Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  rozwód? Polskie prawo rozwodowe dopuszcza możliwość orzeczenia rozwodu tyko i wyłącznie, jeżeli wystąpią określone okoliczności faktyczne (przesłanki rozwodu). W braku takich przesłanek (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  926. § 1. Powołanie do spadku wynika z ustawy albo z testamentu.§ 2. Dziedziczenie ustawowe co do całości spadku następuje wtedy, gdy spadkodawca nie powołał spadkobiercy albo gdy (...)

 • Rozkład pożycia a zgoda na rozwód

  utrudnione. Ponieważ to Pan odszedł od małżonki, może Pan zostać uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia małżeńskiego, co przy braku zgody Pańskiej małżonki na rozwód może uniemożliwić (...)

 • Porada prawna na temat co zrobic gdy maz chce rozwodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co zrobic gdy maz chce rozwodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co wpłynie na podział majątku rozwodzących się małżonków – opinia prawna

  33/77) przeprowadzenie w wyroku rozwodowym podziału majątku wspólnego stron nie powoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu nie tylko wtedy gdy, gdy między stronami nie ma sporu co do składu (...)

 • Rozwód a dobro małoletnich dzieci

  dziecka sąd na ogół opiera się w całości na tym, co napisano w opinii szczególnie, jeśli to dodatkowo koresponduje z tym, co np. zeznała matka dziecka o jego reakcji na wyprowadzenie się  (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  wystarczające. Jednak takie postępowanie może nas zgubić. Zawsze warto mieć na uwadze, co się stanie, gdy wzajemne dobre relacje ulegną pogorszeniu... Ze względu na to, co przedstawiłem (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  , a Pani chce nadal zamieszkiwać w tym lokalu. Zgodnie z art. 212 Kodeksu cywilnego, który znajdzie tu odpowiednie zastosowanie, rzecz, która nie daje się podzielić (np. lokal) może być przyznana stosownie

 • Zmiana żądania separacji na rozwód

  jeśli strona wniosła pozew o separację może zmienić zdanie i podczas sprawy pojednawczej powiedzieć, że nie chce separacji a chce rozwodu tak jak druga strona? Jeżeli strona w pozwie (...)

 • Kiedy możesz żądać separacji i jakie są jej skutki?

  ; niewystępowanie zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego. Co się dzieje, jeżeli małżonkowie występują ze zgodnym wnioskiem do sądu o orzeczenie separacji? W przypadku, gdy małżonkowie (...)

 • Brak zgody na rozwód

  Co dzieje się, gdy jedna ze stron nie chce zgodzic się na rozwód? Czy sąd może odmówić zgody na rozwiązanie małżeństwa? Co wtedy zrobić, aby go jak najszybciej uzyskać? Zgodnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane