Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa komisu

  to jako sprzedawca (komis sprzedaży), bądź też jako kupujący (komis kupna). Nie jest jednak dopuszczalne, aby komisant sam dostarczył rzecz jako sprzedawca lub odebrał rzecz jako kupujący, (...)

 • Dokumentowanie sprzedaży komisowej

  komisant (prowadzący komis) wystawia komitentowi (sprzedawcy) rachunek za wykonaną usługę. Dla celów podatku VAT komis jest związany z dostawą towarów, w związku z czym komitent wystawia (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  (8.000 zł - 3.000 zł - 1.950 zł), ale zysk osiągnie również komis. Gdyby komis sprzedał samochód za 13.000 zł, marża wyniosłaby wtedy 5.000 zł, zaś VAT od marży: (...)

 • Porada prawna na temat co to jest komis

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest komis, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Komisant sprzedał samochód powypadkowy a rękojmia

  samochód jest po ciężkim wypadku. Chcę go oddać i dostać zwrot pieniędzy. Niestety w umowie nie było klauzuli, że samochód jest bezwypadkowy. W dodatku jest klauzula że komis (...)

 • Skutki ogłoszenia upadłości co do zobowiązań upadłego - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.

  ;ry zabezpieczył sprzedaż zastawem na swoim rowerze (tytułem odpowiedzialności rzeczowej jest zastaw). W stosunku do Bohdana K. wydane zostaje postanowienie o ogłoszeniu upadłości. Postanowienie to (...)

 • Kto jest \"małym podatnikiem\" VAT?

  podatku (12.000 zł). Wartość sprzedaży w 2011 r. niezbędna do wyliczenia statusu małego podatnika wyniosła więc 3.012.000 zł. Jest to kwota mniejsza niż  5.324.000 PLN  , a zatem podatnik (...)

 • Majątek wspólny małżonków

  spadkobiercą (art. 45 § 1 kro). U podstaw tego poglądu znajduje się wyrażone w doktrynie przekonanie, że to, co małżonek nabywa ze spadku, nawet spłacając współspadkobierców, (...)

 • Zakup kradzionej rzeczy

  numer seryjny sprzętu (zanim wiedziałem że jest kradziony). Co mam teraz zrobić? Czy grozi mi sprawa za paserstwo? Jakie są możliwości prawne żeby zmusić komis do przyjecia zwrotu? (...)

 • Sprzedaż samochodu przez komis

  , w tym w szczególności prawa ich sprzedaży (w tym sprzedaży przez komis). Odnośnie samochodów należy ponadto zauważyć, że powszechną praktyką jest sprzedaż samochodów z zagranicy przed (...)

 • Komisowa sprzedaż antyków

  stosowania kas fiskalnych – przy czym obowiązek stosowania kasy wystąpi, w przypadku przekroczenia kwoty obrotów w wysokości 20 000 zł. VAT marża, komis, antyki, sprzedaż, faktura VAT, (...)

 • Jak bezpiecznie kupić używany samochód?

  . Odstąpienie od umowy jest jednak niemożliwe jeżeli niezgodność pojazdu z umową jest nieistotna ( na przykład silnik ma naprawdę 129 KM zamiast obiecanych 130 ). Sprzedawca nie będzie również

 • Handel rzeczami nowymi i używanymi

  ) sprzętu fotograficznego, z wyłączeniem części i akcesoriów do sprzętu i wyposażenia fotograficznego, (ex PKWiU 33.40.3). kasa fiskalna, kasa rejestrująca, zwolnienie, komis, działalność (...)

 • Sprzedaż przez komis

  towar do komisu (komitenta) jest osoba prowadząca komis (komisant), a nie osoba, która kupiła towar z komisu. Również na gruncie podatkowym, przykładowo podatku od towarów i usług (VAT), komis (...)

 • Odpowiedzialność komisanta za wady prawne rzeczy

  , ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy (od umowy nie może odstąpić, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna). Nie jest jednak jasne, (...)

 • Zakup samochodu z ustanowionym zastawem

  zabezpieczeniu dowiedzieć w dwojaki sposób. Zastaw jest uwidaczniany w dowodzie rejestracyjnym a poza tym rejestr zastawów jest jawny i każdy może się z nim zapoznać. zastaw, zabezpieczenie, (...)

 • Limit przyjmowania gotówki - 15.000 euro

  praniu pieniędzy, Prokuratura i Prawo 2002, nr 11, s. 81). Z drugiej strony nie budzi podejrzeń co do sztucznego dzielenia fakt wpłacania systematycznych (np. co miesiąc) kwot na rachunek oszczędnościowo

 • Jak wystawia się faktury VAT-marża?

  podlega marża.W fakturach dokumentujących świadczenie usług turystyki oraz innych czynności, których podstawą opodatkowania jest marża: w miejsce oznaczenia "FAKTURA VAT" stosuje (...)

 • Niezwłoczna informacja do GIIF

  posiadania wartości majątkowych, w tym oddanie w komis lub pod zastaw takich wartości oraz przeniesienie wartości majątkowych pomiędzy rachunkami należącymi do tego samego klienta, zamianę wierzytelności (...)

 • Komis programów komputerowych

  Komis to dwie dostawy, stąd obowiązek wystawienia faktury w ciągu 7 dni. W komis wstawiane są programy komputerowe (kurs języka angielskiego na CD), a to nie jest towar w rozumieniu ustawy. (...)

 • Umowa komisu a rękojmia

  wystawił mi komis). Auto było w zeszłym roku sprowadzone z Francji jako samochód powypadkowy, sprzedawca (komis) zapewniał mnie jednak, że uszkodzona była jedynie maska oraz jeden z reflektorów. (...)

 • VAT za zakup od osoby nie będącej podatnikiem

  wymaganych przez prawo podatkowe. Natomiast – odwracając sytuację – jeśli sprzedającym jest osoba, nie prowadząca działalności gospodarczej i nie będąca podatnikiem podatku VAT, wówczas (...)

 • Odstępne za lokal handlowy kosztem

  określenie, jeżeli przedmiot operacji jest wymierny w jednostkach naturalnych, podpisy osób uprawnionych do prawidłowego udokumentowania operacji gospodarczych – oznaczone numerem lub w inny sposób

 • Kodeks cywilny

  . Jeżeli termin jest oznaczony w miesiącach lub latach, a ciągłość terminu nie jest wymagana, miesiąc liczy się za dni trzydzieści, a rok za dni trzysta sześćdziesiąt pięć.Art. 115. Jeżeli (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  kilogramów na osobę, oraz że produkt nie wymaga chłodzenia do czasu spożycia oraz produkt stanowi pakowany produkt firmowy oraz opakowanie jest nienaruszone, o ile nie jest w danej (...)

 • Otworzenie działalności gospodarczej przez rolnika

  to kwota 2 755 zł.). Kwotę należnego podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za poprzedni rok podatkowy rolnik obowiązany jest udokumentować zaświadczeniem

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • nieumyślne paserstwo

  witam! pracuje w komisie z telefonami komórkowymi.Początkiem maja przyszło do mnie 2 chłopaków sprzedać telefon komórkowy a właściwie to wymienić (...)

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)

 • Kupilem kradziony samochód

  Witam, 26 sierpnia 2008 kupiłem sprowadzony z Niemiec samochód marki Honda Accord z 1998 roku od handlarza z Krakowa, pana Piotra S. Jednak na umowie (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane