Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Likwidacja spółki komandytowej

  likwidacji likwidatorzy powinni zgłosić sądowi wraz z wnioskiem o wykreślenie spółki z rejestru. Zgłoszenia dokonuje się na formularzu KRS-X2. Rozwiązanie spółki następuje (...)

 • Prawo do zasiłku po likwidacji zakładu pracy

  przeliczeniu na okres pełnego miesiąca, z zastrzeżeniem art. 104b ust. 2,  d) opłacał składki na ubezpieczenia społeczne z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności lub współpracy, (...)

 • Alimenty od rodziców byłego męża

  alimenty na dziecko, nalezy złożyć przeciwko nim powództwo o wypłatę alimentów a w powództwie tym nalezy udowodnić, że osoba zobowiązana do świadczeń alimentacyjnych w bliższej kolejności (...)

 • Opinia prawna na temat co sie nalezy wiezniowi po wyjsciu z wiezienia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co sie nalezy wiezniowi po wyjsciu z wiezienia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzeniewierzenie majątku wspólnego

  nieruchomość, gdzie zastawem jest nieruchomość; udziały w firmie bądź gospodarstwie rolnym; darowizna z majątku wspólnego). Zostałem skazany z art. 284 § 1kk - kara wiezienia (jeden (...)

 • Roszczenia między spadkobiercami

  prawnych albo osoba, co do której istnieje podstawa do jej całkowitego ubezwłasnowolnienia, albo osoba prawna, brak oświadczenia spadkobiercy w terminie jest jednoznaczny z przyjęciem spadku (...)

 • Zwolnienia grupowe (stan prawny obowiązujący do 31 grudnia 2003 r.)

  rolnego przekracza wysokość podatku z 5 ha przeliczeniowych. Wypłata odprawy pieniężnej pracownikom z którymi zakład pracy rozwiązuje umowę o pracę w czasie korzystania z urlopu lub (...)

 • Jak przeprowadzić egzekucję z nieruchomości dłużnika - opinia prawna

  . Jeżeli przedmiotem egzekucji jest nieruchomość rolna, stosuje się art. 982 z wynikającą z niniejszego przepisu zmianą co do ceny przejęcia. W wypadku gdy osoby określone w art. 982 (...)

 • Mam postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, co dalej – opinia prawna

  zawarta w formie dowolnej, także ustnej. Koniecznym jest zatem udanie się do notariusza, który to sporządzi akt notarialny w przedmiotowej sprawie zgodnie z Państwa wytycznymi (zgodnymi) a zarazem zgodnie (...)

 • Zrzeczenie się spadku bez formy aktu notarialnego

  spadkobierców, a więc przede wszystkim dzieci. Podobnie nalezy ocenić dalsze spadkobranie po tych dzieciach. Nie było możliwe zrzeczenie się spadku dokonane już po śmierci spadkodawcy, (...)

 • Nowe ułatwienia dla funduszy inwestycyjnych

  używanych w ustawie z terminologią wynikającą z projektu ustawy o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.Tajemnica zawodowa Zmiana art. 280 ust. 1 pkt 5 wnika z dostosowanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

  Moje małżeństwo od kilku lat przeżywało kryzys. Właściwie zaczęło się źle dziać po przyjściu na świat drugiego dziecka - 12 lat temu. Żona (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane