Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zgubiona umowa kupna-sprzedaży samochodu

  ;rego dokonuje się rejestracji jest m.in. prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności (wyrok WSA w Gdańsku z 10 marca 2010 r., sygn. III SA/Gd 531/2009).   zgubiona, umowa, (...)

 • Hipoteka kaucyjna - przedmiot zabezpieczenia

  Co jest przedmiotem zabezpieczenia przez hipotekę kaucyjną? Zgodnie z art. 104 Ustawy z dnia 6 lipca 1982 roku o księgach wieczystych i hipotece. hipoteka kaucyjna zabezpiecza odsetki oraz koszty

 • Ilość stawek dziennych ma znaczenie

  grzywny  istotne jest bowiem nie to, że orzeczona kara globalnie odpowiada kwocie, jaką sugeruje oskarżony lecz, także – z uwagi na fakt, że ma ona być orzeczona w stawkach dziennych z określoną

 • Opinia prawna na temat co to jest weksel

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest weksel, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Postępowanie rozwodowe a dowód z przesłuchania stron

  Czy w postępowaniu rozwodowym, prowadzonym na podstawie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego, zawsze konieczne jest przeprowadzenie dowodu z przesłuchania stron? Co (...)

 • Formy dziedziczenia przewidziane w Kodeksie cywilnym

  – podział spadku z pewnymi ograniczeniami jest dokonywany spadkodawcy. Sytuacja ta ma miejsce również wówczas, gdy spadkobiercy nie mogą lub nie chcą dziedziczyć (odrzucili

 • Sposób wskazania zapisobiercy testamentowego będącego osobą fizyczną

  jednoznaczną identyfikację. W przypadku osoby fizycznej wymagane jest podanie co najmniej imienia i nazwiska, ewentualnie innych danych (numer PESEL, imiona rodziców, miejsce zamieszkania). (...)

 • Zwolnienie z kosztów sądowych

  Mężczyzna chce złożyć do sądu pozew o odszkodowanie. Jest bezrobotnym kawalerem bez prawa do zasiłku, dlatego chce się ubiegać o zwolnienie z kosztów sądowych, jednak ma wątpliwości co (...)

 • Skutki braku dowodu zawarcia ubezpieczenia OC w trakcie kontroli policyjnej

  przekazywana jest Ubezpieczeniowemu Funduszowi  Gwarancyjnemu, który przystępuje do wyjaśnienia sprawy. Może się ona zakończyć nałożeniem kary.  mandat, odholowanie, fundusz, ubezpieczenie

 • Działalność gospodarcza a uprawnienia emerytalne

  z tytułu niezdolności do pracy oraz renty rodzinnej, do której uprawniona jest jedna osoba, ulega zawieszeniu w razie osiągania przychodu w kwocie wyższej niż 130 % przeciętnego miesięcznego

 • Zmiana miejscowego planu zagospodarowania

  rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego (Dz. U. Nr 207, poz. 2109, z późn. zm.). Konieczne jest dołączenie

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Weksel in blanco

  Przy zawieraniu umowy o pracę pracodawca uzależnił moje zatrudnienie od podpisania weksla in blanco. Wtedy nie mając innego wyjścia podpisałem go. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Nieuzyskany bankowy tytuł egz., a weksel in blanco

  Witam wszystkich. W skrócie: był wzięty kredyt na samochód w banku poprzez toważystwo finansowe.Zabezpieczeniem był sądowy zastaw rejestracyjny (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane