Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  bezrobotnych i poszukujących pracy, w związku z udziałem tych osób w targach pracy i giełdach pracy organizowanych przez wojewódzki urząd pracy w ramach pośrednictwa (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  ; wynagrodzenia za czas gotowości do pracy oraz za czas niezawinionego przez pracownika przestoju; nagród jubileuszowych; wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego, a (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  to rozumieć wykonywanie pracy na podstawie stosunku pracy, umowy o pracę nakładczą, bezsporne wykonywanie zatrudnienia w innym kraju niż Polska, oraz wykonywanie innych form aktywności zawodowej, (...)

 • Porada prawna na temat czas pracy luty 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czas pracy luty 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jaki wypadek jest wypadkiem przy pracy?

  pracy, mimo że droga została przerwana, jeżeli przerwa była życiowo uzasadniona i jej czas nie przekraczał granic potrzeby, Uznaje się, że wypadek nastąpił w drodze do pracy lub (...)

 • Kto może dostać zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego?

  . Zasiłek chorobowy nie przysługuje, jeżeli w wyniku kontroli prawidłowości orzekania o niezdolności do pracy lekarz orzecznik ZUS określi wcześniejszą datę ustania niezdolności do pracy (...)

 • Dwa lata ustawy antykryzysowej

  o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas (...)

 • Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

  pracy (Dz.U. z 2017 r., poz. 1065, z późn. zm.) – art. 71, art. 72, art. 73, art. 75, art. 104a-105; rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 sierpnia 2009 r. (...)

 • Jak uzyskać wypłatę świadczeń z tytułu niezaspokojonych roszczeń pracowniczych?

  należności główne (bez odsetek) z tytułu: wynagrodzenia za pracę, wynagrodzenia za czas niezawinionego przez pracownika przestoju, wynagrodzenia za czas niewykonywania pracy (zwolnienia (...)

 • Prawo w Polsce po stronie pracodawców?

  się jedynie do umów o pracę zawartych na czas określony, z wyłączeniem pozostałych umów terminowych (umowy na czas wykonania określonej pracy, umowy na okres próbny), uznaje za kolejne (...)

 • Dzienny opiekun może zająć się dzieckiem

  . Więcej informacji można uzyskać w urzędach pracy i na stronach internetowych urzędów pracy. Z osobą, która spełnia wymagane warunki, podpisywana jest umowa. Art. 36 ww. ustawy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane