Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty procesu prowadzonego osobiście

  Co można zaliczyć do kosztów procesu prowadzonego osobiście? Do niezbędnych kosztów procesu prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, który nie jest adwokatem, (...)

 • Darowanie mieszkania wnukowi

  szczególnej, co oznacza w praktyce formę aktu notarialnego, dla oświadczeń obu stron umowy darowizny przewidziany jest jedynie w sytuacji, gdy wymagają tego przepisy szczególne ze (...)

 • Wspólność majątkowa - definicja

  Co oznacza wspólność majątkowa i jak może powstać? Wspólność ustawowa powstaje z chwilą zawarcia małżeństwa. Do powstania wspólności nie jest konieczne żadne oświadczenie (...)

 • Opinia prawna na temat co to jest weksel

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest weksel, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Całkowite przysposobienie dziecka

  . Jest toprzysposobienie nieodwracalne. całkowite, przysposobienie, dziecka

 • Nieutrzymywanie kontaktów rodzinnych ze spadkodawcą a możliwość wydziedziczenia

  , nie wyczerpywało w dacie sporządzenia testamentu wymogów uporczywego niedopełniania obowiązków wobec spadkodawcy”. W uzasadnieniu do tego orzeczenia wskazano, że co prawda pomiędzy

 • Obalenie domniemania ojcostwa dziecka

  Najwyższego z 15 sierpnia 1967 r. (II CR 152/67, LexPolonica nr 299005) obalenie domniemania ustalonego w art. 85 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego może nastąpić m.in. na podstawie opinii biegłego (...)

 • Nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego

  kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość co do osoby sprawcy czynu- w tym także, w razie potrzeby, po przeprowadzeniu w niezbędnym zakresie czynności wyjaśniających, podjętych niezwłocznie po ujawnieniu

 • Domniemanie zgodności towaru konsumpcyjnego z umową

  opisowi lub ma cechy okazanej kupującemu próbki albo wzoru, a także gdy nadaje się do celu określonego przez kupującego przy zawarciu umowy, chyba że sprzedawca zgłosił zastrzeżenia co do (...)

 • Pytania zadawane podczas postępowania rozwodowego

  małżeństwa, jakie były przyczyny rozpadu pożycia. Jeżeli uzna Pan powództwo żony, sąd zapewne zapyta też o to, co skłoniło Pana do tego. Sąd będzie też pytał o Państwa stosunki majątkowe, (...)

 • Warunki przejścia na emeryturę osób urodzonych przed dniem 1 stycznia 1949r.

  nieskładkowego obniżonego do 15 lat (art. 28 u.e.r.);  Przyznanie emerytury w powszechnym wieku emerytalnym nie jest uzależnione od spełnienia jakichkolwiek innych warunków. Prawo do tego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Weksel in blanco

  Przy zawieraniu umowy o pracę pracodawca uzależnił moje zatrudnienie od podpisania weksla in blanco. Wtedy nie mając innego wyjścia podpisałem go. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Nieuzyskany bankowy tytuł egz., a weksel in blanco

  Witam wszystkich. W skrócie: był wzięty kredyt na samochód w banku poprzez toważystwo finansowe.Zabezpieczeniem był sądowy zastaw rejestracyjny (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane