Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  wykonywania przez niego pracy, złożyć do wojewody wniosek o wydanie zezwolenia na pracę (lub cudzoziemiec - wniosek o wydanie zezwolenia na pobyt i pracę) na prostszych (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  ). Prawo do tej emerytury i jej wysokość ZUS ustali na zasadach obowiązujących do 30 września 2017 r. Co dalej z emeryturami częściowymi przyznanymi na podstawie dotychczasowych przepisów? Jeśli (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  zasiłku, rozstrzyga ZUS na wniosek pracodawcy. Jeżeli jest taka potrzeba, ZUS zasięga opinii lekarza orzecznika ZUS. Protokół z wyników kontroli W przypadku gdy zostanie (...)

 • Porada prawna na temat czas oczekiwania na decyzje zus o sanatorium

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czas oczekiwania na decyzje zus o sanatorium, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak wyjechać na leczenie do uzdrowiska?

  . Jeżeli NFZ nie potwierdzi skierowania ze względu na brak miejsc w uzdrowiskach, to umieści je w dokumentacji, a pacjent zostaniesz wpisany na listę oczekujących. Obecnie średni czas (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  nianią może zostać podpisana na dowolny okres czasu, np. na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia warunków pracy lub na 2 lata, a następnie przedłużona (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  ;w traktowane jest na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności;  orzeczenie o zaliczeniu do II grupy inwalidów traktowane jest na równi z (...)

 • Jakie dokumenty stanowią podstawę prawa do zasiłku chorobowego?

  -ZLA – na podstawie zaświadczenia płatnika składek (ZUS Z-3 albo ZUS Z-3a); płatnik składek po udostępnieniu na profilu informacyjnym płatnika składek na PUE ZUS (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  obywatel.gov.pl  Złóż wniosek Rodzina 500+ przez PUE ZUS Jeżeli chcesz złożyć wniosek za pomocą PUE ZUS, to musisz mieć profil na PUE ZUS. Jeśli jeszcze (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie przysposobienia dziecka lub po przyjęciu dziecka na wychowanie jako rodzina zastępcza), złoży pisemny wniosek o udzielenie po urlopie macierzyńskim (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  Krajowym Rejestrze Sądowym; ustawa z dnia 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; ustawa z dnia 13 października (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  miesiąca od daty doręczenia decyzji. Jakie dokumenty trzeba złożyć, aby uzyskać emeryturę? Należy złożyć do ZUS: wniosek o emeryturę (EMP)  – dostępny w placówkach (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  bliskim.  3. W wypadku ustania członkostwa w okresie oczekiwania na zawarcie umowy o ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego osobom, o (...)

 • Rehabilitacja lecznicza z ZUS

  ZUS. Pamiętaj o zabraniu na badanie dokumentacji medycznej z leczenia. Kiedy ZUS kieruje na rehabilitację? Z rehabilitacji możesz również skorzystać, jeśli: podczas (...)

 • Terminy przechowywania akt pracowniczych od 2019 r.

  . Niezależnie od zleceniodawcy – ZUS poinformuje pracownika o złożeniu raportu informacyjnego ZUS RIA: w informacji o stanie konta w ZUS, przesłanej za rok, w którym (...)

 • Forma dokumentacji pracowniczej od 2019 r.

  prawie do odbioru tej dokumentacji i terminie jej odbioru. Niezależnie od Ciebie  – ZUS poinformuje pracownika o złożeniu raportu informacyjnego ZUS RIA: w informacji o (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  przekroczenia granicy – czas oczekiwania na kontrolę na poszczególnych przejściach granicznych można sprawdzić na stronie www.granica.gov.pl  Po trzecie: (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  zarobkowej w ramach umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło, umowy o pracę nakładczą lub na innej podstawie prawnej.§ 3. Zatrudnienie skazanego następuje za zgodą i na (...)

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO

  wyliczanie składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe i przekazywanie tych informacji do ZUS wraz z imiennymi raportami miesięcznymi ZUS RCA o należnych składkach (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  śmierci pracodawcy, chyba że strony uzgodnią wcześniejszy termin rozwiązania umowy. Jeżeli termin rozwiązania umowy o pracę na czas określony przypada po upływie 30 dni od dnia śmierci (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  tym trzecim roku (2020) podmiot B ubiega się o tego cudzoziemca. Czy w takim przypadku, podmiot B występuje z wnioskiem o wydanie zezwolenia na pracę sezonową, czy występuje o przedłużenie (...)

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?

  ;stanowiące podstawy odmowy wydania wizy krajowej w celu repatriacji (zob.wyżej); przebywała na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt stały lub (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  jest przez ZUS, to do jego wypłaty niezbędne jest dodatkowo zaświadczenie płatnika składek wystawione na druku: ZUS Z-3 - w przypadku pracowników, ZUS Z-3b - w przypadku

 • Jakie prawa ma pacjent?

  wszystkich informacji o Twoim stanie zdrowia i o niepomyślnym rokowaniu, masz prawo żądać, aby udzielono Ci pełnych informacji. Pamiętaj, możesz pytać o wszystko, co Cię niepokoi oraz (...)

 • Kto może dostać rentę z tytułu niezdolności do pracy?

  zawartych w orzeczeniu lekarza orzecznika ZUS bądź komisji lekarskiej. Nie później niż na 3 miesiące przed ustaniem prawa do renty okresowej ZUS zawiadamia osobę zainteresowaną (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  adres jej siedziby.8. Minister właściwy do spraw finansów publicznych wydaje decyzje o wpisie do wykazu, odmowie dokonania wpisu oraz skreśleniu z wykazu. Decyzje są przekazywane (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane