Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Cofnięcie pozwu po sprzeciwie

  Cofnięcie pozwu Cofnięcie pozwu może nastąpić w całości, gdy powód rezygnuje z ochrony prawnej wszystkich (i w całej wysokości) roszczeń zgłoszonych w pozwie. Cofnięcie (...)

 • Cofnięcie pozwu

  wytoczyć powództwo w tej samej sprawie. Jeżeli pracodawca nie zgodzi się na cofnięcie pozwu, a pracownica nie zrzeknie się swoich roszczeń, to pozew nie zostanie skutecznie cofnięty. (...)

 • Cofnięcie pozwu w sądzie cywilnym

  przewidzianym dla pism procesowych (zawierać oznaczenie sądu, stron, sygnaturę akt, treść żądania). Wniosek o cofnięcie pozwu nie musi zawierać uzasadnienia.  Cofnięcie pozwu (...)

 • Porada prawna na temat cofnięcie pozwu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cofnięcie pozwu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Cofnięcie pozwu

  roszczenia. Co ważne cofnięcie pozwu może dotyczyć całego roszczenia w nim zawartego lub tylko części. Kiedy i jak można cofnąć pozew?          Cofnięcie (...)

 • Cofnięcie pozwu

  4 kpc). Cofnięcie pozwu ze skutkiem prawnym powoduje umorzenie postępowania przez sąd (art. 355 paragraf 1 kpc). Na cofnięcie pozwu przed rozprawą nie jest wymagana zgoda pozwanego. (...)

 • Cofnięcie powództwa

  wymagana zgoda przeciwnika procesowego. Cofnięcie pozwu może dotyczyć tylko jego części tzw. częściowe cofnięcie pozwu, które powoduje ograniczenie powództwa w zakresie żądań (...)

 • Moment cofnięcia pozwu bez zgody pozwanego

  . prawo cywilne, postępowanie przed sądem, cofnięcie pozwu, moment cofnięcia

 • Wniosek o cofnięcie pozwu

  też złożenie na dzienniku podawczym. wniosek, cofnięcie pozwu, odpis, egzemplarze, pismo procesowe

 • Skuteczność cofnięcia wypowiedzenia pracy

  cofnięcie pozwu może nastąpić w trakcie całego postępowania (również w przypadku sporów o roszczenia ze stosunku pracy). Możliwość taka istnieje od chwili wniesienia pozwu (...)

 • Ograniczenie powództwa a koszty procesu

  której nastąpiło cofnięcie pozwu. Jeżeli natomiast chodzi o opłatę sądową to cała opłata jest zwracana, jeżeli cofnięcie nastąpiło przed wysłaniem odpisu pisma innym stronom, (...)

 • Wniosek o cofnięcie powództwa

  to uzasadniającej lub po prostu po podjęciu takiej decyzji, złożyć w sądzie wniosek o cofnięcie powództwa. Sąd może uznać za niedopuszczalne cofnięcie pozwu, gdy okoliczności sprawy (...)

 • Cofnięcie pozwu w sprawach pracowniczych

  pozwanego. Zgoda pozwanego na cofnięcie pozwu nie jest jednak wymagana wtedy, gdy równocześnie z cofnięciem pozwu powód zrzeka się dochodzonego nim roszczenia. Zrzeczenie się roszczenia (...)

 • Bezskuteczność zniesienia wspólności majątkowej

  ma Pan nieograniczone i wyłącznie od Pana woli zależne prawo cofnięcia pozwu. Po rozpoczęciu rozprawy cofnięcie pozwu jest już zależne od zgody pozwanego. Jeżeli Pan, czyli powód, (...)

 • Cofnięcie pozwu a zwrot opłaty sądowej

  uiszczoną opłatę. W przypadku zaś, gdy cofnięcie nastąpi przed rozpoczęciem posiedzenia, na które sprawa została skierowana, sąd zwróci stronie połowę uiszczonej opłaty. postępowanie cywilne, (...)

 • Cofnięcie pozwu a koszty procesu

  oraz wyznaczył termin rozprawy. Jednak w tym momencie powództwo w sprawie niniejszej nie ma dla nas już znaczenia. Chcemy wystąpić z wnioskiem o cofnięcie pozwu, jednak wiemy, iż adwokat strony

 • Zmiana powództwa wpływa na wysokość opłaty

  połączone jest zrzeczenie się roszczenia - aż do wydania wyroku. Cofnięcie pozwu podlega kontroli sądu, który może uznać je za niedopuszczalne, gdy stwierdzi, że jest sprzeczne z prawem, (...)

 • Wniesienie cofniętego wcześniej pozwu

  cofnięciu pozwu w danej sprawie, wnieść go ponownie opierając nawet na tych samych podstawach. Cofnięcie pozwu powoduje umorzenie postępowania i sprawia, że dana sprawa nie uzyskuje (...)

 • Cofnięcie pozwu po wydaniu nakazu zapłaty

  pozwu nie będzie możliwe. Jeżeli jednak, nie minął termin do wniesienia zarzutów, wówczas istniej możliwość cofnięcia pozwu nawet bez potrzeby wnoszenia zarzutów przez (...)

 • Cofnięcie pozwu o rozwód

  rozwodu. Co do zwrotu opłat to należy stwierdzić, że jeśli cofnięcie nastąpiłoby przed doręczeniem odpisu pozwu to zwrotowi uległaby cała opłata. Jeśli cofnięcie nastąpiłoby (...)

 • Cofnięcie pozwu a koszty procesu

  zwalniać z ponoszenia kosztów - wręcz przeciwnie, w razie cofnięcia pozwu to powód jest obciążany kosztami (cofnięcie pozwu traktowane jest jako przegranie sprawy), ale (...)

 • Skutki prawne cofnięcia pozwu przed rozprawą

  może w terminie dwutygodniowym złożyć sądowi wniosek o przyznanie kosztów. Gdy skuteczność cofnięcia pozwu zależy od zgody pozwanego, niezłożenie przez niego oświadczenia w tym przedmiocie w (...)

 • Zwrot kosztów wysłania pisma procesowego

  zwrot kosztów (o ile były one celowe), w tym także kosztów związanych z wysłaniem kolejnego pisma.  postępowanie cywilne, pozew, cofnięcie pozwu, pozwany, koszty procesu, zwrot kosztów, (...)

 • Cofnięcie pozwu o wydanie nakazu zapłaty

  firmie? Art. 203 paragraf 1 przyznaje nieograniczone prawo cofnięcia pozwu do chwili rozpoczęcia rozprawy. Wynika z tego, że na decyzję powoda o cofnięciu pozwu wpłynąć może odpowiedź na (...)

 • Odwołanie cofnięcia pozwu

  ? Proszę o podanie podstawy prawnej. Cofnięcie pozwu jest czynnością procesową, którą strona może, ale nie musi, podjąć. Jest to uprawnienie, a nie obowiązek strony. Stąd wynika możliwość (...)

 • Zawieszenie sprawy rozwodowej

  . Jeżeli chodzi o cofnięcie pozwu to także i w tym wypadku obowiązują zasady ogólne postępowania cywilnego sąd z urzędu zwraca stronie: 1) cały uiszczony wpis od pisma: a) zwróconego wskutek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wycofanie się z rozwodu

  Zlożyłam pozew o rozwod. Jednak postanowiliśmy z mężem jeszcze spróbować raz. Czy muszę składać jakieś wnioski aby wycofać pozew? Nie wpłacalam (...)

 • Zawieszenie pozwu rozwodowego

  WITAM. ZŁOŻYŁAM POZEW O ROZWÓD,MAM JUŻ TERMIN ROZPRAWY LECZ CHCIAŁABYM ZAWIESIĆ POZEW TYLKO NIE WIEM JAK NAPISAĆ TAKI WNIOSEK POZDRAWIAM. może (...)

 • Jak wycofać pozew??

  Witam, czy można wycofać pozew z sądu ?? Złożyłem pozew o ustalenie widzeń z synem jakiś tydzień temu, ale gdy poinformowałem matkę dziecka (...)

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane