Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Bilans sp. z o.o.

  Sp z o.o. obsługiwana jest przez biuro rachunkowe. Biuro rachunkowe przygotowuje bilans spółki. Dokumenty finansowe ( Bilans ) składany jest do banku w związku z faktem kredytowania (...)

 • Upadłość sp. z o.o.

  sytuacja ekonomiczna pracodawcy. W związku z tym, jeżeli spółka zatrudnia co najmniej 20 osób, konieczne będzie zastosowanie regulacji dotyczącej zwolnień grupowych. Spółka może też zaniechać (...)

 • Likwidacja sp. z o.o.

  Jaka jest procedura likwidacji spółki z o. o.? Otwarcie likwidacji spółki Z.o.o. następuje z dniem zaistnienia przyczyny rozwiązania spółki. Likwidacja ma charakter obligatoryjny. Likwidatorem (...)

 • Porada prawna na temat comvision sp. z o.o.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat comvision sp. z o.o., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kapitał zakładowy sp. z o.o.

  , natomiast po stronie aktywów znajdować się będzie kwota 25 000 (np. wartość samochodów). spółka z o.o., kapitał zakładowy, konto, rachunek bankowy, inwestycje

 • Umorzenie udziałów sp. z o.o.

  Posiadam pakiet mniejszościowy w spółce z o.o., w której byłem zatrudniony na stanowisku vice-prezesa, a od dwóch lat jestem na emeryturze. Chcę zbyć moje udziały, lecz brak na nie chętnych. (...)

 • Aport do sp. z o.o.

  Jestem udziałowcem spółki z o.o. Zamierzam podnieść kapitał spółki, poprzez wniesienie aportem programu komputerowego, własnego autorstwa. Jakie dokumenty powinienem przygotować do KRS? Czy (...)

 • Wspólnicy sp. z o.o. a ZUS

  W czerwcu została utworzona sp. z o.o. (na podstawie aktu notarialnego). Jest dwóch wspólników : jeden ma 10 % udziałów a drugi ma 90 % - prezes spółki. Czy wspólnicy ci powinni płacić (...)

 • Ochrona kapitału zakładowego sp. z o.o.

  Proszę o podanie przepisów regulujących zakres korzystania z kapitału zakładowego przez spółkę z o.o. Art. 152 ksh wprowadza zasadę podziału kapitału zakładowego sp. z (...)

 • Sprzedaż czy aport do sp. z o.o.

  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą (księgi rachunkowe + VAT, zaliczki uproszczone, działalność - 2 apteki). Obecnie zarejestrowałem w KRS jednoosobową Sp. z o.o. Dostałem (...)

 • Pożyczka udzielona sp. z o.o. przez wspólników

  Dwie osoby będące osobami fizycznymi, które jednocześnie są wspólnikami w sp. z o.o., otrzymały kredyt z banku na budowę domu. Chcą pieniądze z kredytu pożyczyć sp. (...)

 • Delegacja służbowa prezesa sp. z o.o.

  sp. z o.o. sprawującego tę funkcję bez jakiejkolwiek umowy? Mając na uwadze, iż nie ma przepisu szczególnego, który by regulował zaliczanie wydatków związanych z (...)

 • Zakres czynności prokurenta w sp. z o.o.

  spółki) w/w umowę sprzedaży - nie jest więc konieczne żadne dodatkowe pełnomocnictwo. Zgoda rady nadzorczej w powyższej sytuacji jest bezwzględnie wymagana, gdyż wynika to z samej umowy spółki

 • Dokumenty wymagane przy likwidacji sp. z o.o.

  likwidacji spółki z o.o. znajdują się kodeksie spółek handlowych z dnia 15 września 2000 roku (Dz.U.2000.94.1037). Powstanie przyczyny rozwiązania spółki pociąga (...)

 • Podniesienie kapitału sp. z o.o. a prawa wspólnika

  prawa pierwszeństwa w objęciu nowych udziałów i nie skorzystał on z tego praw, wówczas nie ma podstaw do stwierdzenia, iż jego prawa zostały uszczuplone. Spółka z o. o. jest spółką kapitałową, (...)

 • Wynagrodzenie prezesa zarządu sp. z o.o.

  rozwiązaniem. Prezes zarządu spółki z o.o. może wykonywac swoje obowiązki nie pobierając jednocześnie z tego tytułu wynagrodzenia. Druga odpowiedź dotyczyła jednak nieco innej kwestii, (...)

 • Korespondencja handlowa sp. z o.o. i komandytowej

  spółka z o.o. \"komandytowa\" w korespondencji handlowej - mam na myśli informacje takie jak komandytariusze/ komplementariusze, wysokość sumy komandytowej itp., informacje dotyczące spółki (...)

 • Delegacje członka zarządu sp. z o.o.

  Jestem Członkiem Zarządu Sp. z o.o. i ponoszę z tego tytułu koszty delegacji służbowych, jednak spółka nie zwraca mi poniesionych kosztów, tłumacząc, że nie stanowią one (...)

 • Zakup udziałów w sp. z o.o.

  Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy zakupie spółki z o.o.? Bardziej precyzyjnym okresleniem byłoby w analizowanym przypadku zakup udziałów w spłce z o.o. Przy dokonywaniu (...)

 • Reprezentacja sp. z o.o. w stosunkach pracy

  Zarząd spółki z o.o. jest trzyosobowy składający się z prezesa zarządu i dwóch wiceprezesów. Zgodnie z umową spółki do oświadczania potrzeba co najmniej dwóch członków (...)

 • Wynagrodzenie prezesa zarządu w sp. z o.o.

  Prezesem Sp. z o.o. (dwóch udziałowców), zarejestrowanej w Polsce, jest cudzoziemiec (narodowość holenderska); nie posiada polskiej rezydencji podatkowej. Jak wygląda kwestia wypłaty (...)

 • Wkład zakładowy w sp. z o.o.

  . Wspólnik nie musi być właścicielem aportu, może zobowiązać się do jego wniesienia (odpowiedni zapis w umowie sp. z o.o.), a wówczas przed zarejestrowaniem spółki właściciel musi (...)

 • Podpisy pod uchwałą wspólników sp. z o.o.

  Kto powinien podpisać uchwały o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego, z działalności i podziału zysku w sp. z o.o.? Czy muszą je podpisać wspólnicy, czy możliwe jest podpisanie (...)

 • Osoba reprezentująca pracodawcę w sp. z o.o.

  Zarząd spółki z o.o. jest wieloosobowy i w takim przypadku reprezentować powinni go co najmniej dwaj członkowie zarządu lub jeden członek zarządu i prokurent. Czy prezes zarządu spółki z (...)

 • Nabycie udziałów w sp. z o.o. a upadłość

  majątkowa z wyrównaniem dorobków. Żona i córka oraz niepełnoletni syn żony i jej męża, a brat córki (nie ma własnego majątku) zamierzają nabyć wszystkie (100%) udziały w spółce z (...)

 • Sprzedaż nieruchomości w jednoosobowej sp. z o.o.

  podpisów lub forma aktu notarialnego? Zbycie nieruchomości w spółce z o.o., o ile umowa spółki nie stanowi inaczej, wymaga uprzedniej uchwały wspólników. Uchwały są podejmowane na zgromadzeniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rejestracja sp z o.o.

  Noszę sie z zamiarem utworzenia spółki z o.o. Wiem mniej więcej od czego zacząć, ale mam wątpliwość, czy z kapitału spółki mogę dokonać opłaty (...)

 • Podwyższenie kapitalu sp z o.o.

  Witam Opiszę przypadek mój i poproszę o wskazówki. Witam Opiszę przypadek mój i poproszę o wskazówki. Została założona sp z o.o. z kapitałem (...)

 • Zawieszenie działalności Sp. z o.o.

  Witam, potrzebuję porady na temat możliwości zawieszenia działalności Sp. z o.o. Przewiduję, że przez najbliższe pół roku nie będzie żadnych (...)

 • Udziały w sp. z o.o.

  Witam :) zwracam się z prośbą o odpowiedź na następujące pytanie: czy zarząd sp. z o.o. może ograniczyć sprzedaż udziałów spółki tylko do (...)

 • Jak sprzedać Sp. z o.o.

  Mam pytanie jeżeli chcę sprzedać Sp. z o.o. to czy muszę to zrobić razem ze wspólnikiem czy mogę dać mu upoważnienie, jeżeli tak to czy musi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane