Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak liczy się termin zasiedzenia?

  posiadanie nieruchomości prowadzące do zasiedzenia. W przeciwnym razie bowiem, nie byłaby spełniona przesłanka zasiedzenia polegająca na istnieniu samoistnego posiadania. Bieg zasiedzenia (...)

 • Kodeks cywilny

  gospodarczej.  Art. 55[2].  Czynność prawna mająca za przedmiot przedsiębiorstwo obejmuje wszystko, co wchodzi w skład przedsiębiorstwa, chyba że co innego wynika z treści czynności prawnej (...)

 • Negatywne skutki niezawarcia umowy sprzedaży działki w formie aktu notarialnego – opinia prawna

  tego okresu  doliczyć do terminu zasiedzenia – dolicza się więc lat 6. Po 1990 roku do chwili obecnej można doliczyć lat 14, czyli w sumie okres zasiedzenia wynosił lat 24. Jak już (...)

 • Porada prawna na temat co wstrzymuje bieg zasiedzenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co wstrzymuje bieg zasiedzenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak pozbyć się słupa z działki albo jak otrzymać za niego odszkodowanie – opinia prawna

  i 30 lat dla posiadania w złej wierze), to do zasiedzenia już doszło. Służebność gruntowa jest jedynym ograniczonym prawem rzeczowym, które może być przedmiotem zasiedzenia. Bieg (...)

 • Spadek a zasiedzenie nieruchomości

  mieszkanie zostało wykupione przez Pani mamę. Należy również zaznaczyć, że dział spadku przerywa bieg zasiedzenia. Państwo dokonali działu spadku, a w związku z tym termin zasiedzenia (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  wysokości wypłaconych kwot.6. Jeżeli przedmiotem aktu notarialnego, który ma być sporządzony, lub dokumentu, co do którego notariusz ma uwierzytelnić podpis, ma być zbycie praw do spadku albo zbycie (...)

 • Pozwolenie wodnoprawne a prawa właścicieli sąsiednich działek - opinia prawna

  przynajmniej lat trzydzieści”.  Bieg zasiedzenia rozpoczyna się od dnia przystąpienia przez samoistnego posiadacza służebności gruntowej do jej wykonywania, to znaczy do korzystania (...)

 • Przerwanie biegu terminu zasiedzenia

  sposób wznowić bieg zasiedzenia (powód dopatrzył się niespełnienia przez niego wymaganego upływu czasu -30 lat- brakuje dwóch miesięcy)? A co gdy odbyły się już dwie rozprawy i (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  , jeżeli strona miała możliwość wypowiedzenia się co do przeprowadzonych dowodów. Art. 193. § 1. Księgi podatkowe prowadzone rzetelnie i w sposób niewadliwy stanowią dowód tego, (...)

 • Przerwanie biegu terminu zasiedzenia

  Co może przerwać bieg zasiedzenia nieruchomości? Czy po ustaniu przyczyny przerwania czas zasiedzenia liczy się od nowa? Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego, do przerwania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane