Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pracodawca nie chce mnie ponownie zatrudnić.

  inną osobę mogła być świadczona przez pracownika zgłaszającego powrót do pracy. W wyroku z dnia 23 kwietnia 2014 r., sygnatura akt I PK 255/13, LEX nr 1511377, Sąd Najwyższy stwierdził, (...)

 • Warto domagać się od ZUS odsetek za opóźnienie w przyznaniu lub wypłacie emerytury czy renty!

  Społecznych (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 39, poz. 353, ze zmianami); Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 11 września 2007 r. (sygnatura akt P 11/07, Dz. U. 2007 r., (...)

 • Sygnatura akt sądowych

  Bardzo proszę o odpowiedź, co oznacza skrót CRN występujacy przy orzecznictwie np. w postanowieniu z dnia 12.03.1975r. III CRN 456/74 przyjął, że przewidziany w art. 759 § 2 k.p.c. nadzór (...)

 • Porada prawna na temat co oznacza sygnatura akt km

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co oznacza sygnatura akt km, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie od przewoźnika lotniczego za odwołanie/opóźnienie lotu

  lotów o długości powyżej 3.500 km Ww. regulacja wynikająca z rozporządzenia stanowi minimalną wartość odszkodowania jaka należy się pasażerowi, oznacza to, że każde państwo członkowskie (...)

 • Prawo pomocy w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  Niniejszy artykuł dotyczący prawa pomocy w postępowaniu sądowoadministracyjnym  na kanwie uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego z 21 kwietnia 2008 roku, sygnatura akt: I OPS 1/08 (dalej (...)

 • Stawiennictwo na wezwanie

  nie jest nim świadek. Co nie wyłącza możliwości przesłuchania pokrzywdzonego jako świadka. Sygnatura oznacza konkretną sprawę, aby można ją było zidentyfikować np. w razie chęci (...)

 • Czego dotyczy zasiedzenie?

  stanowią przedmiot odrębnej własności. Oznacza to, iż zasiedzenie możliwe jest tylko w odniesieniu do ustanowionej uprzednio odrębnej własności lokalu. Odrębna własność lokalu nie może natomiast (...)

 • Co mogę zrobić w przypadku kiedy mój partner, bez mojej zgody wziął na mnie kredyt?

  257445; wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku z dnia 7 lutego 2014 r., sygnatura akt I ACa 408/13, LEX nr 1437870) Zasada ta nie powinna jednak być pojmowana abstrakcyjnie, w celu zawężającej (...)

 • Obowiązki wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  przez wspólnika spółce kapitałowej. Zostało to potwierdzone uchwałą  Sądu Najwyższego z 22.05.1992 r. (sygnatura akt III CZP 52/92, opubl. w: OSP 1993, Nr 6, póz. (...)

 • Status oskarżonego w sprawie karnej

  następuje na wniosek pokrzywdzonego. W pytaniu posługuje się Pani pojęciem oskarżona, co sugerowałoby, że zostały już Pani postawione zarzuty na piśmie (przedstawiono akt oskarżenia). Z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ,,zostawiłes mi tyle długów i teraz zamknij mordę tylko płac"

  Kiedys tam wyprowadziłem sie z domu chyba ponad rok temu.Wystapiłem o rozwod z tego zwiazku mam dwojke dzieci.Place na nie od pierwszego miesiaca zawsze (...)

 • niesłuszna windykacja

  witam mam takowy problem, Pewnego pięknego poranka stwierdzilem że zobaczę czy przyszedł mi zwrot podatkowy, i zabaczyłem tam sześćset zł na minusie (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane