Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  zgodą mojego partnera, w dotychczas zajmowanym mieszkaniu. Nowy budynek, w którym od 12.11.2006 mieszkam, nie jest jeszcze ukończony, nie został odebrany przez gminę, więc formalnie nie (...)

 • KRUS i wspólne rozliczanie małżonków

  jest warunek 5., aby do żadnego z małżonków w roku podatkowym nie miały zastosowania przepisy dotyczące ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (np. karta podatkowa). Wspólne opodatkowanie (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  nie mieli miejsca stałego pobytu lub siedziby na terytorium RP, nie podlega także nabycie w drodze spadku lub darowizny praw autorskich i praw pokrewnych, praw do projektów wynalazczych, znaków

 • Opinia prawna na temat co zrobic gdy nie mam meldunku stalego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co zrobic gdy nie mam meldunku stalego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Eksmisja lokatora, który nie płaci czynszu - opinia prawna

  , co prawdopodobne, nie wykonać wyroku dobrowolnie. Wtedy konieczne będzie złożenie do komornika wniosku o egzekucję świadczenia niepieniężnego, o przeprowadzenie eksmisji. Jeśli lokator nie (...)

 • Zameldowanie czasowe a prawa do lokalu

  określonego mieszkania nie obliguje wcale do zameldowania się w nim, jeżeli osoba, której ów tytuł przysługuje w lokalu tym faktycznie nie przebywa. Brak meldunku pozostaje (...)

 • Zameldowanie a rejestracja pojazdu

  miejsca zameldowania właściciela, wymaganie stałego zameldowania do zarejestrowania pojazdu nie znajduje podstaw w przepisach.Prawo o ruchu drogowym nie zawiera definicji miejsca zamieszkania. (...)

 • Szybkość postępowania rozwodowego

  dowiedział się o urodzeniu dziecka, natomiast matka w terminie 6 miesięcy od dnia jego urodzenia. Sąd stwierdza, że mąż matki nie jest ojcem dziecka tylko wtedy, gdy dowody wskazują na to, (...)

 • Opodatkowanie otrzymanego spadku

  budynku lub lokalu na rzecz zstępnych, Skarbu Państwa lub gminy, nie dysponują spółdzielczym lokatorskim prawem do lokalu lub nie są właścicielami spółdzielczego własnościowego (...)

 • Co wpłynie na podział majątku rozwodzących się małżonków – opinia prawna

  33/77) przeprowadzenie w wyroku rozwodowym podziału majątku wspólnego stron nie powoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu nie tylko wtedy gdy, gdy między stronami nie ma (...)

 • Wymiana prawa jazdy bez zameldowania w kraju

  badania jednak nie mogę wymienić prawa jazdy, gdyż nie posiadam zameldowania w Polsce (obecnie mieszkam na stałe w Anglii). W jaki sposób mogę wymienić (uaktualnić) to prawo jazdy na nowe (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane