Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasiłki a sposób ustalenia dochodów

  dochody z tytułu pracy, czy również renty, alimenty, dochody okazjonalne (nagrody), stypendia itp.? Jaki dochód się bierze pod uwagę netto czy brutto, na podstawie jakich dokumentów? (...)

 • Zasady przyznawania zasiłku wychowawczego - stan prawny na dzień 21 sierpnia 2002 r.

  urzędu skarbowego. Dochody z tej działalności przyjmowane są w kwocie zadeklarowanej podstawy wymiaru składki na ubezpieczenia społeczne.Podstawa prawna:Ustawa z dnia 1 grudnia 1994r. o zasiłkach

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  100 NT powyżej 25 000 NT  Przez pojemność netto (NT) albo pojemność brutto (GT) należy rozumieć odpowiednio pojemność netto (NT) albo pojemność brutto (GT) statku ustaloną w (...)

 • Opinia prawna na temat co to znaczy dochody brutto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to znaczy dochody brutto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  , która grozi za niezłożenie deklaracji. Wynosi ona do 3 tys. złotych. PIT 2012, kwota wolna od podatku, dochody wolne od podatku, deklaracja podatkowa

 • Rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2009 r.

  finansów państwa jest istotnym elementem usprawniającym planowanie i zarządzanie środkami publicznymi.Źródło: www.mf.gov.pl budżet państwa, dochody, wydatki, deficyt, inflacja, Rząd, (...)

 • Konwencje (umowy) o unikaniu podwójnego opodatkowania

  2005, str. 17-18). Co znaczy zwrot, iż pewien dochód „może być opodatkowany w danym państwie"? Przykładem zależności między umowami międzynarodowymi o unikaniu podwójnego

 • Rozliczenie z fiskusem (akcje)

  dywidend brutto we wszystkich pozostałych przypadkach. Podatnicy, posiadający nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce, uzyskujący poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej przychody (dochody) (...)

 • Podwyższenie alimentów

  córkę. Gdyby w ocenie sądu, aktualnie osiągane przez Pana dochody stanowiły wartość maksymalną, biorąc pod uwagę aktualne warunki rynku pracy, wówczas można liczyć na obniżenie alimentów na (...)

 • Opinia o projekcie budżetu państwa na 2009 r.

  światowej, zwłaszcza w strefie euro, dokąd trafia większość polskiego eksportu. Istnieje więc ryzyko, że dochody nie zostaną wykonane. Natomiast w umiarkowanym tempie mają wzrosnąć wydatki państwa, (...)

 • Zysk z papierów wartościowych a majątek wspólny

  . od momentu naszej faktycznej separacji? Jak uzyskać informacje o dochodach na giełdzie. Czy tego typu dochody mąż musiał wykazywać w zeznaniach podatkowych? Czy Sąd może ustalić jakie dochody (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane