Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sposób wskazania zapisobiercy testamentowego będącego osobą fizyczną

  jednoznaczną identyfikację. W przypadku osoby fizycznej wymagane jest podanie co najmniej imienia i nazwiska, ewentualnie innych danych (numer PESEL, imiona rodziców, miejsce zamieszkania). (...)

 • Zwolnienie z kosztów sądowych

  Mężczyzna chce złożyć do sądu pozew o odszkodowanie. Jest bezrobotnym kawalerem bez prawa do zasiłku, dlatego chce się ubiegać o zwolnienie z kosztów sądowych, jednak ma wątpliwości co (...)

 • Skutki braku dowodu zawarcia ubezpieczenia OC w trakcie kontroli policyjnej

  przekazywana jest Ubezpieczeniowemu Funduszowi  Gwarancyjnemu, który przystępuje do wyjaśnienia sprawy. Może się ona zakończyć nałożeniem kary.  mandat, odholowanie, fundusz, ubezpieczenie

 • Opinia prawna na temat co to jest weksel

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest weksel, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Działalność gospodarcza a uprawnienia emerytalne

  z tytułu niezdolności do pracy oraz renty rodzinnej, do której uprawniona jest jedna osoba, ulega zawieszeniu w razie osiągania przychodu w kwocie wyższej niż 130 % przeciętnego miesięcznego

 • Zmiana miejscowego planu zagospodarowania

  rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego (Dz. U. Nr 207, poz. 2109, z późn. zm.). Konieczne jest dołączenie

 • Definicja zasady prawdy materialnej

  Co to jest zasada prawdy materialnej w prawie cywilnym? Zasada ta oznacza zobowiązanie sądu do dążenia do wyjaśnienia prawdziwych okoliczności każdej sprawy bez względu na działania stron (...)

 • Przyjęcie bądź odrzucenie spadku a odpowiedzialność za długi

  Zmarł mój dziadek, mam otrzymać spadek. Co teraz należy zrobić?Boje się trochę, że dziadek miał długi.... Spadkobierca może przyjąć spadek bez ograniczenia odpowiedzialności za długi (jest (...)

 • Definicja pojęcia \"zalanie\" używanego w umowach ubezpieczenia

  Co należy rozumieć przez pojęcie \"zalanie\" używanie w umowach ubezpieczenia? Ogólne Warunki Ubezpieczenia w § 2 pkt. Ust. 46 precyzują czym jest zalanie: Zalanie - niezamierzone (...)

 • Czynności zwykłego zarządu

  uznanie, iż wybór biura rachunkowego oraz banku są czynnościami przekraczającymi zakres zwykłego zarządu i co za tym idzie konieczna będzie zgoda wszystkich współwłaścicieli nieruchomości

 • Treść odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady rzeczy sprzedanej

  ), jest ustalenie, że wydana i odebrana przez kupującego rzecz wykazuje cechy kwalifikujące ją w danym stosunku prawnym jako rzecz wadliwą (Czesława Żuławska w: Komentarz do kodeksu cywilnego. Księga

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Weksel in blanco

  Przy zawieraniu umowy o pracę pracodawca uzależnił moje zatrudnienie od podpisania weksla in blanco. Wtedy nie mając innego wyjścia podpisałem go. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nieuzyskany bankowy tytuł egz., a weksel in blanco

  Witam wszystkich. W skrócie: był wzięty kredyt na samochód w banku poprzez toważystwo finansowe.Zabezpieczeniem był sądowy zastaw rejestracyjny (...)

 • Kiedy przedawni sie zadłużenie ( kredyt)??

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Weksel własny

  W trakcie trwania umowy został podpisany weksel własny in blanco wraz z umową wekslową. Dotyczy to działalności ubezpieczeniowej i umowy agencyjnej. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane