Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ferie tańsze z Kartą Dużej Rodziny

  paliwa, rabat 10 gr przy zakupie 1 litra paliwa VERVA, rabat 20% na zakupy produktów gastronomicznych z oferty Stop Cafe / Stop Cafe Bistro, rabat 20% na zakupy w myjni.  Ulgi (...)

 • Tańsze rozrywki z Kartą Dużej Rodziny...

  rabat 5 gr na 1 litr paliwa (LOTOS ON, LOTOS LPG, BENZYNA LOTOS); rabat 10 gr na 1 litr paliwa (LOTOS DYNAMIC i LOTOS DYNAMIC DIESEL); rabat 20% na wszystkie produkty gastronomiczne (...)

 • Rabaty i marże

  farmaceutyczne i materiały medyczne.   Co to jest cena urzędowa, marża urzędowa i rabat? Ustawa o cenach wyraźnie odróżnia następujące pojęcia: cena, cena urzędowa, marża (...)

 • Porada prawna na temat co to jest rabat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest rabat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Udzielenie rabatu a faktura korygująca VAT

  Klient ma zagwarantowane w umowie, że jeśli w przeciągu określonego czasu sprzeda co najmniej 30 000 szt. produktu przysługuje mu rabat w wysokości 3%. Rabat ten jest przyznawany (...)

 • Pytanie za ponad sto miliardów euro: na czym polega budżet UE?

  członkowską" uzależniona jest od wysokości Produktu Krajowego Brutto (PKB) każdego z członków UE a jej wysokość ustala się co roku w projekcie budżetowym. Pobierana jest (...)

 • Wypoczynek z Kartą Dużej Rodziny

  Dynamic i LOTOS Dynamic Diesel). Grupa LOTOS S.A. zapewnia ponadto rodzinom 3+ dwudziestoprocentowy rabat na wszystkie produkty gastronomiczne oferty. Taki sam rabat przyznaje rodzinom wielodzietnym (...)

 • Premie pieniężne od kontrahenta a VAT

  naliczyć VAT i wystawić fakturę VAT). Ad. 1. W przypadkach gdy wypłacona premia pieniężna jest związana z konkretną dostawą, nawet jeżeli jest to premia wypłacona po dokonaniu zapłaty, (...)

 • Szkoda wyrządzona pracodawcy przez pracownika - opinia prawna

  sprzedaży, słowem miałem możliwość udzielania rabatów. Jeśli klient wyrażał dezaprobatę co do cen przeze mnie proponowanych (chodziło o rabat), odsyłałem go do działu handlowego (...)

 • Reklamacja towarów. Kilka rad, jak skutecznie to zrobić

  dodatkowych uprawnień, które sprzedawca może udzielić nabywcy danego towaru. Udzielenie kupującemu gwarancji następuje bez odrębnej opłaty. Gwarancji zazwyczaj udziela producent - co jest (...)

 • Rabat nagrodą w konkursie

  rzecz pracownika świadczeniodawcy lub osoby pozostającej ze świadczeniodawcą w stosunku cywilnoprawnym. konkurs, rabat, nagroda, gra losowa, płatnik, PIT-8A

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny w wersji elektronicznej?

  ; wyjaśniła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Karta Dużej Rodziny, KDR, wersja elektroniczna, aplikacja, mKDR, dzieci, rodzina wielodzietna, rodzice, zniżki, rabat

 • Rabat na fakturze VAT

  obrót. Obrotem jest kwota należna z tytułu sprzedaży pomniejszona o kwotę należnego podatku. Zatem rabat pomniejsza obrót, a więc kwotę netto. W taki też sposób rabat (...)

 • UOKiK karze za nieuczciwą reklamę. Sklep wprowadzał w błąd

  Przy zakupie dwóch sztuk – rabat na każdą 60 proc. Rabat udzielany od ceny detalicznej, nie dotyczy kolekcji jesień/zima 2012/2013 – to hasło z wyprzedaży w sklepach obuwniczych (...)

 • Bezpieczniejsze i łatwiejsze zakupy przez Internet - KE proponuje dyrektywę w sprawie praw konsumentów

  luk prawnych. Co dalej? Dyrektywa w sprawie praw umownych, aby mogła stać się obowiązującym prawem, musi zostać zaakceptowana przez Parlament Europejski oraz rządy państw UE reprezentowane w Radzie

 • Umorzenie przez sprzedawcę części długu

  zainteresowani jeszcze większym polepszaniem sytuacji dłużnika i mogą odmówić wystawiania korekty, poprzestając na akcie umorzenia. umorzenie, rabat, przychód, korekta, sprzedaż

 • Korekty rabatowe do zakupionych towarów

  są przychodem dla apteki, a nie pomniejszają kosztów, a więc księgowo i technicznie są znacznie łatwiejsze dla ujęcia w księgach. rabat, przychód, koszt uzyskania przychodu, faktura

 • Kodeks cywilny

  . Jeżeli termin jest oznaczony w miesiącach lub latach, a ciągłość terminu nie jest wymagana, miesiąc liczy się za dni trzydzieści, a rok za dni trzysta sześćdziesiąt pięć.Art. 115. Jeżeli (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  kilogramów na osobę, oraz że produkt nie wymaga chłodzenia do czasu spożycia oraz produkt stanowi pakowany produkt firmowy oraz opakowanie jest nienaruszone, o ile nie jest w danej (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  ; Obecne wymagania Egzamin Egzamin przeprowadza komisja powołana przez komendanta wojewódzkiego Policji Inne Profilowane wykształcenie nie jest wymagane. Obecnie wymagane jest (...)

 • Czy konieczne jest potwierdzenie odbioru faktury przy zmniejszaniu obrotu np. w drodze rabatu?

  prawo do obniżenia obrotu od dodatkowego warunku, jakim jest posiadanie potwierdzenia odbioru faktury. Przepis ten  stanowi, że sprzedawca jest obowiązany posiadać potwierdzenie odbioru faktury

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany. Art. 28. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając (...)

 • Komisja Europejska opublikowała projekt dyrektywy o prawach konsumentów

  reprezentowane w Radzie Ministrów. Tekst propozycji dyrektywy jest dostępny pod następującym adresem: http://ec.europa.eu/consumers/rights/docs/Directive_final_EN.pdf  Źródło: PKPP (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ograniczenia wolności albo karę grzywny, w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności lub 6 miesięcy kary ograniczenia wolności albo po uiszczeniu grzywny wynoszącej (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  cudzoziemca w charakterze pracownika tymczasowego, w zezwoleniu na pracę jest określany także pracodawca użytkownik.W okresie ważności zezwolenia możliwe jest wykonywanie każdej (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  karnym oskarżony musi mieć obrońcę, jeżeli: 1) jest nieletni, 2) jest głuchy, niemy lub niewidomy, 3) zachodzi uzasadniona wątpliwość co do jego poczytalności. 4) § 2. Oskarżony (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane