Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jaki charakter prawny ma ogłoszenie zamieszczone w prasie? - opinia prawna

  związku z tym nie jest objęty ochroną przewidzianą dla praw autorskich. Utworem jest bowiem efekt działalności twórczej, kreacyjnej, oryginalnej o indywidualnym charakterze. Trudno jest (...)

 • Budowa tylko po uzyskaniu pozwolenia

  prawa własności, bez względu na jego podmiot (art. 64 ust. 1 i 2 konstytucji w związku z art. 21 ust. 1 konstytucji) oraz prawa do sądu (art. 45 ust. 1 w związku z art. 2 konstytucji). (...)

 • Spółka komandytowa w stadium wstępnym

  organizowanej spółki. Potwierdzeniem tej tezy jest nie wprowadzenie ustawowego zakazu dokonania zgłoszenia spółki komandytowej przez wspólnika biernego (art. 26 § 3 w (...)

 • Opinia prawna na temat co to jest art.95 par.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest art.95 par.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zeznanie nieprawdy przed sądem.

  cywilne i karne. W postępowaniu karnym zasadą jest, że oskarżony nie musi oskarżać sam siebie – jest to element jego prawa do obrony: (…) oskarżony wyposażony jest w prawo (...)

 • Czego dotyczy zasiedzenie?

    Co to jest zasiedzenie? Zasiedzenie jest obecnie uregulowane przede wszystkim przepisami art. 172-176 Kodeksu cywilnego. Poświęcony jest mu rozdział II działu III (zatytułowanego (...)

 • Zmiana danych KRS

  złożenie oświadczenia o odwołaniu prokury (art. 208 par. 7 k.s.h.). Oczywiście zarząd może podjąć uchwałę o odwołaniu prokurenta. KRS Reasumując, do KRS należy złożyć następujące (...)

 • Joint venture w Polsce z partnerami zagranicznymi

  usług zawartą w art. 56 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Poddanie sporów wynikłych z umowy określonemu sądowi (umowa o jurysdykcję) jest dopuszczalna.Zgodnie z art. (...)

 • Sposób wyznaczenia linii zabudowy

  miejscowych planów, które utraciły moc na podstawie art. 67 ustawy, o której mowa w art. 88 ust. 1; decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi. Oczywiście (...)

 • Wniesienie aportem samochodu z zagranicy do spółki z o. o. działającej w Polsce – opinia prawna (stan prawny aktualny do 19 marca 2004 r.)

  samochodu osobowego przez spółkę podlega opodatkowaniu podatkiem VAT (art. 2 ust. 2 ustawy o VAT). Spółka jest podatnikiem tego podatku (art. 5 ust. 3 ustawy o VAT). Podatek VAT pobierany (...)

 • Dostęp do informacji medycznych

  zdrowia pacjenta wyznaczają trzy przepisy tej ustawy: art. 9 ust. 1, zgodnie z którym pacjent ma prawo do informacji o swoim stanie zdrowia, art. 13 statuujący prawo pacjenta do zachowania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane