Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  zostać wykazane podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne w kwocie 2000 zł, a na ubezpieczenie zdrowotne w kwocie 1951,00 zł (2000 zł – 49,00 zł, tj. składka na ubezpieczenie (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  oraz urlopu rodzicielskiego. Gdy matka ma ubezpieczenie chorobowe, to po wykorzystaniu co najmniej 8 tygodni zasiłku macierzyńskiego po porodzie może zrezygnować z zasiłku za dalszy okres (...)

 • Składki na ubezpieczenie chorobowe

  to ubezpieczenie. Finansowanie składek na ubezpieczenie chorobowe Zgodnie z systemem ubezpieczeń społecznych, finansowanie składek na ubezpieczenie chorobowe obciąża w (...)

 • Porada prawna na temat co obejmuje ubezpieczenie chorobowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co obejmuje ubezpieczenie chorobowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  miesięcznej kwoty zadeklarowanej jako podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe, w części przewyższającej najniższą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe, (...)

 • Wysokość składek na ubezpieczenia

  15,44 zł (tj. 2,45%) na ubezpieczenie chorobowe 10,52 (tj. 1,67%) na ubezpieczenie wypadkowe (ta stopa procentowa obowiązuje za składki należne za miesiące: kwiecień - (...)

 • Wysokość składek KRUS

  domowników. Ubezpieczeniu temu podlega się na wniosek lub z mocy ustawy. Ubezpieczenie społeczne rolników obejmuje ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie oraz ubezpieczenie (...)

 • Jak rozliczyć podatek dochodowy z tytułu kontraktu menedżerskiego? – opinia prawna

  będzie się przedstawiać następująco:Po stronie menedżera:ubezpieczenie emerytalne (9,76%) = 488,00ubezpieczenie rentowe (6,5%) = 325,00ubezpieczenie chorobowe (2,45%) = 122,50Suma (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  ubezpieczenie chorobowe w rozumieniu przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych;   3) wynagrodzenie - przychód pracownika stanowiący podstawę wymiaru składek (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  świadczenia.3. Układem obejmuje się także wierzytelności zależne od warunku, jeżeli warunek ziścił się w czasie wykonywania układu.Art. 273. 1. Układ nie obejmuje: 1) należności

 • Kto może dostać zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego?

  trybie alternatywnym). zasiłek chorobowy, ZUS, ubezpieczenie chorobowe, pracownik

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • obliczanie pensji brutto-netto

  Proszę napiszcie mi jak się krok po kroku oblicza pensję. Ile i co od czego się odejmuje, ile procent. Proszę o szybką odpowiedź. Każdy pracownik (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane