Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty pogrzebu liczone do zasiłku pogrzebowego

  Czy dla uzyskania zasiłku pogrzebowego wystarczające jest poniesienie kosztów bezpośrednio związanych z pogrzebem, np. zakupu trumny i nagrobku? Zazwyczaj pod pojęciem kosztów pogrzebu (...)

 • Nabycie przedsiębiorstwa a amortyzacja

  długi te nie zostały uwzględnione w cenie nabycia. Sposób ustalenia wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych jest różny w zależności od tego, czy wystąpiła (...)

 • Nabycie nieruchomości - ogólne zasady

  przestrzennego trzeba sprawdzić czy dla działki wydana jest decyzja o warunkach zabudowy. Reguluje ona parametry dopuszczalnej zabudowy, oraz przeznaczenie działki. Poza tym bardzo ważne jest sprawdzenie (...)

 • Opinia prawna na temat czy od zakupu drzwi metalowych można odliczyć zwrot vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy od zakupu drzwi metalowych można odliczyć zwrot vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna na rzecz obojga małżonków

  „do połowy mieszkania”. Nie ma zatem sposobu „na zabezpieczenie się przed ewentualnymi żądaniami synowej o zwrot”, czy też wypłatę kwoty stanowiącej równowartość (...)

 • Co grozi za jazdę bez polisy OC?

  , to zostaje wszczęte postępowanie egzekucyjne, a do drzwi dłużnika zapuka komornik sądowy. Właściciel nieubezpieczonego auta oraz sprawca wypadku mogą wystąpić o zmniejszenie kwoty zwrotu, jej (...)

 • Wykup samochodu z leasingu

  Czy kwota wykupu samochodu (wykup na firmę, która była leasingobiorcą) można zaliczyć o razu w koszty, tak jak czynsz inicjalny i raty leasingu, czy jest to kwota zakupu środka (...)

 • Rozwiązanie spółki cywilnej dwuosobowej w razie wystąpienia wspólnika a kwestie podatkowe

  identyfikacji podatkowej poprzedniej Spółki, ani tym bardziej uprawnienie do zwolnienia podatkowego byłego podmiotu tego podatku nie mogą przejść na nową spółkę na jakiejkolwiek podstawie czy to (...)

 • Komisant sprzedał samochód powypadkowy a rękojmia

  się domagać odszkodowania na podstawie art. 471 k.c., jeśli w skutek ujawnienia się wadliwości samochodu poniósł szkodę majątkową. rękojmia, umowa komisu, sprzedaż samochodu, odstąpienie od (...)

 • Sprzedaż towaru z możliwością zwrotu

  . Oczywiście napisaliśmy odwołanie i czekamy na rozprawę. Czy mamy sansę na zwrot tego towaru tym bardziej, że towar jest przeterminowany i nie można go już sprzedać? W tej sprawie (...)

 • Jak odzyskać pieniądze za szkolne podręczniki?

  przyznanie pomocy jest rodzaj szkoły, a nawet klasa, do której dziecko uczęszcza. Zależy od tego również wysokość wsparcia, na jakie można liczyć. Dla kogo dofinansowanie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane