Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Roszczenia wynikające z umowy przedwstępnej

  mającego mu być udzielonego kredytu. Czy rzeczywiście powinienem mu zwrócić tę sumę? Czy z takiej umowy przedwstępnej może dochodzić roszczeń na drodze sądowej? Czy będę musiał (...)

 • Uprawnienia wynikające z wręczenia zadatku

  przysługuje Panu zwrot kwoty stanowiącej dwukrotność danego zadatku. zadatek, odstąpienie od umowy, umowa, zabezpieczenie, zaliczka

 • Ulgi podatkowe w rozliczeniu za rok 2005

  1. Odnalazłem faktury VAT z 2004 roku związane z remontem mieszkania, niewykazane w rozliczeniu rocznym za 2004 r. Czy mogę je uwzględnić w rozliczeniu rocznym za rok 2005? 2. Czy kwota (...)

 • Opinia prawna na temat czy od zakupu drzwi metalowych można odliczyć zwrot vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy od zakupu drzwi metalowych można odliczyć zwrot vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszty pogrzebu liczone do zasiłku pogrzebowego

  Czy dla uzyskania zasiłku pogrzebowego wystarczające jest poniesienie kosztów bezpośrednio związanych z pogrzebem, np. zakupu trumny i nagrobku? Zazwyczaj pod pojęciem kosztów pogrzebu (...)

 • Nabycie przedsiębiorstwa a amortyzacja

  długi te nie zostały uwzględnione w cenie nabycia. Sposób ustalenia wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych jest różny w zależności od tego, czy wystąpiła (...)

 • Wartość początkowa środka trwałego

  ustalić wartość początkową budynku w opisanym stanie faktycznym. Faktycznie na ogół pomocna może być wycena, tj. można próbować ustalić wartość budynku w cenie zakupu w (...)

 • Nabycie nieruchomości - ogólne zasady

  przestrzennego trzeba sprawdzić czy dla działki wydana jest decyzja o warunkach zabudowy. Reguluje ona parametry dopuszczalnej zabudowy, oraz przeznaczenie działki. Poza tym bardzo ważne jest sprawdzenie (...)

 • Darowizna na rzecz obojga małżonków

  „do połowy mieszkania”. Nie ma zatem sposobu „na zabezpieczenie się przed ewentualnymi żądaniami synowej o zwrot”, czy też wypłatę kwoty stanowiącej równowartość (...)

 • Co grozi za jazdę bez polisy OC?

  , to zostaje wszczęte postępowanie egzekucyjne, a do drzwi dłużnika zapuka komornik sądowy. Właściciel nieubezpieczonego auta oraz sprawca wypadku mogą wystąpić o zmniejszenie kwoty zwrotu, jej (...)

 • Wykup samochodu z leasingu

  Czy kwota wykupu samochodu (wykup na firmę, która była leasingobiorcą) można zaliczyć o razu w koszty, tak jak czynsz inicjalny i raty leasingu, czy jest to kwota zakupu środka (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane