Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  obowiązki i inna jest jurysdykcja). Co to jest interes społeczny (publiczny)? Interes społeczny (publiczny), mogący służyć za narzędzie kształtowania sytuacji jednostki, jest (...)

 • Czym różni się budynek od innego obiektu budowlanego?

  fundamenty pod maszyny i urządzenia, jako odrębne pod względem technicznym części przedmiotów składających się na całość użytkową. W celu ustalenia, co jest budowlą, a co (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  kilogramów na osobę, oraz że produkt nie wymaga chłodzenia do czasu spożycia oraz produkt stanowi pakowany produkt firmowy oraz opakowanie jest nienaruszone, o ile nie jest w danej (...)

 • Porada prawna na temat co to jest

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co to jest umowa franchisingu?

  działalność gospodarczą we własnym imieniu i na własny rachunek, ale w oparciu o pomysł franchisingodawcy; podstawowym prawem, a zarazem również obowiązkiem franchisingobiorcy jest stosowanie (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  jest tzw. część socjalna emerytury). Emerytura jest sumą: części socjalnej oraz części stażowej. Co to jest część socjalna?  Część socjalna to stały składnik (...)

 • Co to jest leasing?

  . Niewątpliwą wadą leasingu jest to, że jest on w ogólnym rozrachunku droższy od umowy kredytu bankowego. Jednakże szczególnie korzystne jest zawieranie tej umowy, gdy przedsiębiorca (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  kanałów składania wniosków online jest bankowość elektroniczna. Pełna lista banków dostępna jest na stronie rodzina500plus.gov.pl. Rolą banku w tym procesie jest (...)

 • Co to jest umowa składu?

  , korozją, pleśnieniem itp. Jest to obowiązek tak istotny, że przeciwne postanowienia umowy są nieważne. Jeżeli rzecz narażona jest na zepsucie, a nie można czekać na zarządzenie składającego, (...)

 • Co to jest patent europejski?

  wniesienie również podlega opłacie (610 euro) i dopóki opłata nie zostanie wniesiona, sprzeciw nie jest rozpatrywany. Pamiętaj, że: Patentów europejskich udziela EUP, stosując jednolitą procedurę

 • Fair play w internecie?

  przez agregatory wiadomości. „Snippet" może zatem nadal pojawiać się na przykład w Google News Newsfeeds lub gdy artykuł jest udostępniany na Facebooku, pod warunkiem, że jest on "bardzo (...)

 • Samorząd terytorialny - co to jest i po co jest?

  hierarchicznej organów zwierzchnich w zakresie realizacji przekazanych kompetencji. Dekoncentracja jest przeciwieństwem koncentracji. Administracja samorządowa jest częścią administracji (...)

 • Jakie działania są niezgodne z regułami konkurencji?

  (jest tak, jakby w ogóle nie doszło do zawarcia porozumienia). Ograniczające konkurencję porozumienie jest nieważne już w momencie jego zawarcia (do stwierdzenia nieważności nie jest (...)

 • Co to jest sprawa gospodarcza?

  Powód (os. fizyczna) jest przedsiębiorcą. Pozwana jast fundacją nie prowadzącą działalności gospodarczej. Przedmiotem sporu jest zapłata za wykonaną usługę i dostarczone towary. Pozwana (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  ;w traktowane jest na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności;  orzeczenie o zaliczeniu do II grupy inwalidów traktowane jest na równi z orzeczeniem o

 • Kiedy możesz wziąć pożyczkę bez zgody męża? - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  siebie skutków. Zgoda małżonka musi być wyrażona w takiej formie jaka jest przewidziana dla zawarcia umowy, zatem zgoda małżonka na sprzedaż nieruchomości, co dokonywane jest (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  próbny wynosi 3 miesiące. W każdym wypadku zastrzeżenie dłuższego okresu wypowiedzenia niż przewidziany w kodeksie pracy jest dopuszczalne, gdyż takie rozwiązanie jest korzystniejsze (...)

 • Co to jest Tydzień MŚP?

  przedsiębiorczości jest jedną z form zrobienia ciekawej kariery zawodowej.Więcej informacji: http://ec.europa.eu/enterprise/policies/entrepreneurship/sme-week/about/index_pl.htmŹródło: PKPP Lewiatan

 • Co to jest EUCPN?

  poprzez ustanowienie corocznie przyznawanej nagrody za najlepszy program prewencyjny. Zgodnie z art. 3(2) decyzji, EUCPN jest zobowiązana do:wspierania i rozwijania współpracy, bezpośrednich

 • Co to jest służebność mieszkania

  Co to jest służebność mieszkania? Służebność mieszkania stanowi ograniczone prawo rzeczowe ustanawiane przez właściciela nieruchomości na rzecz oznaczonej osoby. Jak każde ograniczone prawo (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  do potrzeb użytkowników, jaką ma sprawność i czy wskazane jest podjęcie działań mających na celu poprawę jego działania pod względem efektywności energetycznej, co jest bezpośrednio (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  to jest podział quoad usum? „Podział quoad usum" jest jedną z form korzystania z rzeczy, która polega na podziale rzeczy wspólnej do korzystania. Stosowanie jest tylko (...)

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  jest ubezpieczony od tego samego ryzyka u dwóch lub więcej ubezpieczycieli?  Według zmienionych przepisów, jeżeli ten sam przedmiot ubezpieczenia w tym samym czasie jest ubezpieczony

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  na ubezpieczenie zdrowotne i zasady jej finansowania Składka na ubezpieczenie zdrowotne jest dla wszystkich ubezpieczonych jednakowa i wynosi 9% podstawy wymiaru składek. Składka ta jest miesięczna (...)

 • Co to jest hipoteka i jak ją ustanowić?

  doszło do sytuacji, w której hipoteka została wykreślona z księgi wieczystej bez ważnej podstawy prawnej, to hipoteka wprawdzie wygasa, ale dopiero po upływie 10 lat. Co to jest hipoteka (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  70-80 % wartości zabezpieczanej nieruchomości, co oznacza, że te co najmniej 30 % mieszkania powinno być już zapłacone. Na korzyść zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego przemawia: „anulowanie&rdquo

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane