Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto

  potocznym znaczeniu wynagrodzenie brutto. Pamiętać należy, że nie istnieje odmienne znaczenie wynagrodzenia brutto i netto w praktyce sądowej. Pojęcia te mają takie same znaczenie (...)

 • Prawa komandytariusza w spółce komandytowej

  zobowiązań i wkładów. Zysk netto (czysty zysk) jest zaś różnicą, jaką otrzymamy po pomniejszeniu zysku brutto o wszystkie zobowiązania publicznoprawne (np. podatki) i (...)

 • Pytanie za ponad sto miliardów euro: na czym polega budżet UE?

  . Obejmuje ona głównie fundusze strukturalne oraz nakłady na badania naukowe i edukację. Ochrona Środowiska i Zarządzanie Zasobami Naturalnymi: 371 miliardów euro zostanie przeznaczone (...)

 • Opinia prawna na temat co to znaczy brutto i netto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to znaczy brutto i netto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  wykonania świadczenia, pomniejszonych o podatek. obrót zmniejsza się o kwoty udokumentowanych, prawnie dopuszczalnych i obowiązkowych rabatów (bonifikat, opustów, uznanych reklamacji i skont) (...)

 • Wynagrodzenie brutto i netto

  wynagrodzeniu netto, a jakie w brutto? Czy jest to w ten sposób, że netto to kwota, którą pracownik dostaje do ręki czyli po potrąceniu ZUS i dodaniu zasiłku rodzinnego, a brutto (...)

 • Rozliczenia stron w kwocie netto oraz brutto

  kwotą netto, czy brutto (co zostanie niżej wyjaśnione), obowiązek zapłaty podatku VAT obciąża wyłącznie sprzedawcę (wykonawcę usługi). Nawet brak zapłaty ze strony nabywcy oznacza (...)

 • Faktura zaliczkowa

  dane dotyczące zamówienia, nazwa towaru, cena netto i brutto, wartość zamówionych towarów oraz wartość brutto zamówienia. Moje pytanie jest następujące - czy wobec tego faktura (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy u podatnika VAT stosującego metodę kasową?

  transakcji może powstawać kilkakrotnie w odniesieniu do poszczególnych części należności, a dodatkowo w różnych kwartałach. W przykładzie obowiązek powstał co do części kwoty w I kwartale, (...)

 • Potrącenia komornicze z zasiłku

  z zasiłku chorobowego pracodawca dokonuje biorąc pod uwagę wysokość do 25 procent zasiłku chorobowego brutto czy netto odnosząc kwotę wolną od potrąceń do kwoty najniższej emerytury brutto (...)

 • Odsetki zasądzone od zaległego wynagrodzenia należy liczyć od kwoty brutto czy netto - opinia prawna

  kolejności wezwać pisemnie (już nie telefonicznie) swojego byłego pracodawcę do zapłaty należnej Panu kwoty (różnicy między kwotą odsetek obliczonych w oparciu o wynagrodzenie netto i (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane