Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany zasad udzielania ulg w spłacie niepodatkowych należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym i publicznoprawnym

  dotyczących udzielania ulg w spłacie: należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, o których mowa w art. 55, niezakończonych przed dniem wejścia w życie nowelizacji ustawy o (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  administracyjnoprawnych, prawnofinansowych, prawnokarnych. Cywilnoprawny charakter będą więc miały wszelkie prawa i obowiązki pochodzące z umów, np. ze sprzedaży, najmu, dzierżawy, pożyczki (...)

 • Zwrot opłaty rocznej

  1997/12 poz. 188). Skoro cywilnoprawny charakter opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nie budzi wątpliwości, należy postawić pytanie, za co płaci użytkownik wieczysty, zważywszy że (...)

 • Porada prawna na temat cywilnoprawny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cywilnoprawny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przejęcie zakładu pracy a jego pracownicy

  stosunek cywilnoprawny w miejsce dotychczasowego zleceniodawcy (zamawiającego) na podstawie umowy zawartej pomiędzy dotychczasowym zleceniodawcą (zamawiającym) a zleceniobiorcą (przyjmującym zamó

 • Zakaz zastępowania umowy o pracę umową cywilnoprawną

  kaluzule w umowie wskazują na jej cywilnoprawny charakter? Istnieją pewne zapisy, które determinują cywilnoprawny charakter umowy. Jeśli w umowie znajdzie się zapis o tym, że usługa (...)

 • Podstawa świadczenia pracy

  stanie faktycznym w grę może wchodzić stosunek cywilnoprawny lub stosunek pracy. Pojęcie „bezumownego świadczenia pracy” nie jest pojęciem ustawowym. Należy zauważyć, że o tym, czy (...)

 • Zwrot bonifikaty udzielonej przez gminę

  cywilnoprawny. Zatem roszczenie gminy o zwrot sprzedanej nieruchomości także ma charakter cywilnoprawny i podlega przepisom kodeksu cywilnego. Na mocy art. 118; jeżeli przepis szczególny nie stanowi (...)

 • Kiedy należności wobec administracji rządowej można umorzyć?

  , cywilnoprawny, dłużnik

 • Zobowiązania wymagalne

  dania wezwania dłużnika do jego spełnienia. zobowiązania, wymagalność, wymagalne, dłużnik, wierzyciel, stosunek, cywilnoprawny, wezwanie, termin, umowa, oznaczenie, orzeczenie, sąd

 • Co reguluje prawo spadkowe?

  charakter cywilnoprawny, mające charakter majątkowy, nie związane z osobą zmarłego w sposób ścisły, nie przechodzące na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami.  Czy 

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa o dzieło - potrącenie wynagrodzenia

  Mam następujący problem. Pracowałam w call center sprzedażowym przez kilka tygodni. Podczas rekrutacji powiedziano mi, że będę pracowała na umowę (...)

 • Ustawa o ochronie danych osobowych

  Czy jeżeli Spółdzielnia poprzez Panią zatrudnioną w charakterze sprzątaczki przekazuje informację łatwo dostępną - czytaj nie w kopercie , całkowicie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane