Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasady funkcjonowania spółki cywilnej

  ;lników spółki) zwrotu części oznaczonej w umowie spółki. Pamiętaj, że: spółka cywilna jest tylko umową pomiędzy wspólnikami; spółka cywilna nie (...)

 • Spółka cywilna a podatek od nieruchomości

  ;lników (z wyroku Sądu Najwyższego z dnia 28 października 2003 r. sygn. akt I CK 201/02). Spółka cywilna nie jest odrębnym podmiotem prawa cywilnego.  Spółka cywilna (...)

 • Spółka cywilna a ewidencja działalności

  osoby fizyczne, nie zaś spółka cywilna. Spółka cywilna, choć często uznawana za swoisty podmiot prawa, jest jedynie pewnym węzłem obligacyjnym powstającym między osobami (umową podlegającą (...)

 • Porada prawna na temat cywilna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cywilna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podstawowe zasady zakładania spółki cywilnej

  jednolity: Dz. U. 2013 r. poz. 672). spółka; działalność; gospodarczy; przedsiębiorstwo; obowiązek; rozpoczęcie; założyć; umowa; współwłasność; spółka cywilna;

 • Umowa najmu w spółce cywilnej

  cywilnej Podmiot uprawniony do odbioru faktury VAT Wynajęcie lokalu a rozliczenie z fiskusem najem, źdódło przychodów, spółka cywilna, wspólnik, lokal, koszty

 • Licencja na transport drogowy w spółce cywilnej

  działalności gospodarczej.Jak więc wynika z powyższego spółka cywilna została całkowicie pozbawiona statusu przedsiębiorcy. Spółka cywilna nie posiada  więc osobowości prawnej, (...)

 • Kiedy zasadny jest wniosek o ubezwłasnowolnienie? - opinia prawna

  Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 8 stycznia 1966 r. (II CR 412/65) pod rządem obowiązującego obecnie kodeksu cywilnego (art. 13 i 16) aktualne jest dotychczasowe orzecznictwo Sądu Najwyższego

 • Sprzedaż rzeczy przez wspólnika na rzecz spółki

  cywilna nie stanowi samodzielnego podmiotu prawa, podmiotami prawa pozostają wspólnicy spółki cywilnej. W związku z tym spółka cywilna nie ma własnego mienia - nabywane prawa i zaciągane (...)

 • Spółka cywilna a status przedsiębiorcy

  Czy spółka cywilna posiada status przedsiębiorcy na gruncie polskiego prawa cywilnego? Spółka cywilna jest zawiązywana w celu dążenia do osiągnięcia wspólnego celu gospodarczego (...)

 • Odpowiedzialnośc cywilna detektywa

  . Odpowiedzialność cywilna, to odpowiedzialność za szkody wyrządzone innym osobom. Ogólna zasada prawa cywilna w tym zakresie stanowi, iż kto taką szkodę wyrządził, obowiązany jest do jej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Spółka cywilna o osoba prawna

  Czy spółka cywilna jest osobą prawną ?. (Toni) Dla potrzeb VAt - tak , dla potrzeb pdof nie. Generalnie s.c nie jest osoba prawną , tylko nip vat (...)

 • Przeksztalcenie spolki cywilnej w spolke z o.o.

  Witam, razem ze znajomym zalozylismy spolke cywilna i otworzylismy restauracje. Znajomy chce sprzedac swoje udzialy osobie trzeciej ale najpierw chcemy (...)

 • proszę o pomoc

  Dzień dobry! Jestem początkującą dziennikarką, piszącą obecnie na temat wykorzystywania seksulnego dzieci.Poszukuję osoby, która nosi w sobie (...)

 • Sprawa cywilna

  Witam, Szanowni Państwo mam taki problem do rozwiązania, a nie bardzo wiem gdzie i kogo się poradzić. Ponad 3 lata temu miało miejsce zbiegowisko (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane