Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypowiedzenie umowy o pracę

  wypowiedzenia. Terminem końcowym będzie zatem 4 marca 2006 r. Wypowiedzenie umowy zawartej na czas nieokreślony  Zgodnie z kodeksem pracy umowę zawartą na czas nieokreślony można (...)

 • Uprawnienia pracowników i obowiązki pracodawców w przypadku wypowiedzenia przez pracodawcę umowy na czas określony

  przy wypowiedzeniu umowy zawartej na czas określony.Zgodnie z art. 50 § 3, jeżeli wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy nastąpiło (...)

 • Jak rozwiązać umowę o pracę w zależności od jej rodzaju?

  nieokreślony) możliwe jest rozwiązanie bez wypowiedzenia umowy o pracę na okres próbny.Umowa na czas określonyPodobnie, jak umowa na okres próbny, umowa na czas określony (...)

 • Porada prawna na temat czas nieokreślony

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czas nieokreślony, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rodzaje umów o pracę

  zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem (...)

 • Karta Nauczyciela

  nawiązany na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony przekształca się w stosunek pracy na podstawie mianowania z pierwszym dniem miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, (...)

 • Kilkakrotne zawieranie umów na czas określony

  do zawarcia ze mną umowy na czas nieokreślony? Słyszałem, że trzecia umowa o pracę powinna być już umową na czas nieokreślony, tymczasem pracuję już na podstawie piątej (...)

 • Podpisanie wypowiedzenia umowy o pracę z datą wsteczną.

  wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony wymaga spełnienia kilku warunków: - istnienia - i wskazania w piśmie pracodawcy przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę - związkowej konsultacji (...)

 • Przekształcenie stosunku pracy nauczyciela

  Najwyższego z dnia 13 września 2006 r., II PK 4/2006, warunki zatrudnienia nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony w rozumieniu art. 10 ust. 5 pkt 6 ustawy z dnia 26 stycznia (...)

 • Aneks zamiast kolejnej umowy na czas określony

  jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po (...)

 • Jakie rodzaje umów o pracę przewiduje prawo pracy?

  jeśli członkostwo jest kadencyjne. Umowa zawierana jest wówczas na czas sprawowania funkcji w zarządzie. Umowa na czas określony Natomiast w umowie na czas określony strony określają (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane