Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks cywilny

  według zasad prawidłowej gospodarki stanowią normalny dochód z rzeczy. § 2. Pożytkami cywilnymi rzeczy są dochody, które rzecz przynosi na podstawie stosunku prawnego.  Art. 54. Pożytkami prawa (...)

 • Czego dotyczy zasiedzenie?

  tzw. własnością hipoteczną, ale nie jest możliwe zasiedzenie kilku pokoi w tym mieszkaniu. Przedmiotem zasiedzenia może być tylko rzecz (a więc nieruchomość lub rzecz ruchoma) (...)

 • Uwaga na produkt niebezpieczny! Odpowiedzialność producenta za produkt niebezpieczny

  Co to jest produkt niebezpieczny? Kodeks cywilny stwierdza, że produktem jest rzecz ruchoma. Rzecz ruchoma pozostanie produktem nawet, jeśli później produkt ten zostanie połączony (...)

 • Porada prawna na temat cudza rzecz ruchoma

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cudza rzecz ruchoma, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak i kiedy depozyty będą likwidowane?

  się w stanie niezmienionym. Jeżeli jednak przedmiotem świadczenia, które ma być złożone do depozytu sądowego, jest rzecz ruchoma ulegająca łatwemu zepsuciu, jak również (...)

 • Zasady obrotu skamielinami i innymi minerałami - opinia prawna

  meteorytów, Prokuratura i Prawo 11/2002, str. 97-111). W pierwszej kolejności należy rozstrzygnąć, czym jest meteoryt na gruncie Kodeksu cywilnego. Uznaje się, że jest to rzecz ruchoma, nie (...)

 • Jakie wymogi muszą spełniać wprowadzane na rynek produkty? - bezpieczeństwo produktów

  . Produktem jest rzecz, która powstała z przeznaczeniem dla użytku konsumentów. Wystarczy jednak, że istnieje prawdopodobieństwo, że rzecz może być używana przez konsumentów, (...)

 • Kradzież leasingowanego pojazdu

  bliżej nie sprecyzowano ani wysokości kosztów z tego tytułu, ani też zakładu ubezpieczeń, to w odniesieniu do ubezpieczenia od ryzyka utraty rzeczy (w grę wchodzi więc tylko rzecz ruchoma) (...)

 • Co świadczy o dobrej wierze ubiegającego się o stwierdzenie zasiedzenia – opinia prawna

  . Warto dodać, że jeżeli nabycie posiadania nieruchomości nastąpiło w czasie trwania małżeństwa, w którym obowiązuje wspólność ustawowa, to zasiedzenie biegnie na rzecz obojga małżonków. Polskiemu (...)

 • Likwidacja niepodjętych depozytów

  ulegająca szybkiemu zniszczeniu, jak również rzecz ruchoma, której przechowywanie byłoby związane z niewspółmiernymi kosztami lub nadmier­nymi trudnościami albo powodowałoby znaczne (...)

 • Zwolnienie spod egzekucji udziału w rzeczy

  udziale jaki przysługuje Panu. rzecz ruchoma, udział, powództwo ekscydencyjne, zwolnienie

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane