Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy obowiązuje postanowienie po uchyleniu decyzji

  konkretnej sytuacji). Orzeczenie sądu administracyjnego samo nie kończy sprawy, gdyż sąd taki co do zasady nie ma kompetencji do merytorycznego rozpatrzenia sprawy.  Zgodnie z art. 154 par. (...)

 • Spółdzielnie mieszkaniowe - wykup gruntu

  , z którym udział ten jest związany. Taka czynność, jako sprzeczna z prawem, byłaby nieważna z mocy art. 58 par. 1 kc. prawo spółdzielcze, ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych, (...)

 • Obowiązkowe badania lekarskie pracownika

  pracodawcy, jeżeli np. ulegnę wypadkowi w pracy nie mając ważnych badań pracowniczych? Czy pracownik również odpowiada za takie niedopatrzenie? Stosownie do treści art. 229 par. 2 kodeksu (...)

 • Porada prawna na temat co to jest art.95 par.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest art.95 par.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Niestawiennictwo w pracy przyczyną wypowiedzenia

  wypowiedzenia umowy o pracę bez wypowiedzenia (art. 52 par. 1 pkt 1 ustawy Kodeks pracy). Takie stanowisko przyjmuje też orzecznictwo. Skoro zatem możliwe jest przyjęcie, że nieusprawiedliwione (...)

 • Zwrot zatrzymanych rzeczy

  kserokopii z dokumentów z akt sprawy. Zgodnie z art. 156 par. 2 kodeksu postępowania karnego, na wniosek oskarżonego lub jego obrońcy, a także na wniosek innych stron, pełnomocników i przedstawicieli

 • Koszty badania zdrowia pracownika

  SANEPID oraz kolejnych badań SANEPID? Co do zasady koszty badań lekarskich oraz badań higienicznych pracowników, które to badania wymagane są przez przepisy szczególne, ponosi pracodawca. Tak więc (...)

 • Sposób przeniesienia własności w umowie sprzedaży

  zobowiązująca do przeniesienia własności rzeczy co do tożsamości oznaczonej (a taką rzeczą z pewnością jest nieruchomość) przenosi własność na nabywcę, chyba że przepis szczególny (...)

 • Odpowiedzialność małżonków za długi po rozwodzie

  Co dzieje się z długami po przeprowadzeniu rozdzielności majątkowej? Czy żona odpowiada za długi męża, jeżeli on prowadził działalność gospodarczą? Zgodnie z art. 41 par. 1 kodeksu (...)

 • Zaniechanie powołania zarządu na kolejną kadencję - opinia prawna

  nieoznaczony jest tożsame z powołaniem go na roczną kadencję. Jest to rozwiązanie chroniące przede wszystkim interes wspólników spółki.  Wygaśniecie mandatu (...)

 • Spółka komandytowa w stadium wstępnym

  organizowanej spółki. Potwierdzeniem tej tezy jest nie wprowadzenie ustawowego zakazu dokonania zgłoszenia spółki komandytowej przez wspólnika biernego (art. 26 § 3 w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane