Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Utrata wynagrodzenia a umowa kredytu - opinia prawna

  zawieszeniu na 2 lata oraz koszty w kwocie 350 zł. Pracodawca - obniżył moje wynagrodzenie z 3200 zł brutto do kwoty 2800 PLN brutto, pozbawił mnie stanowiska Kierownika Zespołu Sprzedaży i (...)

 • Zasiłki a sposób ustalenia dochodów

  dochody z tytułu pracy, czy również renty, alimenty, dochody okazjonalne (nagrody), stypendia itp.? Jaki dochód się bierze pod uwagę netto czy brutto, na podstawie jakich dokumentów? (...)

 • Zasady przyznawania zasiłku wychowawczego - stan prawny na dzień 21 sierpnia 2002 r.

  urzędu skarbowego. Dochody z tej działalności przyjmowane są w kwocie zadeklarowanej podstawy wymiaru składki na ubezpieczenia społeczne.Podstawa prawna:Ustawa z dnia 1 grudnia 1994r. o zasiłkach

 • Porada prawna na temat co to znaczy dochody brutto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to znaczy dochody brutto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  100 NT powyżej 25 000 NT  Przez pojemność netto (NT) albo pojemność brutto (GT) należy rozumieć odpowiednio pojemność netto (NT) albo pojemność brutto (GT) statku ustaloną w (...)

 • Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  , która grozi za niezłożenie deklaracji. Wynosi ona do 3 tys. złotych. PIT 2012, kwota wolna od podatku, dochody wolne od podatku, deklaracja podatkowa

 • Rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2009 r.

  finansów państwa jest istotnym elementem usprawniającym planowanie i zarządzanie środkami publicznymi.Źródło: www.mf.gov.pl budżet państwa, dochody, wydatki, deficyt, inflacja, Rząd, (...)

 • Konwencje (umowy) o unikaniu podwójnego opodatkowania

  2005, str. 17-18). Co znaczy zwrot, iż pewien dochód „może być opodatkowany w danym państwie"? Przykładem zależności między umowami międzynarodowymi o unikaniu podwójnego

 • Podwyższenie alimentów

  córkę. Gdyby w ocenie sądu, aktualnie osiągane przez Pana dochody stanowiły wartość maksymalną, biorąc pod uwagę aktualne warunki rynku pracy, wówczas można liczyć na obniżenie alimentów na (...)

 • Opinia o projekcie budżetu państwa na 2009 r.

  światowej, zwłaszcza w strefie euro, dokąd trafia większość polskiego eksportu. Istnieje więc ryzyko, że dochody nie zostaną wykonane. Natomiast w umiarkowanym tempie mają wzrosnąć wydatki państwa, (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  czerwca? Co z przedłużeniem terminu z art. 36 kpa – przedłużam po 1 miesiącu licząc od 1 czerwca czy od 20 czerwca? Co to znaczy „kompletny wniosek? Jeśli pracodawca złożył (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane