Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  ;łwłasność łączną regulują przepisy dotyczące stosunków, z których ona wynika. Do współwłasności w częściach ułamkowych stosuje się przepisy niniejszego działu. (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  , a jeżeli został ustanowiony zarząd sukcesyjny - zarządca sukcesyjny, może polecić pracownikowi wykonywanie pracy zgodnej z jego umową o pracę, określając okres wykonywania pracy przez pracownika (...)

 • Czas pracy pracowników zakładów opieki zdrowotnej

  godzin na tydzień w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym. Ten czas pracy stosuje się do pracowników na stanowiskach pracy w:  (...)

 • Porada prawna na temat czas pracy kierowcy nowe przepisy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czas pracy kierowcy nowe przepisy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji,  niezdolności do samodzielnej egzystencji,  całkowitej niezdolności do pracy,  częściowej niezdolności do pracy (...)

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej - zasady

  wzorów formularzy niezbędnych do stosowania rozporządzeń Rady (EWG) nr 1408/71 i (EWG) nr 574/72. Ustawodawstwo Przepisy wspólnotowe Przepisy wspólnotowe zawierają (...)

 • Najważniejsze zmiany w prawie pracy od 2016 roku

  na czas nieokreślony. Ustawodawca zdecydował się tym samym na rezygnację z umowy na czas zastępstwa nieobecnego pracownika oraz umowy na czas wykonywania określonej pracy.  (...)

 • Oświata po zmianach

  przybywających po 2004 r. do pracy krajach Unii Europejskiej, wprowadzono nowe formy wspierania tych organizacji, m.in. poprzez możliwość delegowania do pracy w tych organizacjach nauczycieli (...)

 • Kontrola w zakresie przewozu drogowego

  organu kontroli, przede wszystkim wypis z licencji, kartę opłaty drogowej, zapisy urządzenia rejestrującego samoczynnie prędkość jazdy, czas jazdy i czas postoju, obowiązkowe przerwy i czas (...)

 • Reforma edukacji

  dostosowania środowiska zewnętrznego (dostosowanie warunków nauczania – likwidacja barier architektonicznych, dostosowane miejsce pracy, odpowiednie pomoce dydaktyczne, metody pracy (...)

 • Porządkowanie rynku przewozu osób

  taksówkarza (nie będą mogły uzyskać licencji na przewóz osób). Rozwiązanie to powinno zwiększyć bezpieczeństwo przewożonych pasażerów. Nie będzie kontrolowany czas (...)

 • Strażnik skontroluje czas pracy kierowcy

  kierowcy zawodowemu mandat za zbyt długie siedzenie za kółkiem. Funkcjonariusze sprawdzą, czy pojazd jest wyposażony w analogowe urządzenie rejestrujące czas pracy (tzw. tachograf). (...)

 • Praca w RFN dla wykwalifikowanych

  § 284 ust. 2 pozwolenie na podjęcie pracy – Arbeitserlaubnis EU- wydawane przez Agencje ds. Pracy zasadniczo na czas określony. W wyjątkowych przypadkach możliwe jest wydanie (...)

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  pojazd jest wyposażony w wystarczającą ilość miejsc siedzących.   Instruktor Łączny czas pracy instruktora nie może być dłuższy niż 12 godzin w ciągu doby. Do tego czasu (...)

 • Czas pracy kierowców

  tygodniowego okresu odpoczynku, musi być dołączony do innego odpoczynku co najmniej ośmiogodzinnego i będzie udzielony na żądanie kierowcy, w miejscu parkowania pojazdu lub w miejscu zamieszkania (...)

 • Odprawa dla pracownika

  , nabywają również ci pracownicy zwolnieni z pracy z przyczyn określonych w art. l ustawy, którzy w dniu rozwiązania stosunku pracy korzystali z urlopu (jakiegokolwiek rodzaju), byli (...)

 • Zmiany dotyczące ochrony pracy kobiet w ciąży oraz karmiących piersią

  przez nie tego rodzaju pracy. ##baner## Regulaminy pracy Według polskiego prawa, wewnętrzne regulaminy pracy obowiązujące na terenach poszczególnych miejsc zatrudnienia winny być (...)

 • Co charakteryzuje stosunek pracy na podstawie spółdzielczej umowy o pracę?

  uzasadniających. Wykluczenie członka, który był zatrudniony na podstawie spółdzielczej umowy o pracę, pociąga za sobą skutki, jakie przepisy prawa pracy wiążą z rozwiązaniem (...)

 • Wyjaśnienia dotyczące ograniczeń handlu w niedziele i święta

  ;obowiązuje definicja wykonywania pracy w niedziele i święta z ustawy czy też z Kodeksu pracy. Jeżeli obowiązuje definicja z ustawy, to czy pracodawca ma obowiązek zmienić regulamin pracy (...)

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  organów do przedsiębiorców i wzmocnienie służebnej roli administracji, w tym przez uwzględnianie w większym stopniu uzasadnionych interesów podmiotów gospodarczych. Nowe (...)

 • Będzie reforma dyrektywy o delegowaniu pracowników?

  zaangażowanie polityczne wszystkich podmiotów na rzecz bardziej sprawiedliwego wewnętrznego rynku pracy i łatwiejszego egzekwowania przepisów prawa pracy. Komisja wyraża podziękowanie (...)

 • Czy będziemy dłużej pracować za mniejsze pieniądze?

  , w tym także systemu pracy weekendowej czy też zadaniowego systemu czasu pracy. Nowe przepisy odnoszą się jednak do takiej organizacji czasu pracy w zakresie, jaki jest niezbędny (...)

 • Przerywany czas pracy

  pracy przerywanego czasu pracy dla kierowców, z którym pracownik został zapoznany. Pracownikowi - Kierowcy nie zmieniono warunków pracy i skierowano do pracy jako kierowca (...)

 • Jakie prawa ma ojciec?

  , tzw. przerywanym systemie czasu pracy oraz delegowania poza stałe miejsce pracy. Prawo do części urlopu macierzyńskiego lub urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Pierwsze 14 tygodni urlopu

 • Kodeks pracy do zmiany. Zobacz propozycje ministerstwa

  Okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracy na czas określony nie będzie mógł przekroczyć 33 miesięcy - przewiduje projekt noweli Kodeksu pracy. Na stronie internetowej Ministerstwa (...)

 • Planowane zmiany w prawie pracy

  pracy. Do tej pory pracownik, z którym pracodawca rozwiązał stosunek pracy niezgodnie z przepisami prawa pracy, mógł na drodze sądowej dochodzić przywrócenia do pracy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane