Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Systemy czasu pracy

  pracy, praca w ruchu ciągłym, skrócony czas pracy, zadaniowy czas pracy, przerywany czas pracy, system skróconego tygodnia pracy, system (...)

 • Kodeks pracy

  dotychczasowych stosunkach pracy, z zastrzeżeniem przepisów § 5. § 2. Za zobowiązania wynikające ze stosunku pracy, powstałe przed przejściem części zakładu pracy na innego pracodawcę, (...)

 • Rozkład czasu pracy w sklepie

  sposób przyjęty w Pana zakładzie system czasu pracy, aby każdy z pracowników mógł z niego jasno wywnioskować, jaki system czasu pracy jego dotyczy i w jaki sposób oblicza się (...)

 • Porada prawna na temat czas pracy system

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czas pracy system, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czas pracy kierowców

  obowiązany do ustalenia regulaminu pracySystem przerywanego czasu pracy, wprowadza się w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy, a u pracodawcy, (...)

 • Flexicurity – szansa na równowagę na rynku pracy

  :efektywna aktywna polityka rynku pracyelastyczność prawna i organizacyjna (czas pracy)sprawny system kształcenia ustawicznego (system kształcenia oraz szkolenia w zakładzie pracy)system (...)

 • Równoważny system czasu pracy

  pracownika oczywiście dotyczą także portierów, są one bowiem skierowane do wszystkich pracowników. czas pracy, system równoważnego czasu pracy, przerwy, okres rozliczeniowy, (...)

 • Praca sprzedawcy a zadaniowy system czasu pracy

  pułap sprzedaży produktów lub usług. Taki przedstawiciel może samodzielnie kształtować swój czas pracy i liczbę wykonywanych zadań danego dnia. sprzedawca, czas pracy, (...)

 • Nazwanie systemu czasu pracy w regulaminie

  rozliczeniowe czasu pracy, itd. Punkt 2 wskazuje, że regulamin pracy powinien wskazywać nie tylko godziny, ale i "nazwę" przyjętego systemu czasu pracy.   czas pracy, (...)

 • Zmiana systemu czasu pracy

  pracodawcy. Takie wprowadzenie systemu czasu pracy u danego pracodawcy będzie prawidłowe. czas pracy, system, rozkład, obwieszczenie, regulamin

 • Ustawa o czasie pracy kierowców

  czasu pracy. Art. 9. 1. Czasem dyżuru jest czas, w którym kierowca pozostaje poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy (...)

 • Jak ustalić pracownikom czas pracy?

  , zasady polecania i rekompensowania pracownikom pracy nadliczbowej, zasady rekompensowania pracy w dni wolne od pracy wynikające z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym (...)

 • Zmiana systemu czasu pracy dla pracownika

  , czas pracy, system czasu pracy, kodeks pracy, wypowiedzenie zmieniające

 • Różnicowanie okresów rozliczeniowych

  pracy) i 144 (system pracy w weekendy i święta), następuje na podstawie umowy o pracę. Jak widać może w takim przypadku dojść nawet do odmienności w zakresie poszczególnych grup pracowników (...)

 • Czas pracy w systemie zadaniowego czasu pracy

  zatrudniony jest pracownik oraz poniżej wymiaru czasu pracy pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze. zadaniowy czas pracy, system czasu pracy, nadgodziny, wymiar, pracownik, (...)

 • Czas pracy w budownictwie

  . Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy. (...)

 • Równoważny system czasu pracy kierowcy

  równoważnego czas pracy znajdującej się na stronach naszego serwisu oraz Zmianach w prawie Czas pracy kierowców po 1 maja 2004 r. kierowca, czas pracy, równoważny (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym

  pracownikowi zatrudnionemu w systemie pracy weekendowej. praca, czas pracy, nadgodziny, system weekendowy

 • I znowu zmiany w prawie pracy. Co zmieniło się z dniem 1 stycznia 2004 r. w kodeksie pracy?

  odpowiadające rodzajowi pracy. Kodeks pracy wskazuje teraz, że umowa o pracę powinna: określać strony umowy, rodzaj umowy, datę zawarcia umowy, warunki pracy i płacy, rodzaj pracy, (...)

 • Zadaniowy czas pracy - nadgodziny

  przepisy prawa pracy dotyczące czasu pracy oraz obowiązku wynagrodzenia za wykonaną pracę.Jeżeli pracodawca narusza przepisy o czasie pracy podlega karze grzywny od 1.000 zł do 30.000 (...)

 • Elastyczny czas pracy od 23 sierpnia 2013 roku w polskich firmach - uwagi natury ogólnej

  rozliczeniowe czasu pracy ustala się w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy albo w obwieszczeniu, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie jest (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  pracy pracowników jest również obowiązkiem pracodawcy. Kodeks pracy nie narzuca jednak sposobu potwierdzania obecności w pracy przez pracodawcę. Pracodawca ma więc znaczną (...)

 • Artykuły dla pracodawcy i pracownika

  ) legalnieEuropejski System CIRCACharakter prawny wystąpieniaDni wolne od pracyPrzeciw stresowi w pracyŹródło: www.pip.gov.pl pracodawca, pracownicy, prawo pracy, nielegalne zatrudnienie, czas (...)

 • Uprawnienia pracowników i obowiązki pracodawców w przypadku wypowiedzenia przez pracodawcę umowy na czas określony

  przy wypowiedzeniu umowy zawartej na czas określony.Zgodnie z art. 50 § 3, jeżeli wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy (...)

 • *Praca powyżej 12 godzin

  . - art. 25u ust. 1). Zgodnie z art. 135 § 1 Kodeksu pracy, k.p.  jeżeli jest to uzasadnione rodzajem pracy lub jej organizacją, może być stosowany system równoważnego (...)

 • System równoważny czasu pracy

  czasu pracy do dwunastu godzin, przy czym w przyjętym okresie rozliczeniowym przeciętna tygodniowa norma czasu pracy nie może przekraczać czterdziestu godzin. Przedłużony dobowy wymiar czasu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane