Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  rozwód? Polskie prawo rozwodowe dopuszcza możliwość orzeczenia rozwodu tyko i wyłącznie, jeżeli wystąpią określone okoliczności faktyczne (przesłanki rozwodu). W braku takich przesłanek (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  926. § 1. Powołanie do spadku wynika z ustawy albo z testamentu.§ 2. Dziedziczenie ustawowe co do całości spadku następuje wtedy, gdy spadkodawca nie powołał spadkobiercy albo gdy (...)

 • Rozkład pożycia a zgoda na rozwód

  utrudnione. Ponieważ to Pan odszedł od małżonki, może Pan zostać uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia małżeńskiego, co przy braku zgody Pańskiej małżonki na rozwód może uniemożliwić (...)

 • Porada prawna na temat co zrobic gdy maz chce rozwodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co zrobic gdy maz chce rozwodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co wpłynie na podział majątku rozwodzących się małżonków – opinia prawna

  . 302 §1 k.p.c., który stanowi, iż w przypadku gdy z przyczyn natury faktycznej lub prawnej przesłuchać można co do okoliczności spornych jedną tylko stronę, sąd oceni, czy mimo (...)

 • Rozwód a dobro małoletnich dzieci

  dziecka sąd na ogół opiera się w całości na tym, co napisano w opinii szczególnie, jeśli to dodatkowo koresponduje z tym, co np. zeznała matka dziecka o jego reakcji na wyprowadzenie się  (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  wystarczające. Jednak takie postępowanie może nas zgubić. Zawsze warto mieć na uwadze, co się stanie, gdy wzajemne dobre relacje ulegną pogorszeniu... Ze względu na to, co przedstawiłem (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  , a Pani chce nadal zamieszkiwać w tym lokalu. Zgodnie z art. 212 Kodeksu cywilnego, który znajdzie tu odpowiednie zastosowanie, rzecz, która nie daje się podzielić (np. lokal) może być przyznana stosownie

 • Zmiana żądania separacji na rozwód

  jeśli strona wniosła pozew o separację może zmienić zdanie i podczas sprawy pojednawczej powiedzieć, że nie chce separacji a chce rozwodu tak jak druga strona? Jeżeli strona w pozwie (...)

 • Separacja - Kiedy możesz żądać separacji i jakie są jej skutki?

  ; niewystępowanie zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego. Co się dzieje, jeżeli małżonkowie występują ze zgodnym wnioskiem do sądu o orzeczenie separacji? W przypadku, gdy małżonkowie (...)

 • Brak zgody na rozwód

  Co dzieje się, gdy jedna ze stron nie chce zgodzic się na rozwód? Czy sąd może odmówić zgody na rozwiązanie małżeństwa? Co wtedy zrobić, aby go jak najszybciej uzyskać? Zgodnie (...)

 • Rozwód a dobro małoletnich dzieci

  sposobu na dalsze życie z żoną. Czy w takim wypadku sąd uzna że "dobro małoletniego dziecka" nie ucierpi gdy dojdzie do rozwodu? Co napisać w pozwie rozwodowym by sąd miał jasny obraz (...)

 • Umowny podział majątku z zastrzeżeniem

  podziału. Zawieranie takiej umowy w momencie, gdy można wszystko załatwić na rozprawie rozwodowej (zwłaszcza, że Państwo zgadzacie się co do podziału majątku) jest jednak niecelowe. rozwód, (...)

 • Rozwód a dobro dziecka

  rodzicami, stan zdrowia i stopień wrażliwości dziecka. W związku z tym, że ocena wpływu rozwodu na dobro dziecka należy do wyłącznej kompetencji sądu, sąd jest zobowiązany uzasadniać swój (...)

 • Posiedzenie pojednawcze przed rozwodem

  wspólnie w tej sprawie. Czy posiedzenie pojednawcze w tym wypadku jest konieczne, gdy chcemy rozwodu bez orzekania o winie? Nikt z nas nie chce nikomu stawiać przeszkód w zakresie rozwodu. (...)

 • Czy można opóźnić orzeczenie rozwodu? - opinia prawna

  Pan zatem złożyć do sądu rozwodowego wniosek o podział majątku. Jeśli jednak sąd o tym nie orzeknie, pozostanie Panu wszcząć po uprawomocnieniu się rozwodu (co będzie też oznaczać ustanie (...)

 • Żądanie rozwodu przez pozwanego i alimenty

  dlatego, że zawiadomiła mnie, jako wyznaczony przez sąd kurator, o terminie rozprawy. Gdy zapytałem, czemu nie odpowiada na maile, odpowiedziała, że nie ma czasu. Gdy jeden z małżonków pozywa (...)

 • Rozwód a brak zgody współmałżonka

  pewnych sytuacjach rozwodu nie można jednak orzec (nawet jeśli zupełny i trwały rozkład pożycia zaistniał). Po pierwsze, orzeczenie rozwodu jest niedopuszczalne, gdyby miało przez to ucierpieć (...)

 • Mąż nie chce się ze mną dzielić pieniędzmi z utargu.

  W raz z moim mężem od pięciu lat mamy sklep odzieżowy. Teraz jesteśmy w trakcie rozwodu, mój mąż nie chce dawać mi pieniędzy z utargu. Sklep jest zarejestrowany na niego. Co mam w (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko - opinia prawna

  wówczas, gdy dziecko osiągnie samodzielność życiową, co z reguły łączy się z możliwością podjęcia pracy zarobkowej. Możliwość podjęcia pracy zarobkowej nie może być jednak (...)

 • Sposoby zniesienia współwłasności - sprzedaż

  wnioskiem o publiczną sprzedaż tejże nieruchomości? Jakie są realne szanse na taki podział? Czy jest to praktykowane? Co w przypadku, gdy strona zezna przed Sądem, że w przyszłości chce (...)

 • Mąż nie che się ze mną dzielić pieniędzmi z utargu.

  Jestem w trakcie rozwodu z moim mężem. Oboje przez wiele lat prowadziliśmy firmę (firma jest na niego). Odkąd złożyłam wniosek rozwodowy, mój mąż nie chce wypłacać mi pieniędzy z utargu. (...)

 • Od kiedy można żądać obniżenia alimentów – opinia prawna

  nie może wykonywać swoich czynności albo gdy je wykonywa nienależycie. Tak więc w efekcie może dojść do sytuacji gdy wydane zostanie orzeczenie bez faktycznego udziału Pańskiej byłej żony.    

 • Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  1 i 2) Gdy zobowiązanych jest kilku w tej samej linii (np. są dzieci i wnuki), to obowiązek spoczywa w pierwszej kolejności na osobie bliższej stopniem (dzieci), a gdy w tej grupie jest kilku

 • Ustanowienie rozdzielności majątkowej

  powództwa jest dopuszczalne w zasadzie tylko wtedy, gdy z powodu separacji faktycznej (życia w rozłączeniu) niemożliwe było już w tej dacie ich współdziałanie w zarządzie majątkiem (...)

 • Szybkość postępowania rozwodowego

  rozporządzenia w sprawie określenia wysokości wpisów w sprawach cywilnych (Dz.U.1996.154.753 ze zm.) pobiera się wpis tymczasowy w granicach od 30 zł do 600 zł. Co do zwolnienia z kosztów to zgodnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane