Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  zgodą mojego partnera, w dotychczas zajmowanym mieszkaniu. Nowy budynek, w którym od 12.11.2006 mieszkam, nie jest jeszcze ukończony, nie został odebrany przez gminę, więc formalnie nie (...)

 • KRUS i wspólne rozliczanie małżonków

  jest warunek 5., aby do żadnego z małżonków w roku podatkowym nie miały zastosowania przepisy dotyczące ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (np. karta podatkowa). Wspólne opodatkowanie (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  dochodu i nie ma wpływu na obliczanie dochodu w celu ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego.   Jakich świadczeń nie wlicza się przy ustalaniu dochodu? Przy ustalaniu dochodu nie (...)

 • Porada prawna na temat co zrobic gdy nie mam meldunku stalego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co zrobic gdy nie mam meldunku stalego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  nie mieli miejsca stałego pobytu lub siedziby na terytorium RP, nie podlega także nabycie w drodze spadku lub darowizny praw autorskich i praw pokrewnych, praw do projektów wynalazczych, znaków

 • Eksmisja lokatora, który nie płaci czynszu - opinia prawna

  , co prawdopodobne, nie wykonać wyroku dobrowolnie. Wtedy konieczne będzie złożenie do komornika wniosku o egzekucję świadczenia niepieniężnego, o przeprowadzenie eksmisji. Jeśli lokator nie (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  zapisem art. 1 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, jest zamieszkiwanie Polsce. Świadczenie wychowawcze nie przysługuje więc rodzicom, którzy nie zamieszkują w Polsce lecz za (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  podpisywałem żadnej umowy z tym funduszem! Co mogę zrobić, nie mam tylu pieniędzy?! Musisz wiedzieć, że jeśli kiedyś nie zapłaciłeś rachunku lub faktury VAT, np. za prąd, (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  -wypoczynkowych poza wskazanymi miejscami, nie jest zobowiązana do spełnienia obowiązku meldunkowego, jeśli jej pobyt w tej miejscowości nie przekracza 30 dni. Nie są związani również (...)

 • Zameldowanie czasowe a prawa do lokalu

  określonego mieszkania nie obliguje wcale do zameldowania się w nim, jeżeli osoba, której ów tytuł przysługuje w lokalu tym faktycznie nie przebywa. Brak meldunku pozostaje (...)

 • Szybkość postępowania rozwodowego

  dowiedział się o urodzeniu dziecka, natomiast matka w terminie 6 miesięcy od dnia jego urodzenia. Sąd stwierdza, że mąż matki nie jest ojcem dziecka tylko wtedy, gdy dowody wskazują na to, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane