Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  zastosowania zabezpieczenia przez bank – im szybciej bank tego może dokonać, tym lepiej i taniej dla kredytobiorcy. Najlepszym zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka. Ważne jest (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  . 69. W razie zmiany tekstu wekslu osoby, które weksel podpisały po dokonaniu zmiany, odpowiadają według brzmienia tekstu zmienionego; osoby, które weksel poprzednio podpisały

 • Formy zabezpieczenia kredytu

  została podpisana umowa poręczenia. Pytający podpisał natomiast weksel na określoną kwotę, który stanowi finansowe zabezpieczenie spłaty kredytu. Osoba, która podpisała weksel jest (...)

 • Porada prawna na temat co to jest weksel bedacy zabezpieczeniem kredytu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest weksel bedacy zabezpieczeniem kredytu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Weksle w stosunku pracy

  nazwie weksel zawierającego bezwarunkowe przyrzeczenie zapłaty i wydanie go np. pracodawcy stanowi, że takie zobowiązanie jest ważne. Dlaczego weksel jest dogodnym instrumentem (...)

 • Abstrakcyjność zobowiązania wekslowego

  jest zabezpieczeniem na pokrycie faktycznych roszczeń, a wystawca nie chce pokryć weksla? Co to jest Indos? Indos jest rodzajem przeniesienia praw z weksla na inną osobę. (...)

 • Kredyt konsumencki

  konsument spłaca kredyt przed terminem, wówczas w przypadku kredytu oprocentowanego - nie jest zobowiązany do zapłaty oprocentowania za okres po spłacie kredytu, a w przypadku kredytu

 • Umowa przedwstępna zakupu mieszkania zawarta z uprawnionymi z prawem pierwokupu – opinia prawna

  członkami spółdzielni. Zobowiązanie wynikające z kredytu bankowego jest zobowiązaniem osobistym, za wykonanie którego zobowiązany jest podmiot, który zaciągnął kredyt. Hipoteka (...)

 • Hipoteka w zbiorze dokumentów

  któryś bank zdecyduje się udzielić kredytu zabezpieczonego hipoteką wpisaną do zbioru dokumentów lub zastosować inny sposób zabezpieczenia kredytu (np. weksel, przewłaszczenie (...)

 • Wniosek o wznowienie postępowania

  zobowiązaniem abstrakcyjnym. Inaczej mówiąc nie bada się z jakiego powodu ktoś wydał weksel, tylko czy jest poprawnie wypełniony. Oczywiście deklaracja wekslowa nie jest bez znaczenia. (...)

 • Zmiany korzystne dla pożyczkobiorców!

  % kwoty udzielonego kredytu konsumenckiego. W celu obliczenia rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, według wzoru określonego w załączniku do ustawy, uwzględniać się ma należności w wysokości (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Weksel własny

  W trakcie trwania umowy został podpisany weksel własny in blanco wraz z umową wekslową. Dotyczy to działalności ubezpieczeniowej i umowy agencyjnej. (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Jak odzyskac dług od osby prywatnej?

  Mam pytanie. 1,5 roku temy sprzedałem kiosk handlowy facetowi, który przepił go po 1/2 roku ale to jakby nie mój proble, chodzi o to ,że nie oddał (...)

 • Umowa agencyjna

  Witam Mam takie pytanko na czym polega umowa agencyjna?Z góry dziękuję za odpowiedzi Witam. Pracuje w dużej, sieciowej firmie która (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane