Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  urodzeni w 1948 r. W ich przypadku ZUS uwzględnia tablice: z dnia zgłoszenia wniosku lub z następnego dnia po ukończeniu 65 lat lub z następnego dnia po osiągnięciu (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  i by nikt nie miał prawa mnie z niej siłą czy szantażem zmuszać bądź to do opuszczenia bądź do spłaty? Z treści pytania wynika, że małżonkowie są współwłaścicielami nieruchomości (...)

 • Żądanie zachowku od obdarowanego - opinia prawna

  jakiekolwiek roszczenia względem domu i działki po śmierci rodziców np. złożyć wniosek w sądzie o zachowek lub spadek po rodzicach? Brat jest alkoholikiem, więc nigdy nie wiadomo (...)

 • Porada prawna na temat czy brat dostanie z zus pieniądze po śmierci brata

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy brat dostanie z zus pieniądze po śmierci brata, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak skutecznie nabyć swoją część odziedziczonego spadku - opinia prawna

  czerpiąc z tego dochód. Na krótko przed śmiercią mojej matki mój brat przeprowadził ją, wraz z całym jej dobytkiem, do należącego do niego innego mieszkania.. Po jej śmierci (...)

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  najmniej składać się z dwóch części. Po pierwsze z szeregu oświadczeń złożonych głównie przez Pani brata, w których potwierdza on fakt otrzymania darowizn od rodziców o (...)

 • Mieszkanie w spadku

  mamy być z bratem po połowie. Ale czy mogę mieć kłopoty w związku z tym, że brat jest tam zameldowany? Zakładam ze po śmierci mamy mieszkanie będzie sprzedane (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  pisemny wniosek zawierający datę, od której rezygnuje z pobierania zasiłku macierzyńskiego, oraz: oświadczenie ubezpieczonej, czy ubezpieczony ojciec dziecka będzie korzystał z (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  osobiste ojca)? 6. Czy ja i brat jako spadkobiercy możemy zamknąć jeden z pokoi w tym mieszkaniu w celu zabezpieczenia rzeczy po ojcu przed osobami trzecimi ze strony wujka? (...)

 • Kolejność dziedziczenia po zmarłym bezdzietnie

  . garażu i samochodu. Garaż był własnością Z. i po śmierci Z. przy postępowaniu spadkowym po niej brat z siostrą Sz. zrzekli się spadku na rzecz J. Czy (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  renty z instytucji ubezpieczeniowej tego państwa, zamieszkałym w każdym innym państwie członkowskim. Z zasadą zachowania praw nabytych związana jest zasada transferu świadczeń, według której

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane