Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Członek zarządu a działalność gospodarcza

  zarządu w gestii zawarcia umowy i jej warunków, co mogłoby działać na szkodę spółki. Nie stoi jednak na przeszkodzie żeby umowę z członkiem zarządu w imieniu spółki zawarł inny umocowany (...)

 • Członek zarządu pełnomocnikiem spółki

  dwóch członków zarządu łącznie lub członek zarządu działający razem z prokurentem". W spółce jest dwóch członków zarządu. Czy zarząd może udzielić pełnomocnictwa (...)

 • Członek zarządu prokurentem

  wiceprezes zarządu lub każdy członek zarządu jednoosobowo)? W pierwszej kolejności należy rozważyć kwestię czy dopuszczalne jest łączenie funkcji członka zarządu i prokurenta w (...)

 • Porada prawna na temat członek zarządu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat członek zarządu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Członek zarządu kierownikiem zakładu

  . Ograniczenia wobec Zarządu następują dopiero w razie podpisania z taką osoba umowy (co zostało już omówione powyżej). spółka z o.o., zarząd, pełnomocnik, członek zarządu, kierownik (...)

 • Członek zarządu wspólnoty a ZUS

  ZUS. Jeśli istnieje, kto ją odprowadza: wspólnota, czy członek zarządu? Członków zarządu z wspólnotą mieszkaniową może łączyć zarówno stosunek pracy, zlecenia czy też umowa (...)

 • Członek zarządu - składki ZUS

  Jak jako członek zarządu spółki z o.o. mogę uchylić się od płacenia zaległości składek na rzecz ZUS? Od odpowiedzialności członek zarządu może się uwolnić jeśli wykaże (...)

 • Odwołany członek zarządu a sprawozdanie finansowe

  Jakie mogą być konsekwencje dla spółki (zarządu) nie dopuszczenia odwołanego prezesa zarządu do złożenia wyjaśnień w toku przygotowania sprawozdań (art. 203.3 ksh). Prezes pełnił funkcję (...)

 • Członek zarządu wspólnoty jako dozorca

  Czy członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej może być jednocześnie dozorcą w tej samej wspólnocie (etat płatny)? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dozorca był jednocześnie członkiem zarządu (...)

 • Osoba prawna jako członek zarządu

  , spółka z o.o., zarząd, członek, osoba fizyczna, osoba prawna, akt założycielski, notariusz, akt notarialny, sąd, KRS, rejestracja, organ, reprezentacja

 • Komu rezygnację powinien zlożyć odchodzacy członek zarządu?

  reprezentuje zarząd lub prokurent, także wtedy, gdy rezygnację składa członek zarządu jednoosobowego lub ostatni członek zarządu wieloosobowego albo gdy składają ją jednocześnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane