choroba, macierzyństwo, renty i emerytury), dowiedzieć się o możliwościach zatrudnienia, stażów i nauki w krajach Unii (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę w okresie choroby

  Jestem na zwolnieniu lekarskim i chciałbym rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron. Czy pracownik będący na zwolnieniu lekarskim może rozwiązać umowę o pracę? Czy pracodawca może (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane