Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa komisu

  to jako sprzedawca (komis sprzedaży), bądź też jako kupujący (komis kupna). Nie jest jednak dopuszczalne, aby komisant sam dostarczył rzecz jako sprzedawca lub odebrał rzecz jako kupujący, (...)

 • Dokumentowanie sprzedaży komisowej

  komisant (prowadzący komis) wystawia komitentowi (sprzedawcy) rachunek za wykonaną usługę. Dla celów podatku VAT komis jest związany z dostawą towarów, w związku z czym komitent wystawia (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  (8.000 zł - 3.000 zł - 1.950 zł), ale zysk osiągnie również komis. Gdyby komis sprzedał samochód za 13.000 zł, marża wyniosłaby wtedy 5.000 zł, zaś VAT od marży: (...)

 • Porada prawna na temat co to jest komis

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest komis, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Komisant sprzedał samochód powypadkowy a rękojmia

  samochód jest po ciężkim wypadku. Chcę go oddać i dostać zwrot pieniędzy. Niestety w umowie nie było klauzuli, że samochód jest bezwypadkowy. W dodatku jest klauzula że komis (...)

 • Skutki ogłoszenia upadłości co do zobowiązań upadłego - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.

  z powodu ogłoszenia upadłości nabywcy, jeżeli wobec jego wierzycieli jest skuteczne według przepisów prawa cywilnego. Zlecenie i komis Zlecenie i komis, dane przez upadłego, wygasają (...)

 • Kto jest \"małym podatnikiem\" VAT?

  podatku (12.000 zł). Wartość sprzedaży w 2011 r. niezbędna do wyliczenia statusu małego podatnika wyniosła więc 3.012.000 zł. Jest to kwota mniejsza niż  5.324.000 PLN  , a zatem podatnik (...)

 • Majątek wspólny małżonków

  spadkobiercą (art. 45 § 1 kro). U podstaw tego poglądu znajduje się wyrażone w doktrynie przekonanie, że to, co małżonek nabywa ze spadku, nawet spłacając współspadkobierców, (...)

 • Zakup kradzionej rzeczy

  numer seryjny sprzętu (zanim wiedziałem że jest kradziony). Co mam teraz zrobić? Czy grozi mi sprawa za paserstwo? Jakie są możliwości prawne żeby zmusić komis do przyjecia zwrotu? (...)

 • Sprzedaż samochodu przez komis

  , w tym w szczególności prawa ich sprzedaży (w tym sprzedaży przez komis). Odnośnie samochodów należy ponadto zauważyć, że powszechną praktyką jest sprzedaż samochodów z zagranicy przed (...)

 • Komisowa sprzedaż antyków

  stosowania kas fiskalnych – przy czym obowiązek stosowania kasy wystąpi, w przypadku przekroczenia kwoty obrotów w wysokości 20 000 zł. VAT marża, komis, antyki, sprzedaż, faktura VAT, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • nieumyślne paserstwo

  witam! pracuje w komisie z telefonami komórkowymi.Początkiem maja przyszło do mnie 2 chłopaków sprzedać telefon komórkowy a właściwie to wymienić (...)

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)

 • Kupilem kradziony samochód

  Witam, 26 sierpnia 2008 kupiłem sprowadzony z Niemiec samochód marki Honda Accord z 1998 roku od handlarza z Krakowa, pana Piotra S. Jednak na umowie (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane