Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ograniczenia stosowania przepisów o umowach na czas określony.

  35 ww. ustawy.Art. 34. 1. Przedłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy, indywidualny rozkład czasu pracy pracownika, obniżony wymiar czasu pracy oraz ograniczenia w zatrudnianiu (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  ; wynagrodzenia za czas gotowości do pracy oraz za czas niezawinionego przez pracownika przestoju; nagród jubileuszowych; wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego, a (...)

 • Umowy o pracę na czas określony

  pracowników na czas określony obowiązuje art. 25 z ind. 1 Kodeksu pracy, zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem (...)

 • Opinia prawna na temat czas pracy luty 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czas pracy luty 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wadliwe wypowiedzenie stosunku pracy

  pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. Żądanie przywrócenia do pracy lub odszkodowania wnosi się do sądu pracy w ciągu 14 dni od dnia doręczenia (...)

 • Dwa lata ustawy antykryzysowej

  o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas (...)

 • Prawo w Polsce po stronie pracodawców?

  się jedynie do umów o pracę zawartych na czas określony, z wyłączeniem pozostałych umów terminowych (umowy na czas wykonania określonej pracy, umowy na okres próbny), uznaje za kolejne (...)

 • Godziny nadliczbowe za pracę w sobotę

  przekroczenie dobowej normy czasu pracy wystąpiło w takim dniu wolnym w nocy, niedzielę i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, (...)

 • Rozwiązanie stosunku pracy z młodocianym

  określony, jak i umowy na czas określony. Oznacza to, iż umowa na czas określony zawarta w celu przygotowania zawodowego może być wypowiedziana tylko wówczas, gdy została zawarta na okres (...)

 • Zezwolenie cudzoziemcowi prowadzącemu działalność gospodarczą na zamieszkanie na czas oznaczony na terytorium RP

  ) cudzoziemiec, zezwolenie, zamieszkanie, czas oznaczony, RP, Polska

 • Od jutra wyższa składka do ZUS. Dla kogo?

  pracownika będzie wyższy o 865,20 zł. Przy osobie zarabiającej 3.604,68 zł szef odprowadzi za styczeń 162,20 zł składki rentowej. Składka za luty 2012 roku będzie już o 72,10 zł wyższa i wyniesie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane