Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wokanda a ochrona danych osobowych

  wynikającego z przepisu prawa, jest to konieczne do realizacji umowy, gdy osoba, której dane dotyczą, jest jej stroną lub gdy jest to niezbędne do podjęcia działań przed zawarciem (...)

 • Jawność wokandy

  kilku miesięcy dwa razy w miesiącu nie przychodzi do pracy? Ponadto moim zdaniem taka sprawa nie powinna być tajemnicą przed Radą Nadzorcza. Postępowanie sądowe w sprawach karnych jest co do (...)

 • Majątek wspólny małżonków

  spadkobiercą (art. 45 § 1 kro). U podstaw tego poglądu znajduje się wyrażone w doktrynie przekonanie, że to, co małżonek nabywa ze spadku, nawet spłacając współspadkobierców, (...)

 • Porada prawna na temat co to jest wokanda

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest wokanda, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie przedsiębiorców od kosztów sądowych

  określonej ich kwoty, albo niektórych opłat lub wydatków. Może też polegać na przyznaniu zwolnienia co do pewnej części roszczenia lub co do niektórych roszczeń dochodzonych (...)

 • Zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela – wysokość należnego odszkodowania

  kosztów celowych, ekonomicznie uzasadnionych[6]. Jeżeli koszt naprawy jest wyższy aniżeli wartość rzeczy uznaje się, iż bezzasadnym jest dokonywanie naprawy i w tym przypadku zobowiązany (...)

 • Ochrona wizerunku w prawie cywilnym i w prawie autorskim

  rozprowadzanie kalendarzy z wizerunkiem osoby pozującej jest ich rozpowszechnianiem w rozumieniu przepisów prawa autorskiego. Czym innym jest natomiast naruszenie prawa do prywatności i czci, (...)

 • Informacja publiczna a umowa handlowa

  (przyjmując, że umowa została zawarta w wyniku przetargu) umowa gminy z firmą świadczącą na jej rzecz usługi, jest jawna i podlega udostępnieniu jako informacja publiczna. Jednakże można odmówić

 • Odpowiedzialność członków zarządu za długi spółki

  naprawcze podstawą ogłoszenia upadłości jest niewypłacalność dłużnika. Dłużnik jest natomiast niewypłacalny, gdy nie wykonuje swoich wymagalnych zobowiązań (art. 11 ust. 1 ww. ustawy). (...)

 • Forma odmowy udostępnienia informacji publicznej

  przybiera formy decyzji administracyjnej (tak wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 11 grudnia 2002 r., sygnatura II SA 2867/02, opublikowany w „Wokanda” z  2003 r., nr 6, s. 33

 • Informacja o postępowaniu spadkowym

  zaspokojenia należności przysługującej od zmarłego dłużnika).   postepowanie spadkowe, informacja, wokanda, wniosek, zabezpieczenie, wierzyciel, stwierdzenie nabycia spadku

 • Spółka cywilna

  . 50; Wokanda 1995/4 str. 44): „Dążenie do osiągnięcia celu gospodarczego przez działanie w oznaczony sposób jest istotnym elementem spółki zastrzeżonym ustawowo w art. (...)

 • Fotografowanie akt sprawy administracyjnej

  znajdujących się w aktach sprawy, to tym samym brak jest podstaw do odmowy sporządzenia tychże pism za pomocą kserokopiarki, jak i innych nowoczesnych urządzeń służących do powielania i gromadzenia

 • Tok postępowania w sprawie o rozwód

  . Niestety, nie można przewidzieć terminu pierwszej rozprawy. sąd, postępowanie, terminy, rozprawa, wokanda

 • Wyjawienie majątku wspólnego w postępowaniu o podział majątku

  niektórych składników spadku, sąd zobowiązany jest do przeprowadzenia dowodu z opinii uzupełniającej (art. 286 w zw. z art. 13 § 2). Wyjawienie, majątku, wspólnego, w postępowaniu, (...)

 • Kodeks cywilny

  . Jeżeli termin jest oznaczony w miesiącach lub latach, a ciągłość terminu nie jest wymagana, miesiąc liczy się za dni trzydzieści, a rok za dni trzysta sześćdziesiąt pięć.Art. 115. Jeżeli (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  kilogramów na osobę, oraz że produkt nie wymaga chłodzenia do czasu spożycia oraz produkt stanowi pakowany produkt firmowy oraz opakowanie jest nienaruszone, o ile nie jest w danej (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  ; Obecne wymagania Egzamin Egzamin przeprowadza komisja powołana przez komendanta wojewódzkiego Policji Inne Profilowane wykształcenie nie jest wymagane. Obecnie wymagane jest (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany. Art. 28. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ograniczenia wolności albo karę grzywny, w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności lub 6 miesięcy kary ograniczenia wolności albo po uiszczeniu grzywny wynoszącej (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  cudzoziemca w charakterze pracownika tymczasowego, w zezwoleniu na pracę jest określany także pracodawca użytkownik.W okresie ważności zezwolenia możliwe jest wykonywanie każdej (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  karnym oskarżony musi mieć obrońcę, jeżeli: 1) jest nieletni, 2) jest głuchy, niemy lub niewidomy, 3) zachodzi uzasadniona wątpliwość co do jego poczytalności. 4) § 2. Oskarżony (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  powodu wieku albo stanu psychicznego lub cielesnego nie jest odpowiedzialny za szkodę, a brak jest osób zobowiązanych do nadzoru albo gdy nie można od nich uzyskać naprawienia szkody, poszkodowany

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza

  , nie jest obowiązany do zwrotu tego, co pobrał tytułem zysku na podstawie sprawozdania finansowego (art. 112 § 4 KSH), ani też tego, co zostało wypłacone na mocy umowy, której (...)

 • Konferencja o połączeniu zawodów adwokata i radcy prawnego

  : www.ms.gov.pl konferencja, Wokanda Prawnik Pl, adwokat, radca prawny, zawody prawnicze, korporacje

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  pełnomocnictwa w swoim wpisie w CEIDG. Procedura jest taka sama, jak w przypadku zmiany innych danych – wystarczy wypełnić i złożyć wniosek do CEIDG. Musisz też pamiętać, że każde pełnomocnictwo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POłOWA KARY wokanda WOKANDA

  Prosze opowiedziec mi cos nieco o wokandzie i jak sie ja pisze ,czy gdzies moglabym otrzymac jej wzor (kasia) o jakiej karze mówisz? anka moj chlopak (...)

 • Proszę o pomoc podział majątku - trudny przypadek

  Witam. Na początku chciałbym przybliżyć sytuacje... Moi rodzice wzięli ślub w 1985r, 2 lata pozniej zakupili razem działkę i rozpoczeła się budowa (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane