Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  , tej samej osoby. Niemniej nawet w sytuacji, gdyby miał być nim pracownik jednej z tych jednostek, np. pracownik CUW, konieczne jest osobne wyznaczenie IOD przez każdą z tych (...)

 • Jak zostać pracownikiem ochrony?

  pracowników ochrony powinno następować raz na trzy lata. Negatywna opinia o osobie ubiegającej się o licencję pracownika ochrony bądź o pracowniku ochrony jest (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  w zakresie redakcji map 19. Geodeta w zakresie fotogrametrii i teledetekcji 20. Pracownik ochrony fizycznej I stopnia 21. Pracownik ochrony fizycznej II stopnia 22. Pracownik (...)

 • Porada prawna na temat co to jest pracownik ochrony

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest pracownik ochrony, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks pracy

  ,  2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,  3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.  § (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  zamieszczony na liście obecności. Wystarczy wskazanie, czy dany pracownik jest obecny, czy też nie. W przeciwnym razie może to naruszać zasady minimalizacji oraz poufności danych osobowych. (...)

 • Obowiązki związane z naruszeniami ochrony danych osobowych

  organowi nadzorczemu. W jaki sposób należy powiadomić Prezesa UODO o naruszeniu? Organem właściwym do zgłaszania naruszeń ochrony danych osobowych jest Prezes Urzędu Ochrony (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  umowy o pracę? Uznać należy, że jeśli pracownik wie, co jest w piśmie, a taką wiedzę z układu okoliczności pracownik może mieć, oświadczenie zostało złożone w dniu powzięcia (...)

 • Jak ustalić pracownikom czas pracy?

  jest dopuszczalna praca nadliczbowa? Praca w godzinach nadliczbowych jest dopuszczalna w razie :  konieczności prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  gospodarstwie rolnym. Sąd Najwyższy uznał, że nie chodzi w szczególności o wykonywanie pracy podporządkowanej, czy zależności służbowej, co jest charakterystyczne dla stosunku pracy. (...)

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego, pracodawca może zobowiązać pracownika do wykorzystania tego urlopu w okresie wypowiedzenia. Pracownik jest związany decyzją pracodawcy. Jeśli natomiast (...)

 • Kto ma prawo Cię przeszukać lub wylegitymować?

  osób i mienia współpracują z Policją, jednostkami ochrony przeciwpożarowej, obrony cywilnej i strażami gminnymi (miejskimi). Jak poznać kto jest pracownikiem ochrony i do (...)

 • Czas pracy po zmianach

  Co to jest czas pracy? Czas pracy jest to czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Co (...)

 • Kiedy stosunek pracy ustaje?

  , jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy, 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy, 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony (...)

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  ;w” nie jest na tyle konkretne, by pracownik mógł wiedzieć, co jest przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę. Pominąć należy fakt oczywistych naruszeń obowiązków (...)

 • I znowu zmiany w prawie pracy. Co zmieniło się z dniem 1 stycznia 2004 r. w kodeksie pracy?

  do co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku, obejmującego co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego, możliwe jest skrócenie go, jednak najwyżęj do 24 godzin). (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany. Art. 28. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracowników

  , pracownik będzie mógł zdecydować jedynie o tym, czy chce dokonać wypłaty transferowej z rachunku w poprzedniej instytucji finansowej. Jak pracownik może się wypisać z PPK? Pracownik (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP; korzysta z ochrony czasowej w Rzeczypospolitej Polskiej; jest obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, jest

 • Ocena skutków dla ochrony danych

  skutków dla ochrony danych. Ocena skutków dla ochrony danych jest procesem ciągłym, szczególnie gdy operacja przetwarzania podlega zmianom. Prowadzenie oceny skutków (...)

 • Przetwarzanie danych przy rekrutacji pracowników a RODO

  : Administrator Administratorem Państwa danych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest X, jako pracodawca. Inspektor ochrony danych Mogą się Państwo kontaktować z inspektorem ochrony (...)

 • Kodeks wyborczy

  , tworzy się, jeżeli w dniu wyborów będzie w niej przebywać co najmniej 15 wyborców ujętych w rejestrze wyborców prowadzonym w gminie, na terenie której położona jest (...)

 • Służba Ochrony Państwa

  Biurze Ochrony Rządu. Funkcjonariusze SOP a ubezpieczenia Powołana Służba Ochrony Państwa (SOP) zastępuje Biuro Ochrony Rządu (BOR). Funkcjonariusze SOP nadal podlegają tylko ubezpieczeniu (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  karnym oskarżony musi mieć obrońcę, jeżeli: 1) jest nieletni, 2) jest głuchy, niemy lub niewidomy, 3) zachodzi uzasadniona wątpliwość co do jego poczytalności. 4) § 2. Oskarżony (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji?

  czynienia z wymienieniem kilku przejawów działalności konkurencyjnej – katalog ten jest typowy, na pewno nie można uznać go za zbyt szeroki. Jego plusem jest to, że jest określony (...)

 • Co reguluje RODO?

  ochrony danych w ciągu 72 godzin; skuteczne przepisy i odstraszające grzywny: wszystkie organy ochrony danych będą miały uprawnienia do nakładania grzywien w wysokości do 20 mln euro lub, w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ochrona sklepowa

  Pare dni mialam przykry incydent z ochroniarzami sklepowymi. Jakie uprawnienie maja ochroniarze zatrudnieni w sklepie? Czy moga uzyc sily ? (Cala) Ochroniarze (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane