Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie wymogi musi spełniać dom pomocy społecznej?

  turystycznych,  możliwość kontaktu z kapłanem i udział w praktykach religijnych, zgodnie z wyznaniem mieszkańca domu,  regularny kontakt z dyrektorem domu w (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  , kto wypłaca środki z rachunku oszczędnościowego. Aby tak się stało likwidacja książeczki musi być związana z nabyciem mieszkania lub domu jednorodzinnego w jeden z wyliczonych (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  pozostałych 5 m2 już nie. Jeśli wychowujesz co najmniej troje dzieci, możesz dostać dofinansowanie do 65m2 powierzchni użytkowej mieszkania lub domu. zapoznaj się z (...)

 • Porada prawna na temat czy ��ona mo��e wyrzuci�� m����a z domu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy ��ona mo��e wyrzuci�� m����a z domu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Leasing podatkowy

  Środków Trwałych. Z wykazu rocznych stawek amortyzacyjnych wynika, że roczna stawka amortyzacji wynosi 20%. W związku z tym normatywny okres amortyzacji wynosi 5 lat.   Z (...)

 • Darowizna nowo zakupionego domu

  m2 to czy podatek od darowizny zostanie naliczony? Innymi słowy czy ulga dotyczy również gruntu? Jeśli ulga dotyczy tylko domu to jak przyporządkować cześć kwoty 300000 PLN na (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  i by nikt nie miał prawa mnie z niej siłą czy szantażem zmuszać bądź to do opuszczenia bądź do spłaty? Z treści pytania wynika, że małżonkowie są współwłaścicielami nieruchomości (...)

 • Współwłasność w nieruchomości

  działce z domem, a Tata tylko 1/3, to czy nadal Tata może tam mieszkać i korzystać z całego domu, a nie np. z 1/3 tego domu, bo np. ciotka wyznaczy mu dostęp tylko (...)

 • Opodatkowanie darowizny przeznaczonej na cele mieszkaniowe - opinia prawna

  naziemnych, z wyjątkiem powierzchni piwnic i klatek schodowych oraz szybów dźwigów). Natomiast powierzchnie pomieszczeń lub ich części oraz część kondygnacji o wysokości w świetle od 1,40 m (...)

 • Zwrot wydatków za materiały budowlane - duże zmiany w 2014 roku

  wydanego po dniu 1 stycznia 2014 r. Konieczne jest także, aby powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego nie przekraczała odpowiednio: 75 m2 i 100 m2, 85 m2 (...)

 • Budowa tarasu

  gospodarczych na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25 m2 w miastach i do 35 m2 poza granicami miast oraz wysokości do 5 m przy dachach stromych i (...)

 • Eksmisja lokatora z nabytej nieruchomości

  Kupiłem dom z lokatorką i jej dwójką dzieci. Żona pojechała do zakupionego domu i powiedziała lokatorowi , ze jest właścicielem tego domu. Przedstawiła akt notarialny kupna domu. (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?

  Moja mama ma coraz większe problemy z radzeniem sobie nawet z najprostszymi rzeczami. Ma już 86 lat. W raz z moją siostrą podjęliśmy decyzję o umieszczeniu jej w domu starców. (...)

 • Łatwiej wyciąć drzewa i krzewy

  powierzchnię powyżej 25 m2. Jeśli więc krzew bądź skupisko krzewów rosnące na nieruchomości  mają np. 3 m2, 10 m2 albo 23 m2, to do usunięcia ich w całości (...)

 • Wybudowanie domu na gruncie spadkodawcy – opinia prawna

  domu zamieszkuje jego brat, który ma 1/8 udziału i czuje się właścicielem (babka z racji wieku i zastraszenia nie ma nic do powiedzenia), a ojca straszy, że wyrzuci go z domu, (...)

 • Będą dopłaty do oprocentowania kredytu na dom czy mieszkanie!

  lub domu jednorodzinnego nie przekracza odpowiednio 75 m2 i 140 m2;  cena zakupu lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, cena zakupu spółdzielczego własnościowego (...)

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  dziedziczonym czy darowanym budynku albo lokalu. Z racji wielkości mieszkania i pozostałych warunków bez względu na opcję jaka zostanie przez Pana przyjęta pozostanie Pan zwolniony z (...)

 • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem przez matkę

  prawa. Nie wiem z skąd ona je wzięła, mam tylko przysądzone alimenty na dziecko 300zl i nie zalegam z płatnościami. Dziecko nosi moje nazwisko, uznałem jej z dobrej woli. Jakie (...)

 • Kodeks wykroczeń

  ) zapewnieniu usuwania zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych, 8) zachowaniu pasa ochronnego o szerokości minimum 2 m i nawierzchni z materiałów niepalnych lub gruntowej oczyszczonej, (...)

 • Unieważnienie umowy notarialnej

  zarośniętą i nie równą miedzą. Do utwardzenia miałbym ponad 700m drogi. Czy umowa sprzedaży która pozbawiła dojazdu do domu jest zgodna z prawem ? Czy jest możliwość (...)

 • Uporczywe nękanie - stalking, czyli co grozi stalkerowi?

  to niezależnie do tego, czy dotyczy faktów obojętnych czy kłopotliwych. Naruszenie prywatności następuje z momentem określonego działania sprawcy, wkraczającego w sferę życia (...)

 • Zabudowa siedliskowa - opinia prawna

  z dniem 1 stycznia 2003 r.,decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi.  Jak sama Pani wskazuje pierwszy z tych warunków nie byłby w opisywanej sytuacji spełniony. Jednakże (...)

 • Ulga mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn

  kontrolowania, czy osoba sprawująca opiekę wywiązuje się z zawartej umowy. Ocena wypełnienia wynikających z umowy o opiekę obowiązków będzie dokonywana przez urząd skarbowy (...)

 • Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy

  niskimi dochodami wykazanymi w deklaracji a faktycznym stanem majątkowym wnioskodawcy lub faktyczna liczba osób wspólnie stale zamieszkujących i gospodarujących z wnioskodawcą jest mniejsza

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  cywilnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 90, poz. 594, z późn. zm.). Dotyczy to również kosztów osobistego stawiennictwa stron, gdy postępowanie zostało wszczęte z urzędu albo (...)

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  prawie – nie wlicza się do podstawy opodatkowania ich czystej wartości do łącznej wysokości nieprzekraczającej 110 m2 powierzchni użytkowej budynku lub lokalu.  Przepisy art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane