Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  ; wynagrodzenia za czas gotowości do pracy oraz za czas niezawinionego przez pracownika przestoju; nagród jubileuszowych; wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego, a (...)

 • Jaki wypadek jest wypadkiem przy pracy?

  pracy, mimo że droga została przerwana, jeżeli przerwa była życiowo uzasadniona i jej czas nie przekraczał granic potrzeby, Uznaje się, że wypadek nastąpił w drodze do pracy lub (...)

 • Dwa lata ustawy antykryzysowej

  o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas (...)

 • Porada prawna na temat czas pracy luty 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czas pracy luty 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo w Polsce po stronie pracodawców?

  się jedynie do umów o pracę zawartych na czas określony, z wyłączeniem pozostałych umów terminowych (umowy na czas wykonania określonej pracy, umowy na okres próbny), uznaje za kolejne (...)

 • Rozwiązanie stosunku pracy z młodocianym

  określony, jak i umowy na czas określony. Oznacza to, iż umowa na czas określony zawarta w celu przygotowania zawodowego może być wypowiedziana tylko wówczas, gdy została zawarta na okres (...)

 • Zezwolenie cudzoziemcowi prowadzącemu działalność gospodarczą na zamieszkanie na czas oznaczony na terytorium RP

  ) cudzoziemiec, zezwolenie, zamieszkanie, czas oznaczony, RP, Polska

 • Od jutra wyższa składka do ZUS. Dla kogo?

  pracownika będzie wyższy o 865,20 zł. Przy osobie zarabiającej 3.604,68 zł szef odprowadzi za styczeń 162,20 zł składki rentowej. Składka za luty 2012 roku będzie już o 72,10 zł wyższa i wyniesie (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  ochrony stosunku pracy z art. 39 Kodeksu Pracy. Przy czym obecnie za nieaktualny uznać należy pogląd, że wyłącznie osiągnięcie wieku emerytalnego może stanowić dla pracodawcy uzasadnioną (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  prędkość, faktury, e-faktura, urlop ojcowski, stawki VAT, VAT 2011, internet, czas pracy, Trzech Króli, dni wolne, auto z kratką, zasiłek chorobowy, najniższe wynagrodzenie

 • Składki ZUS 2012: wzrost o ponad 900 zł

  ; wyniosłyby po 974,34 zł. W całym roku 2012 osoby prowadzące działalność gospodarczą odprowadzą zatem do ZUS o przeszło 925 zł więcej niż w roku 2011. Wyliczona kwota dotyczy osób, które (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane