Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  czy korzysta z ulg i odliczeń (np. ulgi na dzieci, ulgi rehabilitacyjnej). Jak złożyć zeznanie PIT-37 za rok 2017 przy pomocy wniosku PIT-WZCo to jest PIT-WZ? PIT-WZ (...)

 • Teraz całego PIT-a wypełni urząd, a nie podatnik

  Dzięki nowym przepisom podatnicy będą mogli także skorzystać z nowego formularza PIT-OP – czyli oświadczenia o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (OPP). Jest on przeznaczony (...)

 • Brak tytułu prawnego do nieruchomości a decyzja WZ

  chcę obecnie uzyskać WZ nie dość, że nie jest moją własnością, to nie wchodzi w skład mojego gospodarstwa, tzn. nie stanowi gospodarczej całości wraz z moim gospodarstwem (nie jest (...)

 • Porada prawna na temat co to jest wz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest wz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  równorzędny lub niższego rzędu. Wówczas możliwe jest przekazanie tylko wtedy, gdy powstaje konieczność odroczenia rozprawy. Odroczenie rozprawy jest zaś możliwe tylko wówczas, (...)

 • Renta planistyczna

  nieruchomości.Innym skutkiem wydania WZ jest podniesienie wartości nieruchomości tak, jak to ma miejsce w opisanym stanie faktycznym. W takim przypadku, jeżeli w terminie 5 lat od dnia, w którym (...)

 • Domek na działce leśnej

  działką siedliskową jest działka jest działka pod budynkami wchodzącymi w skład gospodarstwa rolnego. (uchwała SN z 15.12.1969 r. III CZP 12/69 OSNC 1970/3/39). budowa, działka, leśna, (...)

 • Szybko rozlicz PIT

  . Również ten wniosek będzie można złożyć w centrach handlowych. Zob.: Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37 oraz Jak rozliczyć się za pomocą wstępnie

 • Wykup nieruchomości należącej do spadku przez jednego spadkobiercę - opinia prawna

  spadkobiercy nie jest oczywiście dla sądu wiążący, dokonuje on oceny, czy przekazanie sprawy innemu sądowi jest celowe i czy nie wpłynie negatywnie na sprawność postępowania. Na mocy art. (...)

 • Czy wystawienie dokumentu \"przyjęcia zewnętrznego\" jest obowiązkowe - opinia prawna

  fakturze? Jeżeli nie jest to możliwe, czy dokument PZ musi zawierać informacje o cenie jednostkowej i wartości towarów? Czy wystarczy jedynie informacja ilościowa? Problem jest związany (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  powodu wieku albo stanu psychicznego lub cielesnego nie jest odpowiedzialny za szkodę, a brak jest osób zobowiązanych do nadzoru albo gdy nie można od nich uzyskać naprawienia szkody, poszkodowany

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • co to jest WZ?

  witam! moze moje pytanie wyda sie wam głupie, ale co właściwie oznacza skrut wz? czyli potoczna \"wuzetka\", wiem że napewno ine chodzi o ciastko:P (...)

 • Procedura Wyboru Prezesa (Członka Zarządu w Sp. z o.o.)

  Dotyczy: Procedura Wyboru Prezesa (Członka Zarządu w Sp. z o.o.) Dzień Dobry, w spółce z o.o. podział własności jest następujący: Udziałowiec (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • eksmisja z mieszkania po 30latach meldunku

  witam wszystkich,mam taki problem jestem zameldowany w mieszkaniu od ok 30 lat wraz z moja mama tata i bratem ,mam jest pracowanikiem od ok 35lat tj jest (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane