Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Surogacja, która dotyczy majątków osobistych współmałżonków

  Na czym polega surogacja, która dotyczy majątków osobistych współmałżonków? Co do zasady zgodnie z art. 31 par. 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego przedmioty majątkowe nabyte (...)

 • Termin wydania decyzji o warunkach zabudowy

  warunkach zabudowy zaliczyć można do spraw skomplikowanych w rozumieniu w/w przepisu. Jest to jednak sprawa wymagająca postępowania wyjaśniającego. Co do projektu decyzji o warunkach  zabudowy, (...)

 • Zakaz konkurencji dla członka zarządu spółdzielni

  działalność konkurencyjną? Art. 56 par. 3 Prawa spółdzielczego istotnie stanowi, że członkowie rady nadzorczej i zarządu spółdzielni nie mogą zajmować się interesami konkurencyjnymi (...)

 • Opinia prawna na temat co to jest art.95 par.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co to jest art.95 par.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia zeznającego świadka

  wymienione wyżej przsłanki (podkreślone). W paragrafie drugim art. 261 kodeksu postępowania cywilnego jest określone uprawnienie tylko do odmowy odpowiedzi na zadane pytanie. Świadek bowiem może (...)

 • Uprawnienia członków RN delegowanych przez grupę

  Jak należy rozumieć art. 390 par.2 mówiący, że "każda grupa ma prawo delegować jednego spośród wybranych przez siebie członków rady nadzorczej do stałego indywidualnego wykonywania czynności

 • Zabezpieczenie roszczenia w postępowaniu karnym

  art. 69 par. 2 kodeksu postępowania karnego, jeżeli wraz z powództwem cywilnym został zgłoszony wniosek o zabezpieczenie roszczenia, w przedmiocie tego wniosku orzeka prokurator. Przepis ten (...)

 • Rękojmia w umowie o roboty budowlane

  , co otrzymała od niej na mocy umowy. Może ona żądać od drugiej strony nie tylko zwrotu tego, co świadczyła, lecz również naprawienia szkody wynikłej z niewykonania zobowiązania (art. (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  sprzedaży samochodu osobowego przed pierwszą jego rejestracją na terytorium kraju [art. 80 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym]. Ponieważ to komisant jest sprzedawcą samochodu, a samochód (...)

 • Czy rozumiesz treść autorskiej umowy licencyjnej?

  np. licencjonowanego programu komputerowego. Jest to katalog otwarty, rozszerza się w miarę ulega w miarę wykształcenia się nowych form korzystania z utworu (co jest związane z rozwojem (...)

 • Dopłaty unijne a podatek dochodowy i podatek VAT

  warto zaznaczyć, że gdy podatnik otrzyma dofinansowanie, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 46, 47a, 47c, 47d i 116, to zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 56, za koszty uzyskania przychodów nie uznaje (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane