Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wezwanie do zapłaty z kancelarii za ściągnięcie polskiego filmu.

  również nie jest oczywiste nawet w razie pobrania przez Pana rzeczonych treści). Ponadto, aby stwierdzić, czy nadawca pisma jest pokrzywdzonym ewentualnym przestępstwem z art. 116 (...)

 • Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę

  jest udzielany jednorazowo, w wymiarze tygodnia lub jego wielokrotności, bezpośrednio po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego.  Co to jest urlop wychowawczy i kiedy przysługuje? Urlop

 • Co zrobić w przypadku braku zgody na otwarcie sklepu monopolowego?

  uchwały wspólnoty do sądu – jest nim właściciel lokalu. Jeśli więc posiada Pan prawo własności lokalu, w których ma zostać założony sklep alkoholowy, jest Pan podmiotem (...)

 • Porada prawna na temat co to jest art.95 par.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest art.95 par.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie wynagrodzenie z tytułu umowy o dzieło przysługuje przyjmującemu zamówienie?

  szczególności niewielkiego w relacji do całego wynagrodzenia wykonawcy, nie można zaś w tym przypadku utożsamiać z „rażącą stratą”.     Powództwo z art. 632 (...)

 • Jak sporządzić odpis oryginału umowy?

  dokumentów, zaś zgodnie z art. 96 ust. 2, poświadcza on również zgodność odpisu, wyciągu lub kopii z okazanym dokumentem. Zasadnym jest zatem stwierdzić, iż jest Pan uprawniony postąpić (...)

 • O odpowiedzialności karnej członka zarządu

  się bezskuteczna); odpowiedzialność karna uregulowana jest zaś w art. 586 ksh. W brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2000 r. art. 301 kh przewidywał, iż kto, będąc członkiem zarządu (...)

 • Umowa najmu w spółce cywilnej

  wierzytelności z tytułu opłat wynikających z umowy najmu (art. 16a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r.). Oznacza to, że określenia wysokości przychodu z najmu zaliczanego do źródła przychodów określonego (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  prawo jazdy wydane za granicą nie jest określone w konwencjach o ruchu drogowym, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 2 lit. a i b, dodatkowym warunkiem otrzymania polskiego prawa jazdy jest (...)

 • Wypowiedzenie umowy zlecenia

  , jeżeli zlecenie jest odpłatne, zobowiązany jest do zapłaty takiej części wynagrodzenia, która odpowiada dotychczasowym czynnościom przyjmującego zlecenie (art. 746 § 1 (...)

 • Konsekwencje jazdy na podwójnym gazie

  odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, chyba że zachodzi wyjątkowy wypadek, uzasadniony szczególnymi okolicznościami,  sprawca w czasie popełnienia przestępstwa określonego w art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane