Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Brak tytułu prawnego do nieruchomości a decyzja WZ

  chcę obecnie uzyskać WZ nie dość, że nie jest moją własnością, to nie wchodzi w skład mojego gospodarstwa, tzn. nie stanowi gospodarczej całości wraz z moim gospodarstwem (nie jest (...)

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  równorzędny lub niższego rzędu. Wówczas możliwe jest przekazanie tylko wtedy, gdy powstaje konieczność odroczenia rozprawy. Odroczenie rozprawy jest zaś możliwe tylko wówczas, (...)

 • Renta planistyczna

  nieruchomości.Innym skutkiem wydania WZ jest podniesienie wartości nieruchomości tak, jak to ma miejsce w opisanym stanie faktycznym. W takim przypadku, jeżeli w terminie 5 lat od dnia, w którym (...)

 • Opinia prawna na temat co to jest wz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest wz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Domek na działce leśnej

  działką siedliskową jest działka jest działka pod budynkami wchodzącymi w skład gospodarstwa rolnego. (uchwała SN z 15.12.1969 r. III CZP 12/69 OSNC 1970/3/39). budowa, działka, leśna, (...)

 • Udowodnienie godzin nadliczbowych a wynagrodzenie

  rachunkowości jest ewidencja magazynowa a ruch towarów na magazynie dokumentuje się właśnie poprzez dokumenty WZ i PZ. Przekonanie jednakże sądu iż dokument WZ miałby wykazywać fakt (...)

 • Wykup nieruchomości należącej do spadku przez jednego spadkobiercę - opinia prawna

  spadkobiercy nie jest oczywiście dla sądu wiążący, dokonuje on oceny, czy przekazanie sprawy innemu sądowi jest celowe i czy nie wpłynie negatywnie na sprawność postępowania. Na mocy art. (...)

 • Czy wystawienie dokumentu \"przyjęcia zewnętrznego\" jest obowiązkowe - opinia prawna

  fakturze? Jeżeli nie jest to możliwe, czy dokument PZ musi zawierać informacje o cenie jednostkowej i wartości towarów? Czy wystarczy jedynie informacja ilościowa? Problem jest związany (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy u podatnika VAT stosującego metodę kasową?

  uznać, iż usługa jest wykonana, kiedy zostały zrealizowane wszystkie czynności, składające się na daną usługę. Jeśli zaś usługa jest wykonywana częściami i można uznać, że poszczególne (...)

 • W jaki sposób możesz uzyskać szybko wyrok przeciwko dłużnikowi - nakaz zapłaty

  zapłaty? Jak zostało wyżej stwierdzone postępowanie nakazowe jest możliwe w razie dochodzenia zobowiązań z weksla, czeku, warrantu lub rewersu, jeśli jest należycie wypełniony i sąd uzna, (...)

 • Upadłość spółdzielni - opinia prawna

  niewypłacalności dłużnika jest brak majątku na zaspokojenie długów, do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości uprawniony jest zarząd, ale dopiero po podjęciu przez Walne Zgromadzenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • co to jest WZ?

  witam! moze moje pytanie wyda sie wam głupie, ale co właściwie oznacza skrut wz? czyli potoczna \"wuzetka\", wiem że napewno ine chodzi o ciastko:P (...)

 • Procedura Wyboru Prezesa (Członka Zarządu w Sp. z o.o.)

  Dotyczy: Procedura Wyboru Prezesa (Członka Zarządu w Sp. z o.o.) Dzień Dobry, w spółce z o.o. podział własności jest następujący: Udziałowiec (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • eksmisja z mieszkania po 30latach meldunku

  witam wszystkich,mam taki problem jestem zameldowany w mieszkaniu od ok 30 lat wraz z moja mama tata i bratem ,mam jest pracowanikiem od ok 35lat tj jest (...)

 • Zabudowa zagrodowa (siedliskowa)

  Witam i bardzo proszę o pomoc.Jestem właścicielem 1,07 ha ziemi rolnej w gminie Pasym.W gminie nie ma MPZP dla tego terenu, średnia pow. gospodarstwa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane