Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  usług (art. 861 § 1 k.c.), w zysku wypracowanym przez innych wspólników, nie jest wykonywaniem pracy zarobkowej w okresie orzeczonej niezdolności do pracy, o którym mowa (...)

 • Zadaniowy system czasu pracy

  zadaniowego czasu pracy. Jest to czas pracy ustalany na podstawie wymiaru zadań przeznaczonych do wykonywania przez danego pracownika. Zadaniowy czas pracy może być wprowadzony: gdy (...)

 • Czas pracy w ruchu ciągłym

  liczbę dni kalendarzowych przypadających w okresie rozliczeniowym, z wyłączeniem niedziel, świąt oraz dni wolnych od pracy wynikających z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym (...)

 • Porada prawna na temat czas pracy system

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czas pracy system, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zadaniowy czas pracy

  Czym jest zadaniowy czas pracy? Zadaniowy czas pracy jest to taki system czasu pracy, w którym uregulowanie wymiaru czasu pracy następuje nie poprzez wskazanie (...)

 • Czas pracy kierowcy

  kierowców wlicza się przerwę w pracy trwającą 15 minut, którą pracodawca jest obowiązany wprowadzić, jeżeli dobowy wymiar czasu pracy wynosi co najmniej 6 godzin. Czas pracy (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  określonych o rodzaju przydzielonej skazanemu pracy, jego stosunku do pracy oraz o tym, czy skazany przestrzegał porządku prawnego, jak również o zakończeniu wykonywania pracy. (...)

 • Regulacja czasu pracy w Unii Europejskiej

  wykonywaniem pracy w nocy powinni być przeniesieni, kiedy tylko będzie to możliwe, do pracy w dzień (odpowiadającej ich kwalifikacjom). Systemy czasu pracy. Państwa Członkowskie powinny (...)

 • Ochrona młodzieży w miejscu pracy (według dyrektywy UE)

  . Państwa Członkowskie powinny dostosować wymiar czasu pracy do tego, by zapewnić młodocianemu, którego czas pracy wynosi co najmniej 4,5 godziny, co najmniej 30 minutową przerwę w pracy. (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  wynagrodzenie cudzoziemca, wymiar czasu pracy albo liczbę godzin pracy w tygodniu lub miesiącu, rodzaj umowy będącej podstawą wykonywania pracy oraz okres ważności zezwolenia. Jeżeli (...)

 • Czas pracy kierowcy ambulansu

  podstawie stosunku pracy, ustawa o czasie pracy kierowców narzuca też kilka dodatkowych wymagań. Dlatego też należy podkreślić, iż czasem pracy kierowcy jest czas od rozpoczęcia (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  bezrobotnych i poszukujących pracy, w związku z udziałem tych osób w targach pracy i giełdach pracy organizowanych przez wojewódzki urząd pracy w ramach pośrednictwa (...)

 • Ruchomy czas pracy

  , że przyjęty system ewidencjonowania czasu pracy nie może prowadzić do naruszenia podstawowych norm o maksymalnym dobowym czasie pracy i okresach odpoczynku. pracodawca, czas pracy, (...)

 • Przerywany czas pracy

  pracy przerywanego czasu pracy dla kierowców, z którym pracownik został zapoznany. Pracownikowi - Kierowcy nie zmieniono warunków pracy i skierowano do pracy jako kierowca autobusu (...)

 • Równoważny system czasu pracy

  sytuacja wyglądać. Chciałabym od października tego roku wprowadzić 5 dni pracy w ciągu tygodnia po 8 godzin z zaznaczeniem, który dzień jest dniem wolnym od pracy. Nie ma potrzeby, aby pracownicy (...)

 • Koordynacja świadczeń z tytułu bezrobocia w ramach UE

  zasiłków - w przypadku Polski są to wojewódzkie urzędy pracy. Najlepiej mieć je ze sobą, gdy wyjeżdżasz do innego państwa. Formularz E 301 - zaświadczenie dotyczące okresów (...)

 • System równoważnego czas pracy

  pozostałe dni robocze nie może pracować dłużej niż 5 godzin (41 - 36 = 5). system równoważnego czas pracy, równoważny czas pracy, systemy pracy, system (...)

 • Praca dozorcy i sprzątaczki

  jest jako czas pracy śpi i wykonuje inne niezbędne prace. Pozostały czas pracy wykorzystywany jest na sprzątanie firmy z zachowaniem norm na odpoczynek itp. Od 01.01.2009 planujemy (...)

 • Urlop okolicznościowy - kiedy i ile dni przysługuje?

  . Jakie są zasady wynagrodzenia pracownika za czas urlopów okolicznościowych? Za czas zwolnienia od pracy: pracownika w celu poszukiwania pracy, pracownicy na zlecone przez (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  zakończeniu wykonywania pracy. Zakłady pracy, placówki, instytucje lub organizacje mają obowiązek wyznaczenia pracowników odpowiedzialnych za organizowanie pracy skazanych i jej przebieg.§ (...)

 • Karta Nauczyciela

  , dopuszczalne jest nawiązanie stosunku pracy, o ile osoba ta zobowiąże się do uzyskania przygotowania pedagogicznego w trakcie odbywania stażu. W przypadku gdy nauczyciel w ciągu pierwszego roku pracy (...)

 • Rok szkolny 2018/2019 - co nowego dla uczniów i nauczycieli?

  system oceniania pracy nauczycieli. Rozwiązania te pozwolą na transparentność i zobiektywizowanie tych ocen. System ten będzie narzędziem pomocnym dla dyrektora szkoły przy ocenianiu (...)

 • Jak wynagrodzić pracownika za godziny nadliczbowe?

  . Pracownikowi, który ze względu na takie okoliczności wykonywał pracę w dniu wolnym od pracy wynikającym z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, (...)

 • Zadaniowy czas pracy a nadgodziny

  regulaminu pracy. zadaniowy czas pracy, czas pracy, pracownik, systemy czasu pracy, nadgodziny, godziny nadliczbowe, wynagrodzenie

 • Przerywany czas pracy kierowców

  U pracodawcy wprowadzono w regulaminie pracy przerywany czas pracy dla kierowców zatrudnionych w transporcie drogowym na podstawie ustawy o czasie pracy kierowców. W kodeksie pracy (...)

 • Czas pracy po zmianach

  Co to jest czas pracy? Czas pracy jest to czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane