Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  DOSTĘPIE DO ZAWODU INSTRUKTORA NAUKI JAZDY Zawód Instruktor nauki jazdy   Obecne wymagania Egzamin Egzamin przed komisją powołaną przez wojewodę Inne Wykształcenie (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  przerwy to 4 godziny 30 minut. Przerwa w prowadzeniu pojazdu wynosi, co najmniej 45 minut lub, co najmniej 15 minut i następna, co najmniej 30 minut. Dzienny okres odpoczynku - norma, (...)

 • Prawo jazdy. Zmiany w egzaminach, ale nie tylko

  teoretycznej egzaminu na prawo jazdy. Na egzaminie trzeba będzie wskazać prawidłową odpowiedź na pytania wyświetlane losowo w czasie rzeczywistym przez systemem komputerowy. Nie będzie (...)

 • Porada prawna na temat co trzeba zrobic zeby odzyskac prawo jazdy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co trzeba zrobic zeby odzyskac prawo jazdy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Deregulacja zawodów. Są pierwsze ustępstwa

  . Rząd uwzględnił uwagę w części i zaproponował, by egzaminator posiadał prawo jazdy kategorii B przez okres co najmniej 3 lat oraz uprawnienie do kierowania pojazdami rodzaju objętego (...)

 • Praca za granicą

  różnego rodzaju kary). Masz prawo negocjować warunki umowy.Jeżeli warunki pracy lub płacy nie są zgodne z zawartymi w umowie kierującej do pracy za granicą – osoba taka ma prawo (...)

 • Co wozić w aucie, by nie zapłacić kary?

  Nie tylko prawo jazdy i dowód rejestracyjny trzeba mieć przy sobie. Sprawdź, o czym pamiętać siadając za kierownicą osobówki. Jeśli zapomnimy wymaganych dokumentów, (...)

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne

  uczestnika kursu na prawo jazdy określonej kategorii, nie przyjmując jednak na siebie odpowiedzialności za ich rezultat, co wiąże taką umowę z art. 750 k.c."   Podstawa prawna: ustawa (...)

 • Co jeśli ojciec nie płaci alimentów na dziecko?

  jazdy dłużnika alimentacyjnego - starosta wydaje więc decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. Zwrot zatrzymanego prawa jazdy nastąpi na wniosek gminy, gdy dłużnik umożliwi przeprowadzenie (...)

 • Turystyka po Europie

  co najmniej 5 godzin pasażerowie mają prawo do zwrotu kosztów biletu, jeżeli dalszy lot jest bezcelowy. Gdy występuje konieczność pobytu przez jedną albo więcej nocy, lub gdy zachodzi

 • Koniec z przekręcaniem liczników w samochodach?

  też początkujący kierowcy, którzy dopiero wyrabiają prawo jazdy. Projekt zakłada, że dokument będzie mógł być wydany tam, gdzie sobie tego zażyczymy. Teraz trzeba go (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane