Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zarząd majątkiem od chwili ustania wspólności ustawowej

  wspólności majątkowej między małżonkami (patrz uchwały SN: składu 7 sędziów z 15 października 1962 r., I CO 22/62, OSNCP 1964, nr 1, poz. 2, z 17 marca 1989 r., III CZP 18/89, OSNPG

 • Wniesienie pozwu wraz z wnioskiem o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym

  zabezpieczenie roszczenia, np. poprzez zajęcie rachunku bankowe dłużnika. Co istotne, może Pan to zrobić jeszcze przed upływem terminu do wniesienia zarzutów i niezależnie od tego czy dłużnik (...)

 • Zasiedzenie - przesłanki

  współwłasność lub wspólność majątku będącego przedmiotem zasiedzenia. Brak takiego oparcia zachodzi także w przypadku, gdy posiadacz ma co prawda tytuł prawny do posiadania, (...)

 • Opinia prawna na temat co to jest weksel

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest weksel, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozmiar roszczenia o zachowek

  ; w przypadku, gdy uprawniony jest małoletni lub trwale niezdolny do pracy. Należy nadmienić w tym miejscu, iż art. 991 § 1 k.c. nie wskazuje, w jakiej chwili ma istnieć niezdolność

 • Okresy składkowe w ubezpieczeniu emerytalnym

  uzyskiwała wynagrodzenie w wysokości co najmniej połowy obowiązującego najniższego wynagrodzenia, określonego na podstawie przepisów Kodeksu pracy;   12)  pracy na obszarze

 • Termin na wniesienie apelacji

  Jaki jest termin na wniesienie apelacji? Co do zasady termin do wniesienia apelacji wynosi 14 dni od momentu w którym upłynął termin do żądania uzasadnienia wyroku, natomiast, gdy wyrok (...)

 • Prawo otrzymania renty rodzinnej

  renty rodzinnej, jeśli spełniony jest przynajmniej jeden z warunków: a) wdowa w chwili śmierci męża osiągnęła wiek 50 lat lub była niezdolna do pracy albo b) wychowuje co najmniej (...)

 • Uzyskanie władzy rodzicielskiej

  dziecka są: -uznanie dziecka, -sądowe ustalenie ojcostwa Tak też Kodeks rodzinny i opiekuńczy: Art.72.§1.Jeżeli nie zachodzi domniemanie, że ojcem dziecka jest mąż jego matki, albo gdy

 • Testament negatywny

  Co to jest testament negatywny? Spadkodawca może ustanowić testament negatywny, polegający na wyłączeniu w testamencie od dziedziczenia ustawowego swego ustawowego spadkobiercy. testament, negatywny

 • Odmowa uczelni wglądu do umowy ubezpieczenia

  takiej umowy, możliwe jest złożenie skargi do Rzecznika Ubezpieczonych, by ten następnie zainterweniował w sprawie. Trzeba przy tym pamiętać (informacja ze strony Rzecznika Ubezpieczonych), że zazwyczaj (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Weksel in blanco

  Przy zawieraniu umowy o pracę pracodawca uzależnił moje zatrudnienie od podpisania weksla in blanco. Wtedy nie mając innego wyjścia podpisałem go. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Nieuzyskany bankowy tytuł egz., a weksel in blanco

  Witam wszystkich. W skrócie: był wzięty kredyt na samochód w banku poprzez toważystwo finansowe.Zabezpieczeniem był sądowy zastaw rejestracyjny (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane