Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przerywany czas pracy kierowców

  stosowania przerywanego czasu pracy będzie stanowił art. 18 ust. 3 ustawy o czasie pracy kierowców. przerywany czas pracy, kierowca, regulamin pracy, układ zbiorowy, (...)

 • Czas pracy kierowców

  przekracza 7 godzin. Za czas przerwy, kierowcy przysługuje prawo do wynagrodzenia w wysokości połowy wynagrodzenia, podczas przerwy kierowca może swobodnie dysponować swoim czasem. Przy ustalaniu

 • Ustawa o czasie pracy kierowców

  czasu pracy. Art. 9. 1. Czasem dyżuru jest czas, w którym kierowca pozostaje poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy (...)

 • Porada prawna na temat czas pracy kierowców

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czas pracy kierowców, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czas pracy kierowców - zmiany

  regulujące czas pracy kierowów,3. Czas pracy kierowców - wymiar czasu pracy kierowców, 4. Czas pracy kieorwców - zakres pojęcia (...)

 • Czas pracy kierowców a odpoczynek

  kierowcy wynosi co najmniej 6 godzin.  Dobowa norma czasu pracy kierowców to co do zasady 8 godzin. Do kierowców zatrudnionych w transporcie drogowym mogą być stosowane rozkłady czasu (...)

 • Czas pracy kierowców

  dodatkowe obowiązki w zakresie ewidencji czasu pracy kierowców? Czy taka firma musi prowadzić jakąkolwiek dodatkową dokumentację pracowniczą kierowców poza tą wymienioną w Kodeksie (...)

 • Czas pracy kierowców

  okres odpoczynku przedłuża się o dwie godziny. Niniejsze zasady mają zastosowanie, chyba, że państwa, których terytorium jest wykorzystywane, nie umówią się inaczej . czas pracy kierowców, (...)

 • Czas pracy kierowców - zakres pojęcia czasu pracy

  pracy kieorwców. Przepisy Ustawy o czasie pracy kierowców, u.c.p.k., ( Dz.U. Nr 92, poz. 879) określają co należy rozumieć pod pojęciem „czas pracy kierowcy". (...)

 • Równoważny system czasu pracy kierowcy

  równoważnego czas pracy znajdującej się na stronach naszego serwisu oraz Zmianach w prawie Czas pracy kierowców po 1 maja 2004 r. kierowca, czas pracy, równoważny (...)

 • Czas pracy kierowców - akty prawne regulujące czas pracy kierowców

  pracy kierowców wygląda następująco : 1) U.c.p.k. do czas pracy kierowców wykonujących przewóz drogowy, zatrudnionych na podstawie stosunku pracy . Ustawa (...)

 • Czas pracy kierowcy ambulansu

  podstawie stosunku pracy, ustawa o czasie pracy kierowców narzuca też kilka dodatkowych wymagań. Dlatego też należy podkreślić, iż czasem pracy kierowcy jest czas od rozpoczęcia (...)

 • Przepisy regulujące czas pracy kierowców zmienione

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w środę nowelę ustawy o transporcie drogowym. Przepisy wdrążają do polskiego prawa regulacje unijne, zgodnie z którymi czas pracy przedsiębiorców (...)

 • Diety z tytułu podróży służbowej w firmie transportowej

  Firma transportowa (prowadząca KPiR + VAT) zatrudnia kierowców na umowę o pracę na czas nieokreślony z miejscem pracy - adres stały firmy. Czy w świetle Kodeksu cywilnego i u.p.d.f. pracownikowi

 • Czas pracy kierowców - wymiar czasu pracy kierowców

  - definicje używane w regulacjach czasu pracy kierowców, 2. Czas pracy kierowców - akty prawne regulujące czas pracy kierowców, 3. Czas pracy (...)

 • Wyniki kontroli czasu pracy kierowców

  jedynie czas prowadzenia pojazdu jest czasem pracy. Natomiast postoje, obsługa codzienna pojazdów oraz ustawowe przerwy w pracy pracodawcy traktują jako czas wolny i nie zaliczają (...)

 • Zwrot godzin nocnych kierowcy TIR-a

  wykonywana w porze nocnej przez co najmniej 4 godziny, czas pracy kierowcy nie może przekraczać 10 godzin w danej dobie. W pozostałym zakresie do pracy w porze nocnej zastosowanie znajdują (...)

 • Czas pracy kierowców po 1 maja 2004 r.

  pracy; od przystąpienia do UE czasem pracy kierowcy ma być również czas poza przyjętym rozkładem czasu pracy, w którym kierowca pozostaje na stanowisku pracy kierowcy w (...)

 • Czas pracy kierowców - okresy odpoczynku w czasie pracy kierowców

  kierowców (Dz.U.2004.92.879), 2. Kodeks pracy (Dz.U. 1998.21.94 ze zm.). Inne artykuły z serii : 1. Czas pracy kierowców - definicje używane w regulacjach czasu pracy (...)

 • Ciężar dowodu przy naruszeniu przepisów o czasie pracy kierowców

  naruszenie przepisów nastąpiło wskutek zdarzeń bądź okoliczności, których skarżący nie mógł przewidzieć.Wyrok NSA z dnia 2 czerwca 2009 roku, sygn. akt II GSK 989/08 transport drogowy, kierowca, czas (...)

 • Czas pracy kierowców - definicje używane w regulacji czasu pracy kierowców

  (Dz.U. 1998.21.94 ze zm.). Inne artykuły z serii : 1 Czas pracy kierowców - akty prawne regulujące czas rpacy kierowców, 2. Czas pracy kierowców - okresy (...)

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  czas zatrudnienia na innym stanowisku pracy. Łączny czas zajęć praktycznych prowadzonych przez instruktora w ciągu doby nie może przekraczać 8 godzin. Do tego czasu nie wlicza się (...)

 • Zatrudnienie kierowcy na umowę zlecenie

  obowiązek ten powinien dotyczyć też kierowców zatrudnionych na podstawie zlecenia. Czas pracy kierowców, limit czasu pracy, umowa o pracę, umowa zlecenie, tachografy

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  czasie pracy kierowców (Dz. U. 2004 r., Nr 92, poz. 879, ze zm.); Decyzja Komisji nr 2007/230/WE z dnia 12 kwietnia 2007 r. w sprawie formularza dotyczącego przepisów socjalnych odnoszących się (...)

 • Kodeks pracy

  dotychczasowych stosunkach pracy, z zastrzeżeniem przepisów § 5. § 2. Za zobowiązania wynikające ze stosunku pracy, powstałe przed przejściem części zakładu pracy na innego pracodawcę, (...)

 • Czas pracy kierowcy

  kierowca nie wykonywał pracy. Czasem dyżuru kierowców jest również czas, poza normalnymi godzinami pracy, w którym kierowca nie wykonuje czynności wymienionych ale jest obowiązany (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czas pracy kierowców

  Czy może mi ktoś powiedzieć czy można łączyć stanowisko kierowcy i magazyniera, jeśli jako kierowca pracuję 8 godzin? Ile wynosi czas pracy kierowcy (...)

 • CZAS PRACY KIEROWCÓW - kto mi pomoże?

  Witam Mam problem z czasem pracy kierowców. Zatrudniamy ich ok. 40. Jesteśmy firmą produkcyjno-handlową. Dotąd kierowcy nie do końca pracowali zgodnie (...)

 • czas pracy dla kierowców autobusów

  Siema Mam mały dylemat Otóż poszukuje ustaw i rozporządzeń dotyczących czasu pracy kierowców autobusów w regularnej komunikacji pasażerskiej oraz (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • czs pracy na pełnym etacie i wynagrodzenie

  Pracuje jako kierowca autobusu w równoważnym systemie czasu pracy z czasem przerywanym w firmie zatrudniającej około 80 kierowców na pełnym etacie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane