Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czym różni się budynek od innego obiektu budowlanego?

  fundamenty pod maszyny i urządzenia, jako odrębne pod względem technicznym części przedmiotów składających się na całość użytkową. W celu ustalenia, co jest budowlą, a co (...)

 • Brak dachu a budynek

  przeznaczeniem. Zgodnie z powyższą definicją posiadanie dachu jest jednym z warunków uznania obiektu za budynek w rozumieniu wskazanej ustawy. Obiekt bez dachu najczęściej jest klasyfikowany (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  miesiącu, w którym powstały okoliczności uzasadniające powstanie tego obowiązku.2.  Jeżeli okolicznością, od której jest uzależniony obowiązek podatkowy, jest istnienie budowli albo (...)

 • Porada prawna na temat co to jest budowla

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest budowla, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nieokreślony charakter zabudowy

  , iż jest to budowla w rozumieniu art. 3 pkt 3. Co do zasady na taką wykonanie takiej budowli konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Wyjątki od tego stanowią sytuacje opisane (...)

 • Umowa o roboty budowlane

  składnikiem umowy o roboty budowlane jest dostarczenie projektu przez inwestora). Naszym zdaniem nawet z punktu chyba najbardziej rygorystycznego orzeczenia SN, przedmiotowa umowa jest umową o (...)

 • Podatek od nieruchomości od pawilonu handlowego

  Kupiłam pawilon na giełdzie owocowo-warzywnej. Pawilon ten nie jest na stałe związany z gruntem i jest to obiekt rozbieralny. Właściciele takich pawilonów na tej giełdzie płacą czynsz dzierżawny (...)

 • Warunki postawienia billboardu

  ;. Nie decyduje więc fakt, czy dana budowla ma na przykład fundamenty, ale czy jest trwale związana z gruntem. Ponieważ tablica reklamowa jest konstrukcją przestrzenną i musi być odporna (...)

 • Podstawowe definicje w zamówieniach publicznych - co powinieneś wiedzieć?

  , piaskownice, huśtawki, śmietniki. Budynkiem jest taki obiekt budowlany, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą ścian, a także posiada fundamenty oraz dach. (...)

 • Jak powinny wyglądać cmentarze i groby?

  powinna mieć wymiary w poziomie co najmniej 2,0 m na 1,0 m i nie mniej niż 0,9 m wysokości. Każda nisza powinna być oddzielona od sąsiedniej ścianą o grubości co najmniej 0,06 m i posiadać (...)

 • Klasyfikacja gruntów w celach podatkowych

  związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej określonej w art. 1a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, kluczowym w tym przypadku jest nie tyle kto jest właścicielem, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane