Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Naruszenie dóbr osobistych

  nie są jednakowo wymierne, a zatem istotą naruszenia co do zasady jest wystąpienie u osoby pokrzywdzonej pewnego subiektywnego stanu wzburzenia emocjonalnego. Oceniając czy doszło do naruszenia (...)

 • Dowód bezprawny - definicja

  Co to jest dowód bezprawny? Dowód „bezprawny” to dowód uzyskany z naruszeniem prawa materialnego (w szczególności przepisów o ochronie dóbr osobistych

 • Rozmiar należnego zachowku według Kodeksu cywilnego

  zachowku przy dziedziczeniu ustawowym – w przypadku, gdy uprawniony jest małoletni lub trwale niezdolny do pracy.    rozmiar, należnego, zachowku, kodeksu, cywilnego

 • Opinia prawna na temat co to jest weksel

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest weksel, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy mogę wypowiedzieć umowę ubezpieczenia?

  wątpliwości co do tego, czy prawo wypowiedzenia umowy zawartej na czas określony zostało przyznane jedynie ubezpieczycielowi, i to w ściśle określonych sytuacjach, czy też zostało ono przyznane (...)

 • Testament ustny

  , okoliczności odbiegające od normalnego stanu rzeczy np. powódź, epidemia itp. Wtedy spadkodawca może oświadczyć ostatnią wolę ustnie przy jednoczesnej obecności co najmniej 3 świadków. (...)

 • Usprawiedliwienie to nie zażalenie

  ukaraniu. Uznać zatem należy, że wprowadza on jednocześnie obowiązek doręczenia tego postanowienia. Nie do przyjęcia jest, aby bieg terminu do usprawiedliwienia rozpoczynał się w (...)

 • Samodzielny lokal mieszkalny

  Co należy rozumieć pod pojęciem \\\"samodzielny lokal mieszkalny\\\"? Samodzielny lokal mieszkalny może stanowić odrębną nieruchomość. Samodzielnym lokalem mieszkalnym jest wydzielona trwałymi

 • Zgubiona umowa kupna-sprzedaży samochodu

  ;rego dokonuje się rejestracji jest m.in. prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności (wyrok WSA w Gdańsku z 10 marca 2010 r., sygn. III SA/Gd 531/2009). zgubiona, umowa, kupna, sprzedaży

 • Ilość stawek dziennych ma znaczenie

  grzywny  istotne jest bowiem nie to, że orzeczona kara globalnie odpowiada kwocie, jaką sugeruje oskarżony lecz, także – z uwagi na fakt, że ma ona być orzeczona w stawkach dziennych z określoną

 • Postępowanie rozwodowe a dowód z przesłuchania stron

  Czy w postępowaniu rozwodowym, prowadzonym na podstawie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego, zawsze konieczne jest przeprowadzenie dowodu z przesłuchania stron? Co (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Weksel in blanco

  Przy zawieraniu umowy o pracę pracodawca uzależnił moje zatrudnienie od podpisania weksla in blanco. Wtedy nie mając innego wyjścia podpisałem go. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Nieuzyskany bankowy tytuł egz., a weksel in blanco

  Witam wszystkich. W skrócie: był wzięty kredyt na samochód w banku poprzez toważystwo finansowe.Zabezpieczeniem był sądowy zastaw rejestracyjny (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane